Jump to content

Wybór kubełka do akwarium 72L

Recommended Posts

Arek1982

Witam serdecznie wszystkich.

Jestem tu nowy - raczkuje w akwarystyce.

Potrzebuje filtra zewnetrznego bo ten co mam słabo filtruje lub raczej nie filtruje wody.

Moje typy kubełków:

1. JBL e902

2. Fluval 205 Ew 207 ale dużo droższy

3.Tetra ex800 plus

Jbl kupowałbym od kolegi ma około rok.

Tetra używka oraz fluval.

model 205 fluvala idzie dorwać w granicach 90-130 zł

za JBL wydałbym około 200 zł tetra w dobrym stanie również.

Zależy mi by urządzenie było ciche oraz jak najmniej awaryjne no i wiadomo dobrze filtrowało wodę ale to później będę myślał o wkładach.

Piorytet ciche bo będzie stało 1m od mojej córki w szafce bez drzwi czyli na wierzchu.

Opis Akwarium:

Akwarium Leddy 60XL ze standardowym sprzętem.

Grzałka 100W ustawiona fabrycznie na 25C bez możliwości zmiany

Filtr ASAP 300 wewnętrzny.

Start Akwarium: 

07.12.2020

Rybki

5xsztuk Glonojad pospolity młode maks 3-5cm

10 szt Gupik pawie oczko

kilka sztuk ślimak świderek

wkradły się również ślimaki takie jak zatoczka Odławiam małpy ale koci się ich coraz więcej.

Rośliność: coś łatwego z invitro dość mocno porośnięta większość już leży na wodzie bo za długie.

W planach mam

1. jeszcze z 2 rybki przy denne by zbierały pokarm z dna.

2. Kilka sztuk neonków.

3. Jest rybka co wpiernicza ślimaki bo kolejnego ślimaka nie chce Helenki 

muszę się upewnić czy nie będzie mi podjadała pozostałych rybek.

Dziękuje za pomoc i zapraszam do dyskusji.

iquitos68

Witaj. Jeśli ma być i cichy i niezawodny to kupiłbym kaskadę Aquael Versamax. W ogóle go nie słychać. Jest bezpieczny i niezawodny bo nie ma tam żadnych uszczelek które mogą cieknąć. Jest to kaskada więc automatycznie wodę będziesz miał dobrze napowietrzoną.

AndrzejGłuszyca

Jesteśmy  na forum Klubu Malawi i jak nazwa wskazuje rozmawiamy tutaj o wszystkim ale w kontekście ryb z jeziora Malawi. Kolega udzielił Ci już odpowiedzi ale niestety więcej porad musisz szukać na forum związanym z rybami jakie trzymasz w swoim zbiorniku. W związku z tym temat zamykam.

• AndrzejGłuszyca locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• anutemix
      Witam ma ktoś może sprawdzone miejsca gdzie można kupić mrożonki w Warszawie? 
    • pauleta25
      Witam mam dojrzewające akwarium 80l tanganika już dojrzewa 5 tygodni od około 10dni mam Wysokie no2 między 0.4 a 0.6 za 5dni mam mieć ryby ratujcie mam w kubelku wsadzony woreczek purigen seachem mam też plyn serra to iveco pomozscie co robić 
    • Luki_m1
      Witam. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Miałem dwie teorie: 1 zrobiłem cos źle że zbiornik nie wystartował 2 cyklu azotowego "nie było" bo właśnie miałem dojrzała ceramikę i brud z tego samego akwa, ale wolałem spytac doświadczonych kolegów co o tym wszystkim sądzą, niż później błagać o pomoc jak już ryby będą w szkiełku a parametry skoczyły by do niewyobrażalnych poziomów. Od początku planowałem delikatne zarybienie. Miałem zamiar wpuścić 2-3 rybcie i stopniowo co tydzień wpuszczać kolejne bez pośpiechu. Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich miłośników akwarystyki. Mam nadzieję do usłyszenia. Łukasz Sent from my VOG-L09 using Tapatalk
    • pulpet
      Wg mnie zrobiłeś wszystko ok. Startowałeś na aktywnym medium filtracyjnym, ceramika z innego akwarium,  brud z gąbki itd. To pozbawiło cię przyjemności obserwowania spektakularnych skoków NH4 i NO2. Akwarium rozwija się tak jak powinno. Pamiętaj, że w tej chwili jesteś hodowcą bakterii. Bez jedzenia nic się nie rozmnaża. Za to mnie zjedzą wszyscy miłośnicy NH4 i NO2 na poziomie niewykrywalnym😀. Ale na to przyjdzie jeszcze pora w twoim akwarium. Kolonie potrzebnych bakterii namnażają się  lawinowo tylko wtedy, kiedy są pewne nadmiary pożywienia. Zrobisz zero zero i po wpuszczeniu ryb będzie dramat. Zwłaszcza jak od razu mocno zarybisz  to będziesz miał duże skoki w górę zwłaszcza jeśli chodzi o NO2. Ja bym powoli wpuszczał ryby, a przestał wlewać cudowne specyfiki. Puść kilka szt. karm oszczędnie, testuj czasem wodę, zwłaszcza jakby ryby, zachowywaly się dziwnie i ciesz się z nowego zbiornika. Na w pełni dojrzały zbiornik, z wahaniami parametrów na poziomie niewykrywalnym poczekasz jeszcze chwilę ale się doczekasz. Akwarystyka to nie praca w laboratorium chemicznym, tylko piękne hobby, polegające na obserwacji ryb. I radości z tego serdecznie życzę.
    • sabotage
      Około 1500 litrów. 70h
    • Aqua-Dreams
      Hej @asiek097 odpisalem na wiadomość. Pozdrawiam
    • Limak86
      A jakie masz plany wobec odchowanych maluchów? Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
    • egon44
      Witaj  Moim zdaniem, aby sprawdzić czy biologia działa na pełnych obrotach powinieneś sprawdzić to w taki sposób. Używam tego rozwiązania od kilku lat,i bez żadnych problemów wpuszczalem ryby do kilku zbiorników.  1. Wycisnij z brudnej gąbki wszystko w akwarium.  2. Dodaj baterii - polecam Bacto Active Tropical. Wlej całą butekeczkę. 3. Następnie dodaj do akwarium 10ml uryny Po zrobieniu tych trzech czynności, za 3 dni zmierz poziom Nh4, NO2, NO3 i podaj wyniki.  Resztę później wytłumacze jak poznam wyniki.  Pozdro 🖖 
    • Luki_m1
      Witam. Proszę o radę bo nie mam pojęcia co się dzieje a raczej czy coś się dzieje (zapewne coś zrobiłem nie tak jak potrzeba) ale dopóki nie będę miał 100% pewności że jest wszystko ok, nie wpuszczę ryb. Dodam tylko ze ok 20% ceramiki pochodzi z dojrzałego akwarium ogolnego mojego syna tak jak i brud z gąbki. Z góry dziękuję za pomoc. 02.03 NO2 <0.01 NO3 0.5-1 NH4  <0.05 Dodane szczypta pokarmu. 03.03 Brud z gąbki + Stability 04.03 pH 8 kH 5 NO2 <0.1 NO3 1 NH4 0.05-01 Stability 05.03 pH 7.5 NO2 0.1 NO3 1 NH4 0.05 Stability + Prodibio Biodigest 1amp 06.03 pH 7.5 NO2 0.1 NO3 1-2 NH4 0.05 Dodane szczypta pokarmu + Stability 07.03 pH 7.5 kH 4 NO2 0.01 NO3 0.5 NH4 0.05 Stability. Pozdrawiam. Sent from my VOG-L09 using Tapatalk  
    • bojack
      Obecnie pływają w 300l 120cm. Już widać pierwsze oznaki zbyt małego zbiornika, ale bardziej Chipokae pokazuje rogi, Crabro dalej są stosunkowo spokojne, delikatna agresja tylko wewnątrz gatunku, ale naprawdę delikatna. Nadal nie ujawnił się dominujący samiec. Widać dwa osobniki, które potrafią załapać się za pyski i przybrać bardziej ciemne ubarwienie. Mimo wszystko widzę, że Crabro "dojrzewają" najdłużej, pewnie dlatego, że będą to największe osobniki w akwarium. Póki co, jest zbyt wcześniej aby opisać rzetelnie ich zachowanie, tym bardziej,  że cały czas wprowadzam zmiany w zbiorniku. Teraz są spokojniejsze niż Saulosi... samce Saulosi co kilka dni próbują swoich sił  
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.