Skocz do zawartości

Juwel Rio 240 obsada ? 1 lub 3 gatunki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pulpety myślałem o takim układzie ale podobno maingano jest zbyt agresywny do takiego małego akwarium.

Na ten moment rozważam jednogatunkowe z Saulosi lub dwa gatunki Saulosi + rdzawe albo twoja propozycja jeśli te maingano by faktycznie pasowało.

Tak jak mówię czytałem że maingano jest agresywne dlatego wcześniej nie był brany pod uwagę 😉 chociaż podoba mi się ta rybka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem Maingano do baranków nie należy. Pewnie dużo zależy od aranżacji zbiornika i cech osobniczych poszczególnych egzemplarzy. Ja z moich obserwacji podkreślam krótkich i ograniczonych do 4 gatunków, uważam rdzawe za piękne i ciekawe w zachowaniu ryby. Ale są też ludzie którym się nie podobają, (np. moja kobietka). Maingano mam młode, i raczej nie wykazują wielkiej agresji wobec innych gatunków. Między sobą próbują sił, ale z racji wieku to raczej niegroźne przepychanki. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Mam mocno zagruzowany baniak z dużą ilością kryjówek. Może się poukłada. A co do agresji to czytałem również, że rdzawe potrafią nieźle kozaczyć i wycinać załogę. Więc wszystko zależy jak trafisz i jak się klocki poukładają w konkretnym zbiorniku. Dlatego Malawistyka wydaje mi się taka ciekawa. W innych biotopach wpuszczamy ryby i wiadomo co będzie. Tutaj niekoniecznie, więc jest ryzyko, jest zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem, kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Uzyskałem sporo porad i pomoc w doborze obsady.

Ryby jakie wybrałem to:

1. Cynotilapia zebroides jalo reef (7 szt.)

2. Chindongo saulosi taiwan reef (7 szt.)

3. Iodotropheus sprengerae makokola red (8 szt.)

Razem 22 szt z czego w gratisie jeden rdzawy

Miałem wątpliwości jakie gatunki wybrać, ale z pomocą przyszła żona i córka. To była nasza wspólna decyzja 🙂 ja osobiście wybrałem Rdzawe.

Wg hodowcy to dobry wybór pod względem żywieniowym i powinny dać sobie radę (wiadomo że wszystko teraz zależy od indywidualnych cech poszczególnych sztuk z danego gatunków, ale na efekty trzeba poczekać)

Póki co mogę tylko powiedzieć, że powoli widzę co ciągnie ludzi do tego biotopu bo faktycznie zachowanie tych ryb jest bardzo ciekawe.

Powiem tylko, że pierwsze 5 minut po wpuszczeniu rybek to było dla mnie niesamowite zaskoczenie - rybki (2cm pyrtki) i mikrwojna o zajęcie szczeliny w skałach. Do tego zmiana ubarwienia zależnie od nastroju (szczególnie jalo reef).

Na koniec dziękuję wszystkim za cenne rady i pozytywne podejście do całkowitego laika i amatora w dziedzinie tych pięknych ryb i całego biotopu. Oczywiście wiem, że w dalszym etapie przygody z tym biotopem będę chętnie korzystał z wszelkich porad i wskazówek wszystkich forumowiczów.

Pozdrawiam,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ziemniak napisał:

Po obsadzie widzę, że rybki od Jacka ;)

Tak masz rację 🙂

Jestem pod wrażeniem, że tak po prostu wiedziałeś. Starałem się nie robić reklamy bo co ja tam wiem na temat tych ryb, biotopu, hodowców itd.

Ja jestem zadowolony z zakupu i podejścia do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.