Jump to content

Skąd kupić pyszczaki mbuna okolice Wrocławia


Eman
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich :) mam pytanie jak w tytule gdzie w okolicach Wrocławia kupić pyszczaki z grupy mbuna . 2 dni temu wystartowałem zbiornik i chce się zorientować gdzie polecacie rozejrzeć się za rybami :)

pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Tomasz78

Chyba najlepiej kupić przez internet, we Wrocławiu w sklepach zoologicznych są jakieś pyszczaki ale to co widziałem to sam bym takich nie kupił, no chyba że bym nie miał wyboru. Kiedyś była giełda akwarystyczna w niedziele na ul. Robotniczej za dworcem świebodzkim, kupowałem tam ryby i były lepszej jakości niż te z zoologów, ale już chyba niema tej giełdy.

Link to comment
Share on other sites

Pikczer

Na olx jest mnóstwo ogłoszeń, ale jakiej to jakości to nie wiem. Też zależy kto czego szuka i w jakiej cenie. 

Ja ostatnio zamawiałem właśnie wysyłkowo i różnie to bywało. Z 3 różnych miejsc. 

Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, Pikczer napisał:

Na olx jest mnóstwo ogłoszeń, ale jakiej to jakości to nie wiem. Też zależy kto czego szuka i w jakiej cenie. 

Ja ostatnio zamawiałem właśnie wysyłkowo i różnie to bywało. Z 3 różnych miejsc.

Wiem wiem widziałem tego sporo ale nie chcę ryzykować wolał bym kupić od sprawdzonego sprzedawcy :) a wysyłkowo ryby przyjechały w dobrej kondycji ? 

Link to comment
Share on other sites

Pikczer
58 minut temu, Eman napisał:

Wiem wiem widziałem tego sporo ale nie chcę ryzykować wolał bym kupić od sprawdzonego sprzedawcy :) a wysyłkowo ryby przyjechały w dobrej kondycji ? 

Najlepiej było jak jechały pociągiem. Komfort, szybko. Z Katowic do Zielonej Góry w nieco ponad 4 godziny. Nie zmęczyły się za bardzo. Pomijam już to co nieraz zostało zapakowane i w jakim stanie. 

Samochodem nieco gorzej bo wolniej na długiej trasie i wg mnie trzęsie ryby. Jeden duży egzemplarz źle to zniósł. Wizualnie perfekt ale nie jadł i padł po kilku dniach. 

Trzecia wersja ostatnio to kurier. I to nie kurier specjalny tylko zwykła paczka. Koszmar wg mnie, bo ta paczka jechała dobę bez kilkunastu minut. Na 6 sztuk ryb, 5 zdechło do rana. Jedna ledwo, ledwo się utrzymała. Były wg mnie wstrząśnięte i jeszcze zmieszane... 

Jedna z tych 6 żyje ale jest przerażona i bardzo mało je. Nie wiem co z niej będzie. 

Za każdym razem były worki z tlenem i styrobox.

 

 

Edited by Pikczer
Link to comment
Share on other sites

Bezprym

Zamawiałem  wysyłkę zarówno pociagiem, jak i autobusem w obu przypadkach ryby dojechały całe i zdrowe. Nie masz się czego obawiać. Jest jeszcze opcja Bla bla carem w z tej opcj tylko raz skorzystałem i też spoko. 

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
4 godziny temu, Tomasz78 napisał:

Kiedyś była giełda akwarystyczna w niedziele na ul. Robotniczej za dworcem świebodzkim, kupowałem tam ryby i były lepszej jakości niż te z zoologów, ale już chyba niema tej giełdy.

Tomku ..ale dalej jest na Kwiatowej w piątki od 9 - tej.  To są ci sami ludzie co byli czy też są na giełdzie elektronicznej.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tomasz78
10 minut temu, Andrzej Głuszyca napisał:

na Kwiatowej

To ulica jest na zakrzowie na północ od psiego pola, daleko. To ta ulica?

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

@Tomasz78 Tomku.. możesz jechać A4  od siebie . Zjechać na Wałbrzych na Bielanach ale skręcasz zaraz w prawo za Makro. Jedziesz do ronda ( pod wiaduktem) i drugim zjazdem ( pierwszy jest do Auchan)  zjeżdżasz  chyba w  Czekoladową. Dojeżdżasz do następnego ronda i drugim zjazdem zjeżdżasz. Za 100- 300- metrów masz skręt w lewo na giełdę. jest dobrze oznakowane. To jest giełda kwiatowa.  Od Ciebie jedż  jak napisałem nie będziesz musiał jechać wtedy przez miasto.

