Jump to content

Redukcja obsady

Recommended Posts

Bartosz Kamiński

Cześć , posiadam akwarium Juwel 240 z Bioflow M i dwoma kubełkami - fuval 407 i NFC 1500. Niestety mam za dużo ryb ( połączenie z dwóch akwarii )

Potrzebuję abyście mi polecili kogoś kto w Warszawie przyjedzie i pomoże mi zrobić odpowiednią redukcję ( oczywiście odpłatnie ) ryby z redukcji z chęcią oddam za darmo.

mam tam mega mix począwszy od Acai poprzez Yellow , Alunacory , Maylandia zebra. 

Polećcie proszę kogoś na Warszawę kto ogarnie taki serwis.

mareckee

Sorki za to co napiszę ale po tym poście więcej na ten temat i tak nie zaglądne więc możesz sobie pisać na mój temat co chcesz.

Jesteś śmieszny. Taki typowy Warszawiak. Ktoś bez pojęcia o czymś co robi co być może ładnie pachnie i wygląda i jest pusty jak bęben zespołu "the rolling stones".

Potrzebujesz pomocy w najbanalniejszej sprawie. Masz ryby o których w ogóle nie masz pojęcia skoro szukasz kogoś do pomocy przy redukcji. Jeżeli chcesz zajmować się akwarystyką to tak jak piszesz, oddaj za darmo wszystkie ryby i kup sobie gupiki. Welonek nie polecam bo one czasem mają problem z układem pokarmowym i pływają do góry brzuchem.

Bartosz Kamiński

Dziękuję wszystkim za pomoc. 

yaro
39 minut temu, Bartosz Kamiński napisał:

Dziękuję wszystkim za pomoc. 

Najpierw napisz, na czym ta pomoc miała by wyglądać. Chcesz by ktoś łapał Twoje ryby? Chcesz by ktoś je przygarnął? Prosisz o coś co każdemu z nas wydaje się dziecinną igraszką.

Napisz w czym problem, a potraktujemy to poważniej.

Bartosz Kamiński
W dniu 1.03.2021 o 11:52, yaro napisał:

Najpierw napisz, na czym ta pomoc miała by wyglądać. Chcesz by ktoś łapał Twoje ryby? Chcesz by ktoś je przygarnął? Prosisz o coś co każdemu z nas wydaje się dziecinną igraszką.

Napisz w czym problem, a potraktujemy to poważniej.

yaro,

każdy przygodę z malawi zaczyna w inny sposób. Dziękuję za zainteresowanie z Twojej strony. Dałem już sobie sam radę. Znalazłem osobę w Warszawie która pomoże mi wyłapać ryby dobrać odpowiednią obsadę i przygarnie te ryby które idą do redukcji. Ja się na tym nie znam i dlatego liczyłem na pomoc osób z doświadczeniem a nie wyśmiewanie i obrażanie przez MISTRZÓW ŚWIATA i okolic. Szczerze żenujące zachowanie klubowiczów. Z mojej strony nikomu nie polecę tego forum skoro admin dopuszcza takie zachowanie .... wyśmiewanie jakiegoś prymitywnego kolesia "Warszafki" itp. 

Jeśli ktoś w Warszawie będzie potrzebował pomocy tak jak ja potrzebowałem to zapraszam na priv .... podpowiem do kogo się udać aby ktoś doradził i pomógł.

• Like 1
Bartek_De

@Bartosz Kamiński przykro mi, że zostałeś tak potraktowany i przepraszam, że nie zareagowałem w odpowiednim czasie, ale nie zawsze jest się przy komputerze, jest jeszcze praca i życie prywatne. Poza tym nie jestem tu sam. Nie rezygnuj z naszego forum, znajdziesz tu pomoc na każdy temat i zapewniam Cię, że podobny incydent już się nie powtórzy.

@mareckee Myślę, że koledze należą się przeprosiny, przede wszystkim z Twojej strony.

• Like 5
mareckee

@Bartek_De

Nie zgodzę się z Twoją myślą. Wielu z nowych forumowiczów pisząc o pomoc zostali skarceni min dlatego że chcą pomocy bez przedstawienia się, że nie mają pojęcia o tym biotopie i większość naszych zbiorników jest za mała na pyszczaki.

Zazwyczaj odsyłani byli do FAQ i mądre głowy tego forum nic więcej nie pomogły.

Tym razem jest inaczej. Dlaczego? Wydaje mi się że dlatego iż @Bartosz Kamiński użytkownik napisał że to forum

W dniu 5.03.2021 o 09:47, Bartosz Kamiński napisał:

Z mojej strony nikomu nie polecę tego forum skoro admin dopuszcza takie zachowanie

I tutaj zgadzam się z Bartoszem, też nikomu nie polecę tego forum (za dużo tu wzorców, stereotypów,monotonności) i z tego miejsca proszę o usunięcie mojego konta.

Tym samym dziękuję za dotychczasową pomoc

anutemix
9 minut temu, mareckee napisał:

@Bartek_De

Nie zgodzę się z Twoją myślą. Wielu z nowych forumowiczów pisząc o pomoc zostali skarceni min dlatego że chcą pomocy bez przedstawienia się, że nie mają pojęcia o tym biotopie i większość naszych zbiorników jest za mała na pyszczaki.

