Skocz do zawartości

120 x 30 x 40h czy taka wąska malawka ma rację bytu


pulpet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie.

Ponieważ moje wystartowane w lutym 400l ma się świetnie, a choroba malawistycznym się u mnie rozwija, uknułem, że dam rade upchnąć w mieszkaniu jeszcze takie szkiełko. Niestety wymiary ostateczne, nie da rady więcej w żadna stronę. Martwi mnie zwłaszcza te 30 cm szerokości. Znajdzie się jakiś gatunek, któremu uda się w takiej wąskiej kiszce stworzyć godziwe warunki bytowania?  Czy raczej wyleczyć się z pomysłu? Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt nic to może ja sam coś.

Akwarium urosło w górę 120 x 30 x 45 wysokie. To daje jakieś 160 litrów.

Może Pseudotropheus elongatus Mpanga  vel Chindongo elongatus Mphanga. Ten ryb dwojga imion mnie kusi w układzie 2 + 6 do 8. Mam na oku śliczne F1. Tylko czy kawalerka nie za mała będzie. Zagruzuje z głową i zobaczę. W razie jakiegoś dramatu mogę podmienić miejscami z Saulosi lub Rdzawymi  i przenieść do wielogatunkowego 400 l. Dobry plan? Jak nie to skorygujcie mnie.

Inne pomysły nadal jak najbardziej mile widziane.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są dużo spokojniejsze niż msobo. Dominujący samiec czasami ładnie się wybarwi i postroszy. Gorzej z msobo, te jak się zaczną kotłować to chwilami ciężko złapać obraz. Co ciekawe samiec elongatus nie boi się ich, a te jak robią zakusy w jego stronę to dumnie się opiera nie atakując i dają mu spokój.

Edytowane przez ziemniak
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Robson79 napisał:

Ja bym spróbował z tym Chindongo Elongatus Mphanga. Są to w miarę łagodnie ryby i śmiało możesz pokusić się na układ z 2-3 samcami. 

Robercie, Mphanga ma brzydkie samice i akwarium będzie nieciekawie wyglądało. Ja bym tu poszedł w Saulosi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interruptus był przeze mnie brany pod uwagę. Samce podobne do Maingano, które pływają już u mnie razem z Saulosi. Myślałem jeszcze o Cynotilapia afra Cobue, albo Jalo Reef. Dodam, że ładne inaczej samice mocno mnie nie martwią. Piękne samce jak dla mnie to rekompensują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pulpet napisał:

Samce podobne do Maingano, które pływają już u mnie razem z Saul

To raczej johanni, samce interruptus wyglądają trochę inaczej. 

Z tych dwóch Cynotilapii wybrałbym Jalo Reef że względu na ładniejsze samice i samiec według mnie ładniejszy. 

Edytowane przez Bezprym
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.