Edited by Andrzej Głuszyca
Link to comment
Share on other sites

Tomasz78

@Eman Polecam Tan-Mal, ryby jadą pociągiem, w kilka godzin masz ryby, są w dobrych warunkach przewożone, w dużych workach, ryby są w dobrej kondycji.

Kupowałem, ryby są dobrej jakości. Polecam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Pikczer
   Sprawdź wodę. U mnie kiedyś ryby robiły się płochliwe jak za długo wody nie podmienialem. No3 skakało i robiły się "dziwne". Teraz tego nie mam. 
  • pulpet
   Może być mnóstwo przyczyn. Zmiana parametrów wody,  oświetlenie, zmiana cyrkulacji, zmiana równowagi sił w zbiorniku, ktoś się wybarwił, zrobił agresywny np. i pewnie jeszcze parę innych czynników. Jak z wodą wszystko ok, to pozostaje poczekać aż sytuacja wróci do normy.
  • Jelonek
   Wcześniej na widok jakiejś osoby od razu ustawiały się do karmienia. Teraz nie czekają tak niecierpliwie na jedzenie. Ogólnie to miały miejsce 2 zdarzenia które chyba mogły to spowodować. 1 moja córcia karmiąc je podała im poczwórną dawkę jedzenia😁. 2 czyszcząc filtr miałem problem z odpowietrzeniem pompy, co wydłużyło czas majstrowania przy akwarium, może to je zestresowało.
  • pulpet
   Kolega @Jelonek pisze, że rybki od kilku dni zrobiły się płochliwe. Czyli wcześniej nie były.
  • TOMEKSIEDLCE
   Kiedy nauczą się ryby do osób przechodzących obok akwarium to parę miesięcy może potrwać ,wtedy płochliwość się skończy  
  • pulpet
   Zaaajefajnie to wygląda. Sprawdź parametry wody dla spokojnosci, bo taka nagła płochliwość czymś tam może być spowodowana. 
  • Jelonek
   Witajcie, dzisiaj udało się zrobić kilka bardzo fajnych zdjęć, mimo iż moje ryby od paru dni zrobiły się bardzo płochliwe. Ktokolwiek zbliży się do zbiornika, zaraz wszystkie się chowają, nawet mnie się boją. Akwarium wygląda jak puste kiedy się podejdzie : A po chwili : Samiec beta ze stada saulosi coral wybiera się powoli na wojne z imperatorem krzywym ogonkiem. Nabiera coraz lepszych kolorów, jest masywniejszy i często stawia się władcy. Ich walka jest bardzo gentelmańska, stają do siebie bokiem i na zmiane jeden gryzie drugiego po łuskach aż któryś odpuści😁. Pojawiły się młode w tym stadzie, jest ich już kilka , samice inkubują bez przerwy. Ze stada cynotilapii hary dominujący samiec wygląda coraz ładniej. Obrał swoją jaskinię, ale wbrew pyszczakowej naturze,chętnie dzieli się nią z innymi. Towarzystwo mu nie przeszkadza, przegania jedynie drugiego samca ze swojego gatunku. Grupa Labeotropheusów trevawasae jest narazie najłagodniejsza ze wszystkich moich ryb. Zupełnie nie wchodzą nikomu w drogę. Ich kolory pomagają w kamuflażu. Nikt ich też nie zaczepia. To tacy jaskiniowcy ninja. Nie chętnie pływają w toni, zawsze blisko kamieni.   
  • jaroslaw74
   Akwarium 240 l - 120x40x50. Czy taka obsada się sprawdzi: 1. Cynotilapia HARA Gallireya Reef 2. Cynotilapia zebroides COBUE 3. Metriaclima sp. elongatus Chewere.
  • ziemniak
   U Ciebie to jeszcze bardziej kosmicznie wygląda. Chyba, że mam zdominowane samce. Pozwolę sobie wkleić moje zdjęcia.  Moja duma: Poniżej reszta:
  • Mróz
   Kolega @pulpet ma rację. Zrobił bym tak jak radzi, ale oprócz tego dorzucił bym choć jeden wysoki kamień, od którego startował bym budowę całego aranżu z tych kamieni które masz. W moim odczuciu rewelacyjnie z tym tematem poradził sobie użytkownik @Szymon, który w niedawno prezentowanym poście w swoim temacie pokazał jak świetnie zaaranżować mały litraż. Tutaj pozwoliłem sobie zrobić zrzut zdjęcia z jego tematu, tak żebyś zobaczył o co mi chodzi: Dla mnie rewelka.. Takie ustawienie dodatkowo pomaga w zasłonięciu sprzętu.. Oczywiście u Ciebie nie jest źle, ale dopóki nie ma ryb, można kombinować tak żeby osiągnąć super efekt 😉
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.