Zapraszamy do licytacji:

Kalendarz 2021

Jump to content

Życie moich saulosi w 200 litrach 100x40x50

tomus198603

Recommended Posts

• tomus198603 changed the title to Życie moich saulosi w 200 litrach 100x40x50
TOMEKSIEDLCE

Jak ci dorosną będziesz musiał tak redukcję zrobić ,za dużo masz  ryb  w takim litrażu .

Dobierzesz sobie jednego samca i 8 samic i to starczy ,chyba ze masz dobrze zagruzowane akwarium ,to można 2 samce jest ryzyko..

tomus198603

Dzięki za opinie.

Planuje właśnie 2 samce i około 10 samic wszystkich myślę że się uda.

Napiszcie proszę kiedy zabrać się za redukcję.

TOMEKSIEDLCE
1 godzinę temu, tomus198603 napisał:

Dzięki za opinie.

Planuje właśnie 2 samce i około 10 samic wszystkich myślę że się uda.

Napiszcie proszę kiedy zabrać się za redukcję.

Daj się rybom wybarwić dobrze, niech podrosną trochę i dopiero brać się do redukcji.

Na razie nie masz zgrzytów akwarium niech rosną ,a ty ciesz się z obserwacji ryb.

• 2 weeks later...
tomus198603

Witam ponownie i od razu mam pytanie czy to zagłębienie w piasku może być po nocnej walce czy bardziej po "igraszkach". Wczoraj popołudniu tego na pewno nie było.

IMG_20201215_085444.jpg

TOMEKSIEDLCE
2 godziny temu, tomus198603 napisał:

Witam ponownie i od razu mam pytanie czy to zagłębienie w piasku może być po nocnej walce czy bardziej po "igraszkach". Wczoraj popołudniu tego na pewno nie było.

IMG_20201215_085444.jpg

Ten dołek w piasku to samiec ,samice będzie zaganiał będzie 500+

• Haha 1
tomus198603

Po twojej odpowiedzi mogę stwierdzić że możesz mieć rację bo to jego rewir. Cały czas pilnuje tego gruzowiska. Żadna rybka mu tam nie podskoczy.

Edited by tomus198603

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• tom77
      Ryby powyższe wyglądają mi na sztuczne. Nie wydaje mi się, by Tan-Mal był w stanie sprowadzić ryby z Niemiec z okresie pandemii. Chyba dlatego, że nie mają samicy. Nie wiem czy słusznie, chyba, że Ci się odpodobały. Wracając do Darianus napisał, że jego drugi samiec Placidochromis sp. "blue otter" jest słabiej wybarwiony od alfy. Darek_D jest zadowolonyz haremu tych ryb. Limak86 i Pozner byli zadowoleni z wielosamcowości Otopharynx tetrastigma. Czyli mamy spore prawdopodobieństwo sensowności układu Otopharynx wielosamcowo + Placidochromis harem + harem garunku szukanego PS Wyrocznią jest mądrość zbiorowa Forum Malawi🙂
    • miron.dmt
      Przeczytałem ponownie i piszesz wyraźnie, że będziesz opierał się tylko ma filtracji biologicznej. Nie ma co tu więcej rozumieć. Filtracja biologiczna zapewnia tylko i wyłącznie stabilizację związków azotowych (wszystkich związków). Związki fosforowe, które nawet w dużym stężeniu nie przeszkadzają rybom, są idealną pożywką dla glonów i skutecznie robią złe wrażenie na wizualnej części akwarium. Ta "reszta" to filtracja chemiczna, która dla mnie jest podstawową a biologiczna, to tylko dodatek wspomagający. Sam kiedyś, przez kilka lat miałem tylko i wyłącznie filtrację biologiczną. Walka z glonami doprowadziła do tego, że zmieniłem zupełnie sposób filtracji wody i teraz mogę cieszyć się idealnie czystą a globy na szybach pojawiają się, ale w tak niewielkiej ilości, że muszę przyglądać się czy czyścić w ten weekend szyby czy może za tydzień. Absolutnie nie mam zamiaru krytykować Twojego wyboru, tylko wskazuję inne podejście do tematu. Wybór należy do Ciebie. Dziś mogę delektować się widokiem swojego zbiornika a jeszcze kilka lat temu szlak mnie trafiała kiedy widziałem glony na szybach. Po zmianie filtracji, domownicy i znajomi stwierdzili, że tak przejrzystej wody jeszcze nigdy nie widzieli. Do dzisiaj tak jest i pozostanie.
    • RudaAgucha
      Jakiegoś pecha mam 😉 same samce w akwarium 
    • Tomasz78
      To jest Chindongo socolofi, możliwe że samiec ale pewności nie mam.
    • RudaAgucha
      Moi drodzy 😊 czy ktoś może mi napisać jak się ten pyszczak nazywa i jakiej jest płci? 
    • suricade
      Co do przytoczonego wątku Henryka-Deccorativo. To temat został zarzucony. Dlatego z ciekawością obserwuję Twoje poczynania i trzymam kciuki.
    • Derfi
    • Barszczyk
      Właśnie zacząłem.. Dziękuję @Bezprym
    • Bezprym
      A rozważałeś dać Copadichromisa borleyi Mbenji?   
    • Barszczyk
      Chyba się nie zdecyduję na mix. Niech to będzie biotop czysty gatunkowo NMB. Świadomie rezygnuję z obserwacji zachowań ryb MB, ze względu na ich terytorializm i zwiększoną agresję wewnątrz i zewnątrz gatunkową. A tak po krótce, Cynotilapia Zebroides Cobue po prostu mi się nie podoba.. Kuleczki się zdarzają, myśl krąży o starym znajomym.. tylko z innym umaszczeniem: Copadichromis chrysonotus “White Blaze” LUB Copadichromis Mloto White Top Grafiki zapożyczone z internetu, nie są moją własnością.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.