Jump to content

Sterownik led LedDimmerPro V5


RomanoLindano

Recommended Posts

RomanoLindano

Witam

Kolejna wersja sterownika (V5) jest już w sprzedaży. Zamówienia z przedsprzedaży zostały wysłane.

Dla tych którzy nie znają sterownika: https://sklep.palabras.pl/sterownik/59-leddimmerpro.html

Jakie są zalety tej wersji?
- 7 kanałów po 3A - można zrobić sporą lampę
- zasilanie 9V-38V - można podłączyć moduły, power LED
- aplikacja na sterowniku (przez przeglądarkę) - nic nie trzeba instalować
- automatyczna aktualizacja - zarówno firmware jak i aplikacji
- do 250 punktów wykresu (o 50 więcej niż w poprzedniej wersji)
- mniejsze wymiary sterownika
- niższa cena niż V4 (120 zł, 150 zł z czujnikiem temperatury)

Aplikacja w przeglądarce wygląda podobnie jak ta do wersji V4. Aplikacja będzie uzupełniana o kolejne funkcje.
- eksport i import plików ustawień - musiałem chwilowo wyłączyć
- tłumaczenie na inne języki - zostanie przywrócone

Poza tym planuję rozwój serwisu w którym będzie można podglądać dane ze sterownika (temperatura - jeżeli jest czujnik temperatury, moc oświetlenia) lub nawet wysyłać polecenia do sterownika.

Jak zwykle czekam na Wasz odzew. Chętnie dowiem się co w oprogramowaniu można zmienić aby sterownik był dla was jak najbardziej użyteczny.

Pozdrawiam
Romek

 • Like 5
Link to post
Share on other sites
 • AndrzejGłuszyca pinned this topic
RomanoLindano

Wydałem kilka wersji aplikacji. Sterownik zaktualizuje się automatycznie w ciągu 24 godzin lub po restarcie (chwilowym odłączeniu zasilania).
Aktualna wersja 5.0.5.

Dodałem możliwość zapisania i wczytania ustawień do/z pliku, poprawiłem instrukcję, zaktualizowałem stronę Palabras.pl, dodałem możliwość zmiany wersji językowej w aplikacji (jest angielski i w dużej części niemiecki). 

W tej chwili są już chyba wszystkie funkcje, które były w V4. Jeżeli czegoś brakuje, to dajcie znać.
Planuję rozwój aplikacji i na pewno będzie trochę zmian. Chciałbym jeszcze to trochę uprościć. Ale na razie muszę odpocząć, bo ostatnio programowałem jak szalony. :)

 

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...
RomanoLindano

Nie upominacie się o rabaty :)
Od dziś powinny działać dwa:
5% - jeżeli masz jakąś wcześniejszą wersję sterownika (zamówienie na te same dane)
15% - dla członków Klubu Malawi (mających opłacone składki)
Kody rabatowe można samodzielnie dodać przy składaniu zamówienia (w koszyku).

Edited by RomanoLindano
 • Like 3
Link to post
Share on other sites
Jaras1971

Czy sterownik obsłuży oświetlenie zbudowane z modułów led. Interesuje mnie ustawuenie cyklu dzień i noc z włączeniem lampy i jej rozjaśnieniem w zakresie ustawionego czasu a później sciemnieniem i wyłączeniem lampy. Do wysterowania dwie belki led na modułach samsung 5630.z góry dzieki za odpowiedź

 

3 godziny temu, Jaras1971 napisał:

Czy sterownik obsłuży oświetlenie zbudowane z modułów led. Interesuje mnie ustawuenie cyklu dzień i noc z włączeniem lampy i jej rozjaśnieniem w zakresie ustawionego czasu a później sciemnieniem i wyłączeniem lampy. Do wysterowania dwie belki led na modułach samsung 5630.z góry dzieki za odpowiedź

Każda belka z osobna

Link to post
Share on other sites
Jaras1971

A jak sprawa wyglada z czujnikiem temp? który sterownik go ma. Jakis link do takiego sterownika mofe prosic

Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...
ziemniak

Wczoraj uruchomiłem w końcu...

sterownik.thumb.png.90daf1a1c5b9448def5bc076d087e6ad.png

Chyba jedyna wada to wejście USB do urządzenia. Jest zdecydowanie za małe. Dwa kable w ogóle nie da się podłączyć, trzeci musiałem trzymać żeby przeprowadzić proces konfiguracji.

Nie rozumiem też miesięcy i dni tygodnia, podejrzewam, że klikając na dany dzień lub miesiąc mogę ustawić inne opcje oświetlenia?

Oprogramowanie jest dość intuicyjne. Po chwili zabawy udało się dogadać i wczorajsze wygaszanie światła to było coś pięknego. Do tej pory miałem zegary. Dodatkowo gdy było tuż przed północą, akwarium wyglądało majestatycznie :) Takiego efektu na listwie led (sterowanej dotychczas pilotem) nie dało się uzyskać. Na najmniejszą moc świeciło zdecydowanie za mocno! Gdy będę zamieniał aranżację na malawi to niebieski chyba ustawie na całą noc na około 5-10%. W końcu będzie vyjepane oświetlenie nocne. Dla mnie bomba. Jeszcze 10-15 lat temu ile trudu i pieniędzy trzeba było wydać, żeby nawet nie podobny efekt uzyskać. 

Dziękuje producentowi!

Link to post
Share on other sites
RomanoLindano

Producent bardzo dziękuje za pozytywną recenzję i uwagi. :)

W najnowszej wersji oprogramowania użycie USB nie jest już konieczne. Sterownik po podłączeniu do zasilania jeżeli w ciągu 30 sekund nie uzyska połączenia z siecią WiFi, to przechodzi w tryb AP, czyli wystawia swoją sieć (LedDimmerProV5) do konfiguracji WiFi. Skonfigurować można przez stronę ldp.palabras.pl lub wejść na adres 192.168.1.1 (będąc podłączonym do sieci sterownika) i tam będzie aplikacja sterownika z dodatkową opcją do konfiguracji WiFi.

Niestety nie zdążyłem jeszcze uaktualnić instrukcji. A to dlatego, że od początku stycznia (gdy wyszedł sterownik) wydałem już 14 wersji aplikacji. Wychodzi mniej więcej wersja co 3 dni. Więc możecie sobie wyobrazić ile czasu spędzam przy komputerze.

W ostatniej wersji doszła jeszcze opcja zdalnego dostępu. Pozwala na dostęp do sterownika z dowolnej przeglądarki na świecie. Niestety nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna. Na razie działa na zasadzie serwisowej, tzn z jednej strony trzeba wejść do aplikacji sterownika i uruchomić zdalny dostęp (działa tylko przy włączonej przeglądarce, zamknięcie przeglądarki zamyka dostęp). Z drugiej strony można w konsoli tekstowej wydać polecenie do połączenia (trzeba znać numer seryjny sterownika). Docelowo będzie to uproszczone i będzie można włączyć dostęp na stałe (będzie oprogramowane na sterowniku). Będzie można wtedy wejść na stronę z aplikacją sterownika (np. ldp.palabras.pl/v5 - ale jeszcze nie działa) i zalogować się do swojego sterownika.

Żeby połączyć się do sterownika kolegi należy: 
- kolega otwiera aplikację sterownika i na stronie podsumowania włącza zdalny dostęp
- my wchodzimy na swój sterownik i w oknie konsoli tekstowej wpisujemy "ws|open|NRSERYJNY" gdzie za "NUMERSERYJNY" podajemy numer seryjny sterownika kolegi (jest na stronie podsumowania)
- od tego momentu nasza aplikacja wysyła komendy do sterownika kolegi i wszystko możemy robić, ale może działać trochę wolniej (zdarza się że się zawiesi, jeżeli jest niestabilne połączenie)
- w tym czasie kolega powinien powstrzymać się od zmian w sterowniku, tzn zostawić aplikację na oknie podsumowania, inaczej może się zrobić niezły bałagan :)
- sesję kończymy poprzez komendę "ws|close" w konsoli tekstowej lub zamykając okno (zakładkę) przeglądarki

Na razie zdalny dostęp działa trochę jako proof-of-concept. Jeszcze nad tym pracuję, ale jeżeli macie problemy z ustawieniami to mogę się podłączyć i pomóc.

Mam jeszcze mnóstwo pomysłów na fajny rozwój sterownika i dodatkowe funkcje. Na pewno będzie jeszcze sporo nowych wersji oprogramowania.

