Ruszają kolejne aukcje kalendarzy. To już ostatnie w tym roku. Zachęcam wszystkich do licytacji

WYGRAJ I POMÓŻ

Jump to content

320 litrów Start

Recommended Posts

Cześć. Przed świętami planowane jest wpuszczenie ryb. Z racji tego, że akwa ma wymiary 160x40x50h będą to 3-4 gatunki mbumy,które zakupię po sasiedzku u Pana Darka Gaży. Póki co jest stelaż, na który przyszły płyty i wygląda to tak.

20201105_210059.jpg

20201127_161831.jpg

20201127_163603.jpg

20201127_163527.jpg

Edited by misiek80
  • Like 5
  • 2 weeks later...

Przyszło szkło od Mycioka i pokrywa alu z dwiema belkami led. Tło BTN slim line w kolorze river, plus na bocznej ścianie oklejonej od zewnątrz szarą folią jeden moduł z tej samej serii,w którym ukryłem sprzęt. Do tego serpentynit jakieś 30kg. Biolog to eheim 2426, a jako mechanik pracuje pompa Aquael turbo filter 2000 podpięta do koszyka z watą. Piasek z castoramy 25kg. Na tą chwilę,po 2h od zalania wodą wygląda to tak... Jest trochę nisko,więc chcę dołożyć na środku jeden podwieszany moduł (na dniach mają być dostępne) i zobaczę co dalej?

20201206_193630.jpg

Edited by misiek80
  • Like 2
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Bezprym
      Itungi to już nie acei a elegans, czyli zupełnie inny gatunek. Masz nieterytorialnego yellow, Itungi o ile się nie mylę też specjalnie nie są przywiązane do danego terytorium, więc ja bym spróbował. 
    • rabczanin
      Założyłem iż drugim