Skocz do zawartości

Obsada do zbiornika 540l (150x60x60)


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ale u ciebie. W twoim poście wygląda to tak jakbyś pisał o dwóch odmianach Msobo a tymczasem odmiana Minos Reef  OB to Metriaclima estherae. Człowiek obeznany w temacie zorientuje się o co chodzi ale początkujący już nie, więc nie wprowadzajmy zamieszania i nie piszmy skrótowo tylko pełnymi nazwami. 

Edytowane przez Bezprym
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jeb_us nie wiem jak u ciebie ale u mnie ryby pływają po całym zbiorniku, kwestia ustawienia kamieni. 😁 Poprawiając twoją obsadę zamiast Acei dałbym elegans (Itungi lub Ngara) bo jednak niebieski już będzie u Msobo i ewentualnie u Labeotropheusa jeśli kolega go wybierze, bo cały czas u nas jest forsowana Obsada z różnymi odmianami kolorystycznymi samców,choć osobiście w tym wypadku dał odmianę OB. Kolega n a pewno chciałby mieć jakiegoś pasiaka dlatego zamiast acei dałem do wyboru Metriaclimę Lombardoi. 

Podsumowując

Metriaclima estherae Ob

Metriaclima Lombardoi 

Labeotropheus trewavasae Thumbi. 

Ewentualnie do tego lub bez Pseudotropheus elegans Ngara lub Itungi

 

Edytowane przez Bezprym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bezprym napisał:

Metriaclima estherae Ob

Mogę się zgodzić z tym byle były to Ob minos reef nie Ob sztucznie wytworzone  bardzo często dostępne, z itungi może być ciekawie, ale też jest żółty kolor w ogonie , już bardziej ngare bym widział 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Metriaclima Estherae Minos Reef od FishMagic i szczerze polecam.

Bardzo ładne ryby wyrosły. Samiczki są pomarańczowe i mocno kontrastują z żółtymi samiczkami Saulosi

Wersje OB miał chyba Darek z Żor. Mnie 2 lata temu nigdzie nie udało się kupić :(

 

20201111_121220.jpg

Edytowane przez Bojar
  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2021 o 11:28, Bezprym napisał:

40 sztuk to raczej przed redukcją. Pamiętaj że one też się rozmnażają. Poza tym po co ci kilka gatunków z żółtymi samicami. Dwie barwne odmiany Labidochromisa cearuleusa? Zdecyduj się na jedną, bo może dojść do krzyżówek. Układ docelowy to 2+4/5 z każdego gatunku starczy. U yellow raczej układ 1+ 3/4

Wybierałem tylko YELLOWKA, jako żółtego, która rybka jeszcze jest żółta?

Co do dwóch Labidochromisów to bardzo cenna uwaga, będzie tylko jeden, nie mam zamiaru tworzyć "kundli" (tak się chyba na forum nazywa ryby niepełnowartościowe)

 

W dniu 4.04.2021 o 11:35, Robson79 napisał:

Wybierając obsadę należy przedewszystkim zorientować się jaką dietę preferują dane gatunki.

Wszytstkie wstępnie wybrane gatunki są wszyskożerne, jeden tylko roślinożerny, jeszcze trochę potrwa zanim wyklaruje mi się obsada, ale jak będę miał wybrać to dieta wybiorę gatunek, który bardziej pasuje dietą.

 

W dniu 4.04.2021 o 13:23, Jeb_us napisał:

Napisałem że dotyczy to minos reef 😉, Sławku chyba za dużo świętowania 😝 kolejna sprawa że jeśli chodzi o kolorystykę nie zapomnij że kulfony jak i minos reef mają warianty Ob, szczególnie kulfony mają ciekawa kolorystykę do tego luwala która zapewni górę zbiornika 

Dzięki za każdą podpowiedź, do tej pory ryby wybarwione "w kropki" uważałem za mieszańce, dzięki Tobie dowiedziałem się że są to, albo mogą to być rarytasy. Na razie nie przekonują mnie do siebie, może jakbym zobaczył je na żywo to zmienię zdanie.

Jak dobrze rozumie, różne warianty kolorystyczne w obrębie gatunku mnożą się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.