Jump to content

Jak długo dojrzewa akwarium?

Olsztynianin
 Share

Recommended Posts

Bartek_De
1 godzinę temu, pulpet napisał:

Prosze modów o zmianę nazwy Nitrivec na Sera Nitrit Minus w moich wpisach

Zmienione.

• Dziękuję 1

Olsztynianin

Dziś zrobione testy 

Amoniak 0

No2 0

No3 10

Ph 7.5.

Tak to wygląda dziś rano. 

Pozdrawiam. 

Pulpet nie ma problemu. Przyjedzie nitrivec to się go kiedy# zużyje. Pozdrowionka i dziękuję za rady. 

• Like 2

• 3 weeks later...
Olsztynianin

Panowie po 1.5 miesiąca pojawiły mi się na szybie brązowe plamki które łatwo usunąć gąbką. Jak z tym zawalczyć Panowie?

Pozdrawiam wszystkich którzy odpowiadali mi na poprzednie posty bo dzięki Wam udało mi się uniknąć problemów. Jeszcze raz bardzo dziękuję. 

Andrzej Głuszyca
Posted (edited)
Godzinę temu, Olsztynianin napisał:

Panowie po 1.5 miesiąca pojawiły mi się na szybie brązowe plamki które łatwo usunąć gąbką. Jak z tym zawalczyć Panowie?

Na szybie to możesz tak jak zrobiłeś czyli gąbką. Pewnie są to okrzemki. Wersji postępowania jest kilka:

- akceptujesz je. Rybom jest obojętne czy one są czy nie a czasami nawet je zjadają. Ale nie licz na to , że ryby wyczyszczą Ci akwa z okrzemków.

- możesz czekać jak znikną. 

- możesz czekać aż przejdą w zielone glony o ile przejdą. To czy przejdą w zielone to zależy między innymi od oświetlenia ale nie tylko.

- możesz trzymać ślimaki Hemety Military o których poczytasz w poniższym temacie. Twoje akwa Twój wybór:)

Edited by Andrzej Głuszyca
  • Like 1

Bartek_De
2 godziny temu, Olsztynianin napisał:

Panowie po 1.5 miesiąca pojawiły mi się na szybie brązowe plamki które łatwo usunąć gąbką

Dopytam tylko jak często czyścisz szyby i jak szybko po wyczyszczeniu szyby, pojawiają się te plamki? To, że coś pojawia się na szybie to rzecz normalna, a czy jest to zielone czy brązowe nie ma większego znaczenia.

• Like 1

darianus
2 godziny temu, Olsztynianin napisał:

Pozdrawiam wszystkich którzy odpowiadali mi na poprzednie posty bo dzięki Wam udało mi się uniknąć problemów. Jeszcze raz bardzo dziękuję. 

Okrzemki to pierwszy glon który pojawia się w akwarium, jest jedną z oznak zamknięcia cyklu azotowego. Po jakimś czasie zniknie, u mnie świetnie radziły sobie z nimi ślimaki helmety. Młode zwykłe glonojady równie dobrze a nawet lepiej czyszczą wszystko z okrzemek, no ale glonojady w malawi to jak wisky z colą 😉

• Like 2

Olsztynianin
21 godzin temu, Bartek_De napisał:

Dopytam tylko jak często czyścisz szyby i jak szybko po wyczyszczeniu szyby, pojawiają się te plamki? To, że coś pojawia się na szybie to rzecz normalna, a czy jest to zielone czy brązowe nie ma większego znaczenia.

Czyszczę raz w tygodniu podczas prac porządkowych. 

• Like 1

Bartek_De

Pytanie nie na ten dział forum. Załóż nowy temat w dziale "Tło, podłoże, dekoracje"

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka