Skocz do zawartości

Sinice


aro600

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście wygląda to na sinice.

Godzinę temu, aro600 napisał:

NO3 - 20, kolor na żywo trochę ciemniejszy jak 15, ale dużo jaśniejszy jak 30
PO4 - 0,25

Więc parametry typowo nie sinicowe, ale chyba sinice o tym nie wiedzą 😉

Jeśli masz na myśli tabele Redfielda to wiedz, że powstała ona dla wody słonej i często nie sprawdza się w wodzie słodkiej. Osobiście najpierw podmieniłbym tak z 50 % wody, następnie zbiłbym np. Microbe-Lift Phos-Out 4 fosfor całkowicie do wartości niewykrywalnych, obniżył temperaturę i rozpoczął dodawanie do zbiornika wody utlenionej w ilości 1ml/1l wody, najlepiej polewając bezpośrednio sinice. Jeśli masz coś do obniżania NO3 to usuń z obiegu, w wypadku zwalczania sinic azot jest sprzymierzeńcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ten środek i rzeczywiście jest bezpieczny dla ryb i działa? Przy moim akwarium to koszt około 100 zł więc nie mało w podo nej cenie można kupić chemiclean który podobno jest bardzo skuteczny. Narazie próbuje bez chemii dziś podmieniłem wode około 30 % i zlałem cześć powierzchni dna (tą najbardziej zaatakowaną z przodu) wodą utlenioną, światło dalej zgaszone, zobaczę jutro czy jest jakakolwiek różnica.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, co prawda nie w Malawi, ale doraźnie robotę robi preparat o nazwie Fumenga Algen Stop Spezial. Podawałem parę razy, jak się sypnęły na potęgę. Nie.ma.potrzeby przedawkowywac. Podane przez.producenta dawki były skuteczne. Żadnych negatywnych skutków dla mieszkańców akwarium ani dla roślin nie zauważyłem, a np otoski dość szybko dają znać, że w wodzie coś paskudnego się znalazło. Działało szybko, wręcz w ciągu kilku dni rozwiązało problem. Przyczyne i tak musisz wyeliminować, ale to paskudztwo powinieneś szybko przy pomocy tego usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemiclean to faktycznie skuteczny środek i ja niczym innym bym się nie "bawił". A w przyszłości nawożenie zostaw rybom, powinny sobie z tym poradzić. 

https://allegro.pl/oferta/boyd-chemiclean-8058268716?reco_id=15117736-6ca2-11eb-9d42-0c42a10976a6&sid=1b14f67fa36602937f1572a57e6df4124ef63b53ab9897d3b9ab8b1bd1d899d5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, aro600 said:

Sprawdzałeś ten środek i rzeczywiście jest bezpieczny dla ryb i działa? Przy moim akwarium to koszt około 100 zł więc nie mało w podo nej cenie można kupić chemiclean który podobno jest bardzo skuteczny. Narazie próbuje bez chemii dziś podmieniłem wode około 30 % i zlałem cześć powierzchni dna (tą najbardziej zaatakowaną z przodu) wodą utlenioną, światło dalej zgaszone, zobaczę jutro czy jest jakakolwiek różnica.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, stosowałem go w akwarium roślinnym. Zadziałał szybko i bez skutków ubocznych dla ryb i ślimaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po kilku dniach wyłączonego światła i wlaniu około 650 ml wody utlenionej, wydaje mi się że akwarium wygląda dużo lepiej, drugi obiaw to woda zaczęła śmierdzieć nie wiem czy to znak że sinice zaczynają powoli ginąć i się rozkładać czy optymizm jest przedwczesny. Dziś planuje kolejna podmianę wody około 30% i czekamy dalej. Czy macie jakieś sugestie, czytałem gdzieś że może też pomoc obniżenie temp? Ktoś może potwierdzić?

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skuteczną i bezpieczną metodą na usunięcie sinic jest Chemiclean, ale to już napisałem wcześniej. Podając wodę utlenioną wytłukłeś nie tylko sinice, ale i dobre bakterie. Sprawdź czy przypadkiem nie podskoczyło NO2. 

Duża podmiana, solidna porcja bekterii - to na teraz. Tak to widzę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest po teście na NO2 wynik poniżej moim zdaniem około 0,03 jest jak zwykle coś pomiędzy.
Stan akwarium również przedstawiam poniżej łatwo porównać do zdjęć sprzed kilku dni, czy to kwestia wody utlenionej czy zgaszenia oświetlenie czy podmian nie wiem, ale narazie też mogę powiedzieć że jest znaczna poprawa więc być może w moim przypadku woda utleniona jest skuteczna i bezpieczna.

Dziś podmieniłem 30% wody i na wszelki wypadek jakby jednak biologia ucierpiała wlałem ampułkę Prodibio. 70dcbe9fc9a500078562d0137ee75627.jpga0b77f2306294f18e87ab0cb5748b42c.jpg2d55e048e625b21a6cb9bfa92e1c051a.jpg

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.