Skocz do zawartości

240 litrów 120*40*50


przemo95

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Bezprym napisał:

Deszczownię zlikwiduj bo tłumi niepotrzebnie przepływ, zostaw samo kolanko umieść je w tylnym rogu akwarium by było jak najmniej widoczne. 

Okej. Wylot ma być skierowany wzdłuż dłuższej szyby oczywiście ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2022 o 18:59, przemo95 napisał:

Sprawdziłem właśnie NO2 i NO3

NO2- 0,025

NO3 - 0

 

Co do tła - mam jeszcze trochę czasu nim cykl azotowy się zamknie więc na pewno kupię i zamontuje.

A jeśli chodzi o kamienie to też właśnie myślę nad dołożeniem jakiegoś większego "wyższego". 

 

Wracając do NO2, może to oznaczać że już się coś zaczyna dziać ? Teraz czekać kilka dni i sprawdzić ponownie nh4, NO2, NO3 , tak?

 

 

Witam ponownie,

Dziś już 19 dzień od zalania, sprawdziłem ponownie parametry i wygląda to następująco: 

NH4 - <0,05.

NO2 - <0,01

NO3 - 0 

 

Czy to możliwe że NO2 jest mniejsze niż 3 dni temu, a inne parametry  stoją w miejscu? 

Edytowane przez przemo95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Nie wiem w czym jest problem ale dziś leci 22 dzień od zalania, a cykl azotowy stoi w miejscu, NO2, NO3, NH4 niewykrywalne. 

Dodawałem Seachem Stability zgodnie z zaleceniami producenta oraz wsypałem kilka razy pokarm.

Co kilka dni mierze NO2, NO3, NH4, był kilkudniowy wzrost NO2 ale od tygodnia znów wróciło do wartości niewykrywalnej.

Macie jakieś doświadczenia dlaczego tak to wygląda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, przemo95 napisał:

Macie jakieś doświadczenia dlaczego tak to wygląda? 

Użyłeś Seachem Stability a ten preparat nie służy do takiego startu. Powtórzę się jeszcze raz, na Warszawskich Dniach Akwarystyki 2017 przedstawiciel Seachema wyjaśniał do czego została stworzona seria: Prime, Stability i Pristine a tu opis https://www.seachem.pl/prime.html#collapseTwo na dole strony w zakładce "Cykl azotowy - problem, którego nie powinno być" . A w praktyce wg mnie i mojego doświadczenia należy te preparaty omijać bokiem, i w dzisiejszym czasie używać jako pożywki wody amoniakalnej (może być też uryna) i bakterii Prodibio Biodigest lub Equo Bacterya najlepiej zmieszanych po jednej ampułce.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darkon napisał:

A w praktyce wg mnie i mojego doświadczenia należy te preparaty omijać bokiem, i w dzisiejszym czasie używać jako pożywki wody amoniakalnej (może być też uryna) i bakterii Prodibio Biodigest lub Equo Bacterya najlepiej zmieszanych po jednej ampułce.

Popieram po stokroć. Ja startowałem na samych Prodibio Biodigest i odrobince pokarmu.  Też dało radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używałem od dawna i nadal czasami dodaje bakterie w proszku Azoo, są dwa rodzaje. Też Azoo w płynie używałem, fajnie śmierdzi :)

Prodibio BioDigest też ciekawe i używam. Raz na około 2 miesiące coś tam przy okazji dorzucam. Tak w razie "w" albo jak coś mi się wygląd wody nie podoba.  No i działa to wszystko lepiej niż planowałem. Może miks bakterii tak działa. 

Wlej, wsyp jakiekolwiek normalne bakterie, może to ruszy normalnie. Nie zaszkodzi jak dasz za dużo. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.