Jump to content

Pierwsze Malawi w Studiu Akwarystki

Aqua-Dreams
 Share

Recommended Posts

Pikczer

艁adne 艣wiat艂o, klimatyczne

• Like 1
  • Dzi臋kuj臋 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Pikczer
      Sprawd藕 wod臋. U mnie kiedy艣 ryby robi艂y si臋 p艂ochliwe jak za d艂ugo wody nie podmienialem. No3 skaka艂o i robi艂y si臋 "dziwne". Teraz tego nie mam.聽
    • pulpet
      Mo偶e by膰 mn贸stwo przyczyn. Zmiana parametr贸w wody,聽 o艣wietlenie, zmiana cyrkulacji, zmiana r贸wnowagi si艂 w zbiorniku, kto艣 si臋 wybarwi艂, zrobi艂 agresywny np. i pewnie jeszcze par臋 innych czynnik贸w. Jak z wod膮 wszystko ok, to pozostaje poczeka膰 a偶 sytuacja wr贸ci do normy.
    • Jelonek
      Wcze艣niej na widok jakiej艣 osoby od razu ustawia艂y si臋 do karmienia. Teraz nie czekaj膮 tak niecierpliwie na jedzenie. Og贸lnie to mia艂y miejsce 2 zdarzenia kt贸re chyba mog艂y to spowodowa膰. 1 moja c贸rcia karmi膮c je poda艂a im poczw贸rn膮 dawk臋 jedzenia馃榿. 2 czyszcz膮c filtr mia艂em problem z odpowietrzeniem pompy, co wyd艂u偶y艂o czas majstrowania przy akwarium, mo偶e to je zestresowa艂o.
    • pulpet
      Kolega @Jelonek聽pisze, 偶e rybki od kilku dni zrobi艂y si臋 p艂ochliwe. Czyli wcze艣niej nie by艂y.
    • TOMEKSIEDLCE
      Kiedy naucz膮 si臋 ryby do os贸b przechodz膮cych obok akwarium to par臋 miesi臋cy mo偶e potrwa膰 ,wtedy p艂ochliwo艣膰 si臋 sko艅czy 聽
    • pulpet
      Zaaajefajnie to wygl膮da. Sprawd藕 parametry wody dla spokojnosci, bo taka nag艂a p艂ochliwo艣膰 czym艣 tam mo偶e by膰 spowodowana.聽
    • Jelonek
      Witajcie, dzisiaj uda艂o si臋 zrobi膰 kilka bardzo fajnych zdj臋膰, mimo i偶 moje ryby od paru dni zrobi艂y si臋 bardzo p艂ochliwe. Ktokolwiek zbli偶y si臋 do zbiornika, zaraz wszystkie si臋 chowaj膮, nawet mnie si臋 boj膮. Akwarium wygl膮da jak puste kiedy si臋 podejdzie : A po chwili : Samiec beta ze stada saulosi coral wybiera si臋 powoli na wojne z imperatorem krzywym ogonkiem. Nabiera coraz lepszych kolor贸w, jest masywniejszy i cz臋sto stawia si臋 w艂adcy. Ich walka jest bardzo gentelma艅ska, staj膮 do siebie bokiem i na zmiane jeden gryzie drugiego po 艂uskach a偶 kt贸ry艣 odpu艣ci馃榿. Pojawi艂y si臋 m艂ode w tym stadzie, jest ich ju偶 kilka , samice inkubuj膮 bez przerwy. Ze stada cynotilapii hary dominuj膮cy samiec wygl膮da coraz 艂adniej. Obra艂 swoj膮 jaskini臋, ale wbrew pyszczakowej naturze,ch臋tnie dzieli si臋 ni膮 z innymi. Towarzystwo mu nie przeszkadza, przegania jedynie drugiego samca ze swojego gatunku. Grupa Labeotropheus贸w trevawasae jest narazie naj艂agodniejsza ze wszystkich moich ryb. Zupe艂nie nie wchodz膮 nikomu w drog臋. Ich kolory pomagaj膮 w kamufla偶u. Nikt ich te偶 nie zaczepia. To tacy jaskiniowcy ninja. Nie ch臋tnie p艂ywaj膮 w toni, zawsze blisko kamieni.聽 聽
    • jaroslaw74
      Akwarium 240 l - 120x40x50. Czy taka obsada si臋 sprawdzi: 1. Cynotilapia HARA Gallireya Reef 2. Cynotilapia zebroides COBUE 3. Metriaclima sp. elongatus Chewere.
    • ziemniak
      U Ciebie to jeszcze bardziej kosmicznie wygl膮da. Chyba, 偶e mam zdominowane samce. Pozwol臋 sobie wklei膰 moje zdj臋cia.聽 Moja duma: Poni偶ej reszta:
    • Mr贸z
      Kolega @pulpet聽ma racj臋. Zrobi艂 bym tak jak radzi, ale opr贸cz tego dorzuci艂 bym cho膰 jeden wysoki kamie艅, od kt贸rego startowa艂 bym budow臋 ca艂ego aran偶u z tych kamieni kt贸re masz. W moim odczuciu rewelacyjnie z tym tematem poradzi艂 sobie u偶ytkownik聽@Szymon, kt贸ry w niedawno prezentowanym po艣cie w swoim temacie pokaza艂 jak 艣wietnie zaaran偶owa膰 ma艂y litra偶. Tutaj pozwoli艂em sobie zrobi膰 zrzut zdj臋cia z jego tematu, tak 偶eby艣 zobaczy艂 o co mi chodzi: Dla mnie rewelka.. Takie ustawienie dodatkowo pomaga w zas艂oni臋ciu sprz臋tu.. Oczywi艣cie u Ciebie nie jest 藕le, ale dop贸ki nie ma ryb, mo偶na kombinowa膰 tak 偶eby osi膮gn膮膰 super efekt 馃槈
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.