Zazwyczaj odsyłani byli do FAQ i mądre głowy tego forum nic więcej nie pomogły.

Tym razem jest inaczej. Dlaczego? Wydaje mi się że dlatego iż @Bartosz Kamiński użytkownik napisał że to forum

I tutaj zgadzam się z Bartoszem, też nikomu nie polecę tego forum (za dużo tu wzorców, stereotypów,monotonności) i z tego miejsca proszę o usunięcie mojego konta.

Tym samym dziękuję za dotychczasową pomoc

Najlepiej sam się usuń i nie pisz więcej swoich wypocin. Temat powinien być zamknięty. 

• Haha 1
mareckee

W sumie to bardzo przepraszam Wszystkich których uraziłem. I to tak szczerze.

Jednak mimo wszystko, proszę o usunięcie mojego konta. Żegnam

• Bartek_De locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Bezprym
      No tamto było sporo większe. 
    • egon44
      Siemanko  Posiadam te testy kropelkowe. Dużo dokładniejszy jest test 6-8 bo pokazuje wynik co 0,2.  Ten drugi test pokazuje wyniki co 0,5, więc już nie jest tak precyzyjny.  Co do korzucha bakteryjnego za gąbką, to nie masz się czym przejmować. To normalne w tego typu filtracji. Jeśli aż tak Tobie to przeszkadza to zbierz korzuch za pomocą papierowego ręcznika. 
    • bojack
      Tak, może być coś w tym co napisał @triamond. To samo może tyczyć się hodowców dysków u których metro to podstawowy lek w akwarystycznej apteczce, a część z nich używa go tylko w formie kąpieli długotrwałej. Wracając do genezy mojego problemu, to celuję, że problem rozpoczął się jak przestałem robić regularne podmiany wody. Badane parametry wody ok, ale ilości bakterii w wodzie, czy właśnie DOC nie byłem w stanie zbadać. Dodatkowo ostatnią podmianę przed tą przerwą zrobiłem letnią wodą, a czort wie co siedzi w starym blokowym bolierze - to był na pewno duży błąd. Zakładam że to są dwie przyczyny mojego problemu i być może mam inwazję wszystkiego po trochu. Nie wiem, czy nie kupić mikroskopu i nie zrobić wymazów. Bo tak to walka w ciemno i być może niepotrzebne faszerowanie ryb chemią.
    • Tomasz78
      Ja się z tym nie zgodzę, rozmiar akwa ma znaczenie i to duże, tylko mowa o dużej różnicy wielkości/pojemności a nie z 240l do np 450l.
    • triamond
      Oki może pomagać. Jak za mała powierzchnia filtracyjna -> węgiel organiczny w wodzie (DOC)-> bakterie (w tym chorobotwórcze) w wodzie w większych stężeniach -> układ immunologiczny ryb musi walczyć. Dodanie metronidazolu który ląduje w filtrze zabija w bakterie w wodzie (biofilm w dojrzałym filtrze sobie daje radę), układ immunologiczny ryb ma więcej zasobów do zwalczania choroby. Tylko to trochę leczenie objawowe. Problemem jest za mała powierzchnia filtra, co powoduje że nie jest rozkładany DOC. Czyli sam lek czasowo eliminuje jeden z czynników wywołujący chorobę, ale nie leczy bo nie osiąga stężenia terapeutycznego w organizmie ryby.... W którymś z linków był opisany ten mechanizm...  
    • Bezprym
      Musisz zmierzyć jeszcze NH4,jakąś pożywka go bakterii by się przydała. 
    • pavlosokol
      Cześć. Mam na imię Paweł i mieszkam w Augustowie. W końcu nadszedł moment na założenie mojego akwarium z pyszczakami. Posiadam zbiornik 200l. W nim umieściłem 3mm spienionego PCV, na którym ułożony jest kamień gnejs. Piasek kwarcowy o frakcji ok. 1mm wypelnił resztę. Za filtrację odpowiada ultramax 1500 z wkładem z gąbek, zeomax plus i ceramiki. Wodę zalałem w dniu 08.04.21. Dzień później dodałem Actibactol i ruszyła filtracja. 10.04.21 do wody dodałem Af water conditioner jako uzdatniacz. Niestety nie zrobiłem testów wody po napełnieniu akwarium. Dziś testami zoolek zbadałem wodę. PH ogólny-7,5 a dokładny 8. NO2-0, NO3-0. Nie dodawałem pokarmu do wody. Czy są możliwe takie parametry wody na starcie? Dodam, że napowietrzenie jest tylko z wylotu filtra. Dziękuję z góry za odpowiedź. 
    • yaro
      Metro, wielu z nas to pomogło.
    • triamond
      @yaroale w kwestii abstynencji ryb czy metronidazolu w wodzie ? @bojackmetoda z zawiesiną w łyżce i płatkami wydaje się oki... z tabletek da radę... https://aquariumscience.org/index.php/12-2-treatments-summary/ pod tabelką: "These medications are generally the only disease treatments which are supported by science." Autor podaje, że te metody da się potwierdzić badaniami naukowymi... Wiem, że w książkach są różne rzeczy
    • Bezprym
      Już milczę 🤐🤫
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.