Skocz do zawartości

Czy to ma sens?? 360L


PrzemoWroc

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, bojack napisał:

Bez ryb w środku i dostępu do dojrzałego zbiornika po miesiącu nie będzie stabilne. Dojrzałe/stabilne akwarium potrzebuje minimum 3 miesięcy. Tyle, że będziesz wpuszczał młode ryby i wtedy dojrzeje już z nimi w środku, a Ty będziesz musiał kontrolować parametry co kilka dni.

Raz na tydzień przewiduję płukanie gąbki z dojrzałego akwarium i liczę że mniej więcej 4 takie zabiegi pomogą zamknąć ten cykl w ciągu miesiąca, ale jak wiadomo uda się albo się nie uda. Oczywiście wszystko pod kontrolą testami. Jak będzie trzeba to i dłużej się poczeka. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takiej obsadzie??

Otopharynx Heterodon Southern 6-7 szt.

Placidochromis Electra Likoma 6-7 szt.

i może dokoptować coś do tego z mbuna Labidochromis ( słyszałem że mogą żyć z nom mbunami ze względu na podobne preferencje żywieniowe)

lub

Protomelas Virgatus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje śledzie nie mają papierów, ciężko dopasować gatunki, ale mozna wybrać coś podobnego. Więc może sama tylko rzeczywista prezentacja kolorystyki coś jeszcze podpowie.  

U mnie te drużyna pływa razem, fajnie się dogadują, jedzenie udało się dobrać odpowiednie. Oczywiście jest ich jeszcze więcej :) Akwarium 300l 

Oczarowały mnie Aulonocary itp.

Oczywiście samice wszystkich poniższych gatunków są mniej urokliwe, ale i tak piękne. Foty na szybko przed chwilką zrobione

Kilka najbardziej kolorowych

 

 

IMG_20210819_193730_1.jpg

Gargamel

IMG_20210819_193904.jpg

Żółtek

 

IMG_20210819_195450_1.jpg

Blu

 

IMG_20210819_195100.jpg

Gruby , gietkozab wielkopłetwy -20cm

 

IMG_20210819_195635.jpg

Żółtek a wyżej Demon

IMG_20210819_195850.jpg

Szefuńcio, rządzi wszystkimi w akwarium, wielki spokojny samiec 

IMG_20210819_193832_1.jpg

Demon

A poniżej potomek demona

 

IMG_20210819_200520_1.jpg

Edytowane przez Pikczer
  • Lubię to 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 11:49, PrzemoWroc napisał:

bardziej myślałem o rybach z rodzaju non-mbuna co napisałem w poście i to właśnie ze względu na te ryby wystrój jest jaki jest

W dniu 18.08.2021 o 10:21, PrzemoWroc napisał:

zbiornik 360 L (120x60x50h)

Ja bym zrobił jednogatunkowe akwarium z grupą Lethrinops sp. "red cap". Ryby kupiłbym już nie takie malutkie, by nie czekać zbyt długo na ich wybarwienie. Gatunek przy zapewnieniu mu dobrych warunków jest fantastycznie piękny. Zajrzyj do mojego wątku w dziale CHÓW. Za jakiś czas uzupełnię go o nowe doświadczenia. Kto raz "posmakuje" redcapów ........... 🙂

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wypowiedź @tom77 Ostatnio pisałem z akwarystą holenderskim, który ma w akwarium ponad 200cm układ red capów z 13 samcami i 17 samicami., wszystkie samce wybarwione. Wg mnie są dwie opcje:

1. Jednogatunkowo Lethrinops red cap.

2. Wielogatunkowo ale bez samic, będzie kolorowo ale może być nudno. Widziałem wiele takich szkieł  (głównie USA)z samymi samcami aulonocara.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po tych waszych wszystkich odpowiedziach, to już całkowicie mam mętlik w głowie muszę się teraz dobrze zastanowić nad tym wszystkim. Red Capy , bardzo ładne, podobają mi się, ale słyszałem że bardzo delikatne i nie wiem czy to dobry pomysł na początek przygody z Malawi, nie chcę się zrazić już na początku niepowodzeniami…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PrzemoWroc napisał:

Teraz po tych waszych wszystkich odpowiedziach, to już całkowicie mam mętlik w głowie

Moja propozycja na początek to Aulonocara hueseri, Labidochromis caeruleus. Jeden gatunek żółty, drugi niebieski samica szara.W tej obsadzie masz podobne upodobania żywieniowe i co ważne ryby niewielkie do 10 cm. Wybieraj mniejsze ryby, Placidochromisy, Otopharynx to ryby 15 cm, wyobraź sobie 12 takich ryb gdy dorosną.
Twój zbiornik zrobisz po swojemu, to tylko moja propozycja.:)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.