Jump to content

Efekty namaczania pokarmów firmy Hikari - eksperyment.

AndrzejGłuszyca

Recommended Posts

AndrzejGłuszyca
31 minut temu, Wojtek.C napisał:

przy miarce po lewej stronie suche po prawej namoczone po 5 minutach.

Czyli pęcznieją?

AndrzejGłuszyca

Przetestowano 6 pokarmów Hikari. Jeszcze 1-2 i zrobię podsumowanie. Ostatecznie pozostanę przy tej szóstce bo i tak obala to teorię , że po namoczeniu pokarmy tej firmy nie pęcznieją.

• Like 3
AndrzejGłuszyca

Przyszedł czas na podsumowanie naszego wspólnego doświadczenia szumnie nazwanym eksperymentem:) Celem tego doświadczenia było  zweryfikowanie tezy,  która pojawiła się na naszym forum  mówiąca o tym , że teraz pokarmy firmy Hikari nie pęcznieją po wrzuceniu do wody i nie ma potrzeby ich namaczać. W naszych próbach wzięło udział sześc pokarmów firmy Hikari w tym dwa się powtarzają co tylko potwierdza, że koledzy mający ten sam pokarm mają te samo spostrzeżenie.. Poniżej krótka lista z opisem czy pęcznieją czy nie pęcznieją:

- Hikari ibra Bites : nie pęcznieje.

- Hikari cichlid excel : pęcznieje.

- Hikari cichlid staple : pęcznieje.

- hikari cichlid gold :   nie pęcznieje.

- Hikari cichlid excel : pęcznieje.

- Hikari cichlid staple: pęcznieje.

Celem powyższego doświadczenia nie było stwierdzenie , które dokładnie pokarmy firmy Hiokari pęcznieją a które nie pęcznieją. Wspólnym mianownikiem  było namaczanie 4 minuty i w wodzie z akwarium. Jest ich ( pokarmów) oczywiście więcej ale nam wystarczy tylko sam fakt zadający kłam tezie , że pokarmy firmy Hikari nie pęcznieją. Natomiast czy podawanie pokarmów tej firmy bez namaczania czy z namaczaniem jest bezpieczne i polecane to już wybór każdego  z jego użytkowników.  Temat zamykam. jeżeli ktoś będzie chciał jeszcze podzielić się swoim  doświadczenie opisanym jak wyżej to wtedy temat na ten czas zostanie otwarty.

Dziękuje za udział koleżance i kolegom:  @suricade@Mróz@rekawiczka@Wojtek.C.

Edited by AndrzejGłuszyca
  • Like 8
  • Confused 1
  • AndrzejGłuszyca locked and pinned this topic
  • AndrzejGłuszyca unpinned this topic
  • 1 year later...
Falcowski

Hej,

wczoraj doszedł do mnie ten pokarm i chciałem się podzielić spostrzeżeniami.

Przede wszystkim rozmiar - jak dla mnie mini jest idealny dla moich ryb - 6-15 cm, średnica ok 3mm. Miałem Medium, to był tylko dla tych większych, średnica ok 5 mm. Teraz jest perfekt. Na aukcjach niestety nei piszą rozmiaru, to warto wiedzieć.

A teraz najlepsze - pokarm faktycznie szybko tonie i robi neizłe zamieszanie w zbiorniku. Pierwszy raz miałem przyjemność obserwowania takiego wariactwa.

Najpierw ryby się rzuciły jak głupie, a sypnąłem specjalnie więcej, żeby zdążyło do dna dolecieć.

Potem ryby przepłukiwały dno wybierając granulki, głównie była to o dziwo Mdoka, a nie Black Orange Dorsal. Ten dojadał resztki z lustra wody.

Jako, że Mdoka grzebała w dnie, a obok jest jaskinia "Żółtego", to przepędzał wszystkie ryby, które myśląc o jedzeniu, całkowicie nie zwracały na niego uwagi.

Tak więc wyglądało to bardzo zabawnie, jak na wyprzedaży w Media Markecie.

Będę dalej obserwował, aczkolwiek wcześniej miałem taki sam, tylko pływający tak więc wiem, że dla moich ryb jest ok. 

Polecam ten pokarm.

20210128_083024.jpg

Edited by Falcowski
  • Like 2
Falcowski

Ok, zrobiłem test, namaczanie 5 minut. 

Objętość zwiększona nie więcej, niż 20%, co jest przyzwoitym wynikiem i nie rozsadzi brzuszków moich podopiecznych.

Co więcej, namoczony pokarm tonie o 1/3 wolniej, zatem nie będę go przed podaniem namaczał. Widać, że producent wie co robi.

20210128_114146.jpg

Edited by Falcowski
  • Like 3
  • AndrzejGłuszyca changed the title to Efekty namaczania pokarmów firmy Hikari - eksperyment.
  • AndrzejGłuszyca locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• misiek80
      Witam, jak w temacie... Obsada 35 sztuk młodzieży: labidochromis caaruleus, pseudotropheus acei, metraclima msobo magunga, labidochromis chisumulae. Ryby kupione w grudniu 2020 r. u Pana Darka Gaży w Żorach, wtedy miały wielkość około 2-3 cm. Po niecałych 3 miesiącach od zakupu (zero strat w rybach) mają już jakieś 4-6 cm. Najszybciej rosną acei i msobo, nieco wolniej yellowy i chisumulu. Karmię: pierwsze pudło: pomieszana spirulina 36 tropicala i spirulina OSI, drugie pudło NF cichlid premium, trzecie pudło: pomieszane dainichi veggie fx, color i ultima kril. Niedwno dołożyłem mrożoną artemię. Jako, że ryby są młode karmię 3 razy dziennie, raz w tygodniu kostka artemii - w ten dzień już niczego innego nie sypię. 
    • XGrzesX
      Kupiłem gąbkę 50ppi i niestety kupska pływają. Nic innego nie było zmieniane tylko sama gąbką. Możliwe ze zmiana gąbki z 45 na 50ppi tak wpłynęła ? Mogę kupić jeszcze 35ppi ale trochę za mała gęstość. Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
    • Radzik
      Na drugim filmiku zarombiscie wygląda ciekawska mdoka z tymi białymi ustami 🤣
    • Falcowski
    • Lechu0031
      Super baniak tak poza tym!! Pięknie wygląda, dzięki za rady wyśle Update jak przyjadą mi rośliny pozdrawiam serdecznie Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    • kunta
      Ja mam taki:   ładnie wygląda i nie ma ostrych krawędzi.
    • Bastian
      Bardzo dziękuje za dobre słowo Przepraszam że tak późno ale rzadko bywam.  Aktualizacja:  Cała obsada zmieniła miejsce zamieszkania a wróciła mbuna Aktualnie jeden wielki mix, docelowo Metriaclima MC ale czas zweryfikuje ponieważ ciężko teraz z zakupem.   Przepraszam za jakość ale robione telefonem i ten nieszczęsny biały piasek
    • amac1975
      Nie leję nic. Kiedyś znajomy, który ma roślinniaki mówił mi, że Kryptokoryna i w kałuży będzie rosła . Coś w tym jest . Ostatnio nawet w hydroponikę się zacząłem bawić a ta też dużo wyciąga z wody. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    • Lechu0031
      Lejesz coś do wody czy tylko nawóz do koszyka dajesz? O i co z poziomem żelaza? Bo chwilowo jest u mnie Niewykrywalne Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Lechu0031
      Dzięki wielkie za pomoc, czyli tak jak piszesz ja zrobię tak samo. Kupie koszyki wsypie żwirku plus kulki gliny i zastawie kamieniami. Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.