Jump to content

Saulosi i co? w standardowym 300L

Jelonek
 Share

Recommended Posts

Jelonek
Posted (edited)

Cześć wszystkim. Chciałbym się Was poradzić odnośnie obsady. Nowy zbiornik będę startował prawdopodobnie po wakacjach. 

Będzie to 120x50x50. Powędrują do niego Chindongo Saulosi, które obecnie są jeszcze młode i mieszkają w 112L.

Planuję 2 gatunki i wśród wielu, które bardzo mi się podobają, chyba najbardziej chciałbym Cynotilapia Aurifrons Nkhata Bay.

Co myślicie o takim połączeniu, czy są jakieś przeciwwskazania? Samce tych gatunków są do siebie trochę podobne, czy nie będzie to problem?

Jesli tak to biorę też pod uwagę odmianę Mphanga. Z góry dziękuję.

Edited by Bartek_De

Bezprym

Weź odmianę Luwino Reef lub Chilumba są ciemniejsze  więc będą się trochę odróżniać. 

• Dziękuję 1

Jelonek

Bezprym dzięki za odpowiedz. W obu odmianach które podałeś samiec wygląda bajecznie. Jak jest z samicami?

Czy też są lekko fioletowe z żółtymi płetwami. wiem że ich barwy nie będą tak wyraziste jak u samców. Te na filmiku od fishmagic wyglądają świetnie.

Jelonek

Podejrzewałem że została dodana odrobina ,, magii kina,,

Myślę że zdecyduję się mimo to na ktòrąś z omawianych odmian. Nie bez znaczenia będzie też ich dostępność. Nie jest to gatunek zbyt popularny.

Piotr775

Cynotilapie zobacz u Malawiana. On ściąga rybki z Fuljera ,a ten często posiada je w ofercie.  Poza tym popieram kolegę Bezprym. W sawoim akwarium mam Cynotilapia Aurifrons Nkhata Bay  i poròwnując z tym filmikiem mòj samiec nie ma takich koloròw. A powiem ci więcej ,szukając tego gatunku oglądałem filmiki poglądowe z innych chodowli np Dansk Malawi Import... i co chodowla to rybka jak by była inna.

• Dziękuję 1

Jelonek

Dzięki. Przeglądałem ich ofertę i na stronie nie mieli aurifrons, ale na zamòwienie może sprowadzą. Będę się znimi kontaktował.

Piotr775

Najlepiej napisz i się dowiedz. Na stronie Fuljera widziałem dostępną Cynotilapia Aurifrons Mphanga Rocks a o Cynotilapie Aurifrons Luwino Reef trzeba pytać. A w Fish Magic jak na razie to jedna niewiadoma. 

• Dziękuję 1

Jelonek
Posted (edited)

,,CYNOTILAPIA AURIFRONS „CHILUMBA”

NAZEWNICTWO

Naukowa nazwa rodzaju Cynotilapia (Regan 1922), oznacza „dog-tilapia” i odnosi się do stożkowych, psich zębów znajdujących się w zewnętrznej szczęce. Aurifrons z łacińskiego auri= złoty oraz frons= brew, czoło i odnosi się do charakterystycznego pasa na grzbiecie. Wcześniej spotykana pod nazwą 'mbamba' (Ribbink 1983). W handlu można ją znaleźć również jako Cynotilapia aurifrons Luwino Reef, lub Mphanga Rocks.''

Cytat zaczerpnięty z opisu gatunku na stronie klub-malawi.pl

Czy te trzy nazwy odmian odnoszą się do tej samej ryby ?

Edited by Jelonek
Usunięto formatowanie.

Bartek_De

@Jelonek podaj źródło cytowanego tekstu lub jego autora.

• Bartek_De changed the title to Saulosi i co? w standardowym 300L