Aha, na razie sterownik aktualizuje się automatycznie, ale ponieważ robi to o nieokreślonej godzinie, więc najbliższa wersja będzie jeszcze automatyczna a dalej trzeba będzie wyzwolić aktualizację ręcznie z okna "O programie" tam gdzie są opisane zmiany. Pozwoli to kontrolować wam kiedy sterownik ma się aktualizować i kontrolę tego czy prawidłowo pracuje po aktualizacji.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
ziemniak

Jeszcze taki pomysł jakby do nazw kanałów dało się również kolory dobierać.

Link to post
Share on other sites
RomanoLindano

No tak. Na razie same jakieś domyślnie się ustawiają. Ale to nie problem dorobić. Tylko problem znaleźć na to wszystko czas :)

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
bojack

Hej, też macie tak, że na ostatnim etapie wygaszania jest moment, że święci jeszcze w miarę jasno i nagle gaśnie? Mam tak, że o 00.00 jest 16%, o 02.00 0% I ten ostatni skok jest jakos mocno zauważalny gdy w pokoju jest ciemno.

Poza tą jedną rzeczą jest bomba ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page. • Posty

  • triamond
   Dodałem jeszcze zalecaną  minimalną powierzchnię turbulentnej powierzchni wody, która zapewni wystarczającą wymianę gazową do utlenienia węgla organicznego oraz rozmiary ryb do 30 cm. Zawartość azotu w karmie teraz jest liczona z zawartości białka – bo to akurat producenci mają obowiązek podawać. Miłej zabawy   @AndrzejGłuszyca To doświadczenie ? Wyjęta ceramika... gąbka była, potem 23 lutego wsadzona nowa, ale 26 lutego test zakończony... A tutaj: Po wyjęciu biologi... pogorszenie klarowności - dołożenie mechaniki i jest oki... Obliczanie mediów filtracyjnych.ods
  • bojack
   Ja tak zrobiłem i wczoraj musiałem rozbierać układ, bo po uruchomieniu cyrulatora do zasysu dostał się kawałek patyka z korzenia i wbił się w wirnik. Pompa bez uszczerbku, ale musiałem ją demontowac i pensetą grzebać w wirniku, bo hałas był taki jakby się pompa rozpadła Przy kolejnej konstrukcji na pewno dam pompę za filtracją mechaniczna. Ciśnienie wody ze zbiornika zrobi swoje. Kwestia odpowietrzenia też nie jest jakim dużym problemem, wystarczy kranik, który i tak się przyda prędzej czy później.
  • triamond
   Dzięki za zwrócenie uwagi! Tutaj lepiej nie popełniać błędów... trzeba to wiele razy przemyśleć... Koncepcja pchania wody do filtra by @miron.dmt i dalej @Bartek_De. Dzięki! Zresztą filtr ciśnieniowy jest zaprojektowany do takiej pracy... Przy pompie przed filtracją muszę na krótszym wewnętrznym łuku zmieścić pompę ze śrubunkami, tak aby przejście przez ścianę znalazło się na wysokości ok. 50 cm – na wysokości wlotu do filtra ciśnieniowego. Niestety, pompa pracująca do góry - przy wykorzystaniu łuków się nie zmieści, a 2 kolanka 90 stopni ograniczą mi trochę przepływ maksymalny i zwiększą zużycie energii (może nie ma się o co bić … pytanie czy nie wzrośnie hałas?) i już bym nie podłożył miski pod instalację do wymiany pompy:/ Mogę natomiast dać zawór za pompą – i wtedy raz zalana pompa się nie zapowietrzy jeśli otworzę zawór po włączeniu pompy ? (pompa odesłana – miarka robi za substytut; ostre kolanka przytrzymują łuki które dalej przechodzą przez ścianę):   Zostaje 19 cm na nóżki, stelaż i sklejkę (i miskę ;).   Z drugiej strony…. 1. Filtr ciśnieniowy ma na wysokości wlotu (przejścia przez ścianę) wskaźnik ciśnienie, który robi za odpowietrznik. Jeśli będzie otwarty, to ciśnienie słupa wody z akwarium wypełni wodą ten cały łuk z pompą ( powrotny pewnie też), która powinna być w pełni zalana…. o ile na wirniku nie powstanie poduszka powietrzna. MDC 5000 miała sporo przestrzeni wokół wirnika. Popatrzę jak przyjdzie nowa obiegowa… ale 1 dodatkowy zawór dla świętego spokoju chyba warto… 2. Otwarcie zalanego filtra w łazience nie zapowietrzy tego odcinka instalacji z pompą - woda zostanie w tej U-rurce do poziomu filtra/odpowietrznika - 50cm po lewej stronie (przy zamkniętym dodatkowym zaworze dole łatwo to sobie wyobrazić;  bez zaworu trudniej - ciśnienie atmosferyczne (z łazienki) naciska na ten słup wody po lewej (przy zamkniętym zaworze pod akwarium- po prawej stronie U-rurki - nie ma ciśnienia atmosferycznego - więc woda zostanie); dla pewności nalałem wody do węża i zatkałem z jednej strony... i można podnieść zatkany koniec o ile otwarty jest skierowany do góry - czyli teoria potwierdza praktykę... ;).) 3. Czyli zalewanie  z ptk 1 będzie tylko raz na starcie, a potem tylko przy wymianie pompy. Pompa będzie zawsze zalana. 4. No i jak wszystko się uda… to zamierzam częściej wymieniać pompy obiegowe, niż otwierać filtr… ;) Przy pompie na powrocie z filtra, instalacja hydrauliczna jest mniejsza...   {tylko dodatkowe rurki, by do ściany wchodziło w odpowiednich miejscach}. W tym wariancie pompa mogłaby się zapowietrzać powietrzem z filtra (?) ... chociaż z drugiej strony jest ciśnienie słupa wody na powrocie z pompy zalewające U - rurkę... pewnie by i pompa wymieliła całe powietrze ? Jak sądzicie...?    
  • sabotage
   Cześć, W zbiorniku za filtrację mechaniczna i biologiczna ma odpowiadać 350 litrowy sump. Dołożyć chce falownik z obawy przed osiadającymi na dnie nieczystościami. Wystrój to wyłącznie tło na tylnej i prawej bocznej ścianie (zabudowany komin w tym rogu). Falownik ustawić obok wylotu sumpa, czy zupelnie z drugiej strony? Wiem, że to sprawa dość indywidualna ze względu na układ wystroju, ale u mnie, srodek będzie raczej pusty (nonmbuna/drapieżniki) a jedyna przeszkodą dla wody bedą nierówności tła 3d. Mam więc zagwozdkę, tło bedzie robione na zamówienie i musze w miarę precyzyjnie określić miejsca sprzętu (w zamyśle, wszystko ma być skrzętnie ukryte w strukturach tła). Dorabiać moduł pod falownik z lewej strony, czy, podobnie jak komin, umieścić do po prawej? Pozdrawiam
  • _Darek_
   Parametry wody ustabilizowały się. NO2 = 0 Woda się wyklarowała, a okrzemek odpuścił. Dziękuję wszystkim za rady oraz pomoc! Poniżej kilka zdjęć akwarium:
  • Merlot
   Panowie, po co zbędne komentarze ?  Temat z automatu do usunięcia, nie widzę potrzeby kontynuowania i trzymania go tutaj  
  • Bartek_De
   Zgoda, można kogoś skarcić, robiąc to w cywilizowany i kulturalny sposób. Ty obrzuciłeś kolegę błotem i teraz nie masz odwagi przyznać się do tego i pochylić czoła, bo jednak użyłeś słów przyjętych za obraźliwe.  
  • darkon
   Dokładnie, popełniłem ten błąd i zanim nie nauczyłem się czyścić korpusów bez zapowietrzania pompy szlag mnie trafiał kiedy słyszałem to mielenie wody z powietrzem. Wy-Tapatalkowane
  • Bezprym
   Gdzie te czasy, kiedy człowiek zanim zadał pytanie przestudiował całe forum by poznać ten biotop. Teraz każdy chce mieć podane wszystko na tacy. Krytyki też już nie każdy potrafi przyjąć na klatę tylko najlepiej się obrazić, zabrać zabawki i wyjść z piaskownicy. 
  • Marek L
   Koledzy proszę o fachową poradę na temat cyrkulatorów. Dwa baniaczki 240 i 350 litrów, jakie ustrojstwa dobrać żeby człowiek i ryby byli zadowoleni.  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.