Jump to content

Parametry wody.

wojteks1971

Recommended Posts

wojteks1971

20210117_194457.thumb.jpg.52f8fb4bcaed97467508e869f49daa3c.jpg20210117_194542.thumb.jpg.1a13e7f66a9cd1cad73fb99e02c8d092.jpg20210117_194002.thumb.jpg.f81df0c91d1225c6468bc3d52f0113bc.jpg20210117_193947.thumb.jpg.18245271951460b7c2eb4a806cde1652.jpgWitam.Dzisiaj zrobiłem komplet testów kropelkowych.Załączam wyniki,ktoś może coś na ich podstawie powiedzieć,od generalnych porządków w zbiorniku po zatruciu,minęły 2 tygodnie.Woda trochę się wyklarowała.

AndrzejGłuszyca

Jest OK. To są  wyniki przed podmianą czy po podmianie?

wojteks1971
Teraz, AndrzejGłuszyca napisał:

Jest OK. To są  wyniki przed podmianą czy po podmianie?

Przed podmiana.Dzisiaj wymieniłem 60l,jutro powtórzę pomiary jak się przefiltruje.

AndrzejGłuszyca

No i OK. Pamiętam co pisałeś wcześniej o podmianach. Dlatego teraz nie rób podmiany przez dwa tygodnie i może uda Ci się , że parametry NO2 NO3  będą na tyle wysokie , że przez miesiąc nie będziesz musiał robić podmian.  A jak już będzie naprawdę bardzo wysokie to wtedy kup purolite , wrzuć do kubła i jest bardzo duża szansa na to ,że będziesz mógł robić podmiany raz w miesiącu. Czas pokaże.

Edited by AndrzejGłuszyca
wojteks1971
2 minuty temu, AndrzejGłuszyca napisał:

No i OK. Pamiętam co pisałeś wcześniej o podmianach. Dlatego teraz nie rób podmiany przez dwa tygodnie i może uda Ci się , że parametry NO2 NO3  będą na tyle wysokie , że przez miesiąc nie będziesz musiał robić podmian.  A jak już będzie naprawdę bardzo wysokie to wtedy kup purolite , wrzuć do kubła i jest bardzo duża szansa na to ,że będziesz mógł robić podmiany raz w miesiącu. Czas pokaże.

Dzięki za rady,już mam w głowie plan na zastosowanie purolite jak będzie potrzeba,tylko czy tak wysokie SiO2 go nie zablokuja?. Jak myślicie kiedy przywieźć ryby z "wakacji" u kumpla w zbiorniku?

AndrzejGłuszyca

Do NO3 50  możesz nie podmieniać wody. Obserwuj jak długo będzie dochodzić do tej wartości.

• Like 1
wojteks1971

Takie parametry byly po tygodniu z brudzącymi lokatorami szt 18 szt. 8-10 cm około.Jutro następny pomiar wrzucę.

Rafał80

Ja mam 400l, ryb 35 szt. Od ponad miesiąca nie robię podmian i No3 =4. Nie mam wsadzonej chemii tylko Bioceramax 1600 (i trochę roślin, z którymi walczą pyszczaki).

Miałem lekki zakwit wody (świeciłem po 12-15h) ale rewelacyjnie sprawdziła się mikrofibra (dokupiłem też Symec micro, super tylko to w zasadzie jednorazówka) płukana co kilka godzin usunęła problem, który na razie nie powrócił.

Jako prefilr możesz założyć na wlot do filtra po prostu gąbkę.