Skocz do zawartości

Poszukiwany ,,kopacz" do 570 l


rabczanin

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, saulos napisał:

niby w jaki sposób je męczę? jeśli chodzi ci o to, że dużo ich kupiłem, to od razu ci powiem dlaczego. kupiłem je wtedy jak nie ożna było jeszcze określić płci a jak będzie można to sprzedam te, które nie są mi potrzebne. na razie da się odróżnić tylko 2 ryby

Koledze chodziło zapewne o brednie, które wypisujesz o karłowaceniu ryb. Aby ryba skarłowaciała musiałaby większość czasu w którym rośnie przebywać w zbyt małym zbiorniku, niedożywiona i do tego w nieodpowiednich parametrach. Niema takiej możliwości aby ryba trzymana przez kilka dni w małym zbiorniku ot tak przestała rosnąć. 

Zanim zaczniesz udzielać komuś rad sam trochę poczytaj abyś nie pisał takich bzdur...

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli praktycznie moja pierwotna obsada mogłaby być tylko trzeba by było wymienić Pseudotropheus acei  na innego toniowca mięsożernego tylko jakiego ( najlepiej czarnego bo planowałem Itunge lub niebieskiego).

Edytowane przez rabczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @saulos, prośba, nie zamieszczaj wiecej tego typu porad. Jesteśmy tutaj miłośnikami pielęgnic a nie jakimi sadystami męczącymi ryby i pragniemy w miarę możliwości stworzyć im jak najlepsze warunki. Z tym mieszaniem biotopów to już całkowicie pojechałeś. 

Edytowane przez Bezprym
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rabczanin @saulos  Panowie. Prośba do Was. Zaczynajcie zdania z dużych liter i kończcie kropkami. Nie jest to forum językowe ale wymagamy przynajmniej minimum poprawności językowej.   Kolego @saulos. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę , że jesteśmy na forum klubowym Klubu Malawi czyli na forum miłośników ryb z jeziora Malawi. W związku z tym nie propagujemy tutaj i nie tolerujemy porad mających na celu łączenia ryb z naszego biotopu z  innymi. Pewnie masz dobre intencje ale zastosuj się do naszych zasad a będziemy Ci bardzo wdzięczni.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł na innego kopacza/grzebacza niż alunocarę i mięsożernego ,,toniowca" najlepiej w kolorze czarnym (czy w ogóle są jakieś poza grupą Copadichromis). Jestem początkującym malawistą i nie znam jeszcze zachowań poszczególnych ryb dlatego tak bardzo ważne są dla mnie wasze podpowiedzi i porady (bo to jest sama praktyka i obserwacja a nie teoria). Zbieram wszystkie przydatne informacje.

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mógłbym polecić z kopaczy Otopharynx Lithobates Black Orange Dorsal

Ryba czarna jak chciałeś (samiec, bo samiczki brązowe), z żółtym grzbietem.

Super zaostrzona głowa do wbijania się głęboko w piach. I faktycznie, jak raz zakopałem artemię, to ten najwięcej przekopywał.

Dodatkowo jest dobrym likwidatorem narybku, jeśli ci na tym zależy i ogólnie spokojny wewnątrz i zewnątrz gatunkowo.

Ogólnie wygląda jak "Nocna furia".

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, i o takie konkretne podpowiedzi mi chodzi, piękna ryba. Jeśli chodzi o czarny kolor to chodziło mi o ,,toniowca" ale to nie ma większego znaczenia bo większość gatunków jest w różnych wersjach kolorystycznych i nie ma problemu aby mieszać kolorami w baniaku. A jakaś propozycja na mięsożernego toniowca, wolałbym mniejsze gatunki  aby mieć więcej szt. (małą ławice).

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @rabczanin musisz się zdecydować czego konkretnie chcesz, czy mbuna czy non mbuna ?. Proponuję żebyś zobaczył sobie tą stronkę Malawi ostrižniki masz tu właściwie wszystkie gatunki opisane/zbadane przez naukowców ,ryb które występują w naturze w jeziorze Malawi w konkretnych obszarach. Pooglądaj sobię gatunki , poczytaj o ich żywieniu i  temperamencie i wybierz 3-4 gatunki , wtedy będzie łatwiej nam Tobie doradzić czy idziesz w dobrym kierunku . Ps. jeśli chodzi o czarny kolor ryb i to u mbuny to jest kilka gatunków które idealnie nadają się do twojego zbiornika chociażby Ch. elongatus neon spot i wiele innych które swoją urodą i zachowaniem Cię zachwycą . Pozdrawiam 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.