Skocz do zawartości

Takie małe Mbuna 120x30x45h


pulpet

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Sielsko, rodzinnie, wielopokoloniowo i tłoczno.

 

Sytuacja w akwarium od jakiegoś czasu stabilna. Jeden zdecydowanie dominujący samiec, drugi sporo mniejszy często też w pełni się wybarwia. Największy, dołożony później ciągle zdominowany, z rzadka bywa podbarwiony. Agresja między nimi minimalna. Przeżywalność narybku chyba 100 procent. Najmniejsze dosłownie kilka dni chowają się w szparach i zaczynają pływać wraz z całą resztą. Dorosłe ryby absolutnie ich nie atakują. Czasem któraś pogoni niemrawo, ale pościgu zakończonego konsumpcją nie widziałem. Ogólnie młodzieży wszelkiego wzrostu multum. Na szczęście gatunek cieszy się sporą popularnością.i nie ma raczej problemu z chętnymi na maluchy. A przy okazji zbiornik zrobił się częściowo samofinansujący 😁

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

 

Ten chłopaczyna przegiął pałę ostanio

IMG_20221229_225515.thumb.jpg.ea95b1d6d1edc57adeb29feeb3a805bc.jpgIMG_20221229_224442.thumb.jpg.277f7009cee00ca6e4f1b01ab80afe16.jpgIMG_20221229_230152.thumb.jpg.825430a014ca2728543e35a2dfddd559.jpg

Bardzo długo nie umiał się odnaleźć w baniaku. Był zdominowany na maksa, pływał po kątach, czarny i bez chęci do życia. Największy w zbiorniku (prawie 14 cm) dostawał regularne lanie od dwóch innych samców i był "buforem agresji". W końcu powalczył o swoje i załapał 25 cm. dł. baniaka dla siebie. Potem w prawie śmiertelnej walce przejął dominację. Najpierw zadowalał się 40 cm wyłączności. Potem ogarnął pół zbiornika. Ostatnio wszystko siedziało na 20 cm z prawej strony, a lord panował nad resztą. Dwa pozostałe dorosłe samce ani śmiały wystawić nosa z kąta, bo omłot gotowy. Mniejsze i mniej potężne, więc się wycofały. Spoko. Ale ostatnio w odstępie tygodnia wyciągnąłem dwa trupy zajechanych samic. Zajęty urządzaniem innych akwariów nie byłem dość czujny.  Mój błąd. Po drugim trupku odłowiłem agresora i poszedł pływać do 400. Tam lekko nie ma. Ryby duże, klocki poukładane, gdzie nosa nie wsadzi to baty zbiera .

IMG_20230220_141445.thumb.jpg.b064208f2f03b768f77641cc6c199846.jpg

Przeje...ane ma jak student na Pradze o północy. Nawet samice  Saulosi go leją. Ale muszę go jakoś przechować ze dwa miesiące. Potem pójdzie pływać do nowego 720 litrów baniaka i może będzie git. Po czasie stwierdzam, że te ryby nie do małego zbiornika.

 

Edytowane przez pulpet
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.