Jump to content

Saulosi i co? w standardowym 300L

Jelonek
 Share

Recommended Posts

Saulosi F1 - ? 

To takie w Polsce można nabyć ? Jak można sprawdzić ,że jest tak jak mówi nam hodowca - odnośnie tego F1

• Like 2

Jelonek
22 minuty temu, Tabs13 napisał:

Saulosi F1 - ? 

To takie w Polsce można nabyć ? Jak można sprawdzić ,że jest tak jak mówi nam hodowca - odnośnie tego F1

Ciekawe pytanie, chyba nie da się tego sprawdzić w 100%. Żaden dokument też nie da takiej pewności. Kwestia zaufania w uczciwość hodowcy. Taką informację otrzymałem, że młode są po samcu z odłowu. 

• Sad 1
  • Dziękuję 1

salvelinus

Łatwo to sprawdzić tymbardziej, że jest tylko jeden importer, który handluje odłowem tego gatunku. Wystarczy poprosić o pokazanie FV, resztę zweryfikuje się u importera. 

• Dziękuję 1

Jelonek
39 minut temu, Tomasz78 napisał:

A ta na 2 zdjęciu od góry ta ciemno szara to co za gatunek?

Zdjęcie 2 i 3 to hara.

Tomasz78
32 minuty temu, Jelonek napisał:

Zdjęcie 2 i 3 to hara.

Pytam bo kolor jakiś dziwny - szary, powinny być bardziej niebieskie niż szare, ale może to wina aparatu (fałszuje kolory) albo rybki bardzo małe, ile mają cm?

Noi dziwne szerokie pasy mają, moje mają cienkie pasy... Może Twoje mają szerokie bo są bardzo małe a później im się zwężą, moje w momencie kupna miały 5 cm i pasy cienkie takie jak teraz mają przy wielkości 7 cm.

Nie czepiam się ani Ciebie ani ryb, po prostu stwierdzam że są jakieś inne.

Edited by Tomasz78

Jelonek
21 minut temu, Tomasz78 napisał:

Pytam bo kolor jakiś dziwny - szary, powinny być bardziej niebieskie niż szare, ale może to wina aparatu (fałszuje kolory) albo rybki bardzo małe, ile mają cm?

Noi dziwne szerokie pasy mają, moje mają cienkie pasy... Może Twoje mają szerokie bo są bardzo małe a później im się zwężą, moje w momencie kupna miały 5 cm i pasy cienkie takie jak teraz mają przy wielkości 7 cm.

Nie czepiam się ani Ciebie ani ryb, po prostu stwierdzam że są jakieś inne.

Rybki są bardzo małe około 2 - 3cm. Aparat w telefonie niby dobry, ale pupy nie urywa..

• Like 1

darkon
2 godziny temu, salvelinus napisał:

Łatwo to sprawdzić tymbardziej, że jest tylko jeden importer, który handluje odłowem tego gatunku.

A skąd on je bierze? No chyba, że handluje tymi wpuszczanymi przez Peta Barnesa 😉. Gdyby nie egzemplarze hodowlane wpuszczane do jeziora przez pasjonatów, to już dawno ten gatunek by zniknął z Malawi.

• Like 3

22 minuty temu, darkon napisał:

A skąd on je bierze? No chyba, że handluje tymi wpuszczanymi przez Peta Barnesa 😉. Gdyby nie egzemplarze hodowlane wpuszczane do jeziora przez pasjonatów, to już dawno ten gatunek by zniknął z Malawi.

C. saulosi nie zostały przetrzepane do zera.

Ciekawi mnie, czy te sauloski z basenów faktycznie są rozmnażane z WFek.

• Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Tomasz78
      Na forum nie poleca się hybryd, ale to Tobie mają się rybki podobać, więc jeśli chcesz np: aulonocara fire fish, red flush czy marmolade OB to takie kupujesz  i tyle w temacie.
    • Smoczyca
      A co w zamian w podobnym kolorze? Bo Aulonacara fire fish pewnie też odpada a może copadichromis borleyi kadango lub OB? 🤔
    • Bezprym
      Karmię małe rybki, które dostałem od @Bartek_De pokarmem Tropical Pro defence rozmiar S, prosto z puszki i nie zauważyłem dziwnego zachowania 
    • Tomasz78
    • Tomasz78
      @Eman Polecam Tan-Mal, ryby jadą pociągiem, w kilka godzin masz ryby, są w dobrych warunkach przewożone, w dużych workach, ryby są w dobrej kondycji. Kupowałem, ryby są dobrej jakości. Polecam.
    • Andrzej Głuszyca
      Ja mam killera:) A maingano to jego osobisty wróg. Zawsze miałem samce bardzo agresywne. W mojej obsadzie to była czy jest ryba ,  która jest pewniakiem , że będzie wszczynać walki:)  Gdzieś na You Tube jest filmik też jak zaciekle jakiś samiec walczy z rybą  dwa razy większa i wygrywa:)  Tak .. to jest jeden z elementów mających wpływ na agresję. Dlatego ja nigdy nie biorę  pewnych opisów za 100% pewnik bo wiem , że każde akwa jest inne i różne detale mogą mieć na coś wpływ jeżeli chodzi o zachowania naszych ryb jako takich.
    • Andrzej Głuszyca
      Nie twierdzę , że tak nie jest w ogóle. Ale ja podając im ( demasonom) granulaty czy Hikari Vibra Bites w postaci takich pałeczek  nigdy nie namaczałem. 
    • Smoczyca
      Andrzej Głuszyca a u mnie był potulnym barankiem, bidulkiem, gatunkiem na wyginięciu 😉 Ale z nim w baniaku były maingano i lombardzkie...  Więc albo agresja jest cechą indywidualną jednostki albo przy braku innych dominujących samców każda nawet ,, najłagodniejsza,, ryba może stać się agresorem. Do tego dochodzą warunki panujące w akwarium, jego wielkość, ilość ryb itp. Czytałam również wypowiedzi jakoby wielkość obsady miała tutaj kluczowe znaczenie. Tzn im większe stado tym trudniej jest dominującym samcom zdominować akwarium... Ale sama osobiście nie mam takich doświadczeń.    
    • ziemniak
      Ja mam XXS i zdecydowanie zwiększa swoją objętość. Może trochę odbiegam od tematu, ale słyszałem opinię, że dla niektórych delikatnych gatunków jak np. demasoni trzeba namaczać granulaty, bo zaraz chorują. Ma ktoś doświadczenie?
    • Andrzej Głuszyca
      Też tak i taki mam tyle , że z gąbkami. Zawsze polecałem watę np. JBL czy inną ale syntetyczną . Ta jest właśnie syntetyczna. Tak robiłem przez 8-9 lat. Teraz jednak nie daje waty. Używam po prostu oryginalnych gąbek i nie widzę już różnicy. Chcę przez to powiedzieć , że cokolwiek użyjesz czyli czy watę czy oryginalne gąbki to i tak będziesz bardzo zadowolony.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.