Ruszają kolejne aukcje kalendarzy. To już ostatnie w tym roku. Zachęcam wszystkich do licytacji

WYGRAJ I POMÓŻ

Jump to content

Niebieskawa woda - czy to problem

Mart44

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Akwarium z b. Malawi mam od ponad 2 lat ale ostatnio zobaczyłem że woda sama z siebie zaczęła posiadać niebieskawy odcień. Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Może to skutek jakiejś choroby czy czego.

Jeśli ktoś z Państwa ma jakiś pomysł lub się spotkał z czymś takim to proszę o sugeste (z góry zaznaczam: proszę nie udzielać rad w stylu nie wrzucaj niebieskiego barwnika do wody, bo szkoda Państwa czasu na takie porady).

Pozdrawiam

Może napisz coś więcej o zbiorniku. Litraż, parametry wody, jaka filtracja, jakie czynności wykonujesz przy akwarium. Możesz też napisać jaką masz obsadę.

3 godziny temu, Mart44 napisał:

Jeśli ktoś z Państwa ma jakiś pomysł lub się spotkał z czymś takim to proszę o sugeste (z góry zaznaczam: proszę nie udzielać rad w stylu nie wrzucaj niebieskiego barwnika do wody, bo szkoda Państwa czasu na takie porady).

To forum to nie grupa facebookowa. A z tego wpisu wnioskuję, że na grupach facebookowych już Ci pomogli.

Edited by nsp
  • Like 1
20 godzin temu, nsp napisał:

Może napisz coś więcej o zbiorniku. Litraż, parametry wody, jaka filtracja, jakie czynności wykonujesz przy akwarium. Możesz też napisać jaką masz obsadę.

To forum to nie grupa facebookowa. A z tego wpisu wnioskuję, że na grupach facebookowych już Ci pomogli.

Akwarium: 200L (100x40x50)

Temperatura: 27C

Parametry wody w normach.

Ryby: Pyszczak Saulosa, Maingano, Zebra Red Red, Labidochromis Hongi

Filtr: Tetra EX 700

Czytałem wątek: http://forum.klub-malawi.pl/topic/20253-niebieska-woda-dlaczego/
- Tak, dolewam uzdatniacza do wody, ale przy podmianie i od zawsze w tych samych proporcjach.
- kamienie i piasek nie byłzmieniany
- zawartość filtra też nie uległa zmianie 
- źródło wody (czyli uzdatniana na pomocą JBL Denitrol kranówka) też nie zostało zmienione

Spróbuję jeszcze raz zrobić testy parametrów wody i jeszcze trochę poczekam, częściej podmienię wodę i może się poprawi.

Nie nie korzystam z grup facebookowych, to na niektórych forach udzielają takich "konstruktywnych" porad.

Może to nie wina samych parametrów wody, a chemii która lejesz przy podmianach.

Ciężko mi powiedzieć, bo nigdy nie stosowałem żadnych uzdatniaczy. Zawsze używałem do podmian zwykłej odstanej kranówki, a teraz używam ustrojstwa i leje wodę prosto z kranu.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

No też tak przez chwilę pomyślałem (bo to też ma kolor niebieski),  ale ilość jaką wlewam od zawsze nie zmieniła się. A o jakim "ustrojstwie" piszesz (w kontekście tej zwykłej kranówki)?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Announcements

• AndrzejGłuszyca
      Póki masz możliwość to wyjmij piasek i płucz wg rad naszego kolegi z poniższego filmiku. O start pytaj w dziale odpowiednim . Ale powiem tylko ,że dodanie  parę litrów wody nic nie da.  Ale to już inny temat do działu WODA . Tam też znajdziesz opisy startu.   
    • Radzik
      Witam ponownie Naoglądałem się nowych fotek Tetrastigmy na forum i znowu mnie temat gnębi Rozmawiałem z Tanganiką Konin i Fish Magic. Opcja 1 Ryby z Fish magic obecnie mają koło 2cm i chyba są za male żeby je wpuścić do mojej obecnej obsady (10 szt yellow i 12 white lips) które mają od 3 do 6cm. Chyba, że się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu.  Ale na tym etapie płci się nie odróżni i musiał bym wziąć 10 szt i potem redukować. Także zamawiając od nich to teraz maluchy albo poczekać z 6 tygodni i zamówić takie 4-5 cm ale nadal w ilości 10szt.   Opcja 2 W Tanganika Konin mają "dorosłe" ryby w rozmiarze koło 8-9 cm i wtedy mógłbym kupić już docelową obsadę,  myślę że 3+4 (podpowiedzcie czy dobry układ ?) Ale boje się o moje "maluchy" czy czasem nie staną się pokarmem dla nich ??    Podpowiedzcie proszę jaka opcja będzie lepsza. Dziękuję i pozdrawiam    
    • Yaro81
      Czy ten piasek naprawde jest taki do d..y? Bo troche na niego wydalem i mi się podoba.  A co do startu - kupić jakis srodek? (Jak tak to lepszy w plynie czy granulat do kubelka)? Czy lepiej wziasc od kogos pare litrow wody. Ogolnie w planie obsady mam yellow lab i demasoni. Myslalem po 3 samice i po 2 samce. Czy to ok?  
    • Bartek_De
      Żaden cykl biologiczny, cykl azotowy jeszcze nawet nie drgnął. Jedyna rada to wylej tą wodę (nie będę pisał gdzie) wyjmij piasek i go porządnie wypłucz, aż uzyskasz czystą wodę z płukania. Kamienie wyszoruj i sparz wrzątkiem jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś. A tak w ogóle to wymień ten piasek na zwykły, żółty piach budowlany, albo lepiej na piasek rzeczny. Ten biały bardzo szybko znienawidzisz.
    • Jeb_us
      Też mam taką nadzieję, oczywiście miałeś rację 😏przy dobrych wiatrach już na stałe w kraju będę, ale jeszcze nic pewnego 🤞😉
    • Falcowski
      Ten to akurat u mnie toni nie opuszczał. Nie mówię, że to całkiem różnice zanikły. Bardziej chciałem podkreślić, żeby się nie nastawiać, że jak zabraknie toniowca, czy kopacza, to będzie pół akwarium pustego.
    • Yaro81
      Witam. To moj pierwszy post wiec z gory przepraszam jesli cos bedzie nie tak. Juwel vision 180, filtr jbl green e902 ,falownica, filtr gabkowy, oswietlenie led biale i niebieskie. Bez ryb. Piasek bialy (dolomitowy) akwa zalalem 10dni temu i od poczatku mialem lekko metna wode. Myslalem z poczatku ze to cykl biologiczny. Ale dzisiaj poruszylem piasek i zrobilo się mleko. Zapomnialem dodac ze piasku nie wyplukalem 😥. Czy robić restart i wszystko od poczatku czy jest jakas rada????? Nie rozpisywalem się za bardzo o oswietleniu i sprzecie bo narazie nie ma po co chyba 🤔 dodalem zdjecie po zamieszaniu piasku.  
    • darianus
      Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Moje placidochromis Blue otter przebywają głównie w dolnej połowie akwarium a copadichromis firecrest w środkowej strefie. Jedynie w czasie karmienia nie widać różnicy.
    • Falcowski
      Yay! Ostatnio mówiłem o próbach tarła White Lips. Dziś tańczyły cały dzień i w końcu sukces - jest ikra! Oby donosiła. To ta para, co ją wcześniej wyizolowałem. Teraz doszło do tarła w głównym zbiorniku.   A to jej partner, wybarwiony pod tarło (czarne końcówki płetw):
    • Robson79
      @Jeb_us a nie mówiłem... 😉 Pozdrawiam i mam nadzieję, że spotkamy się na tegorocznym spotkaniu KM 😊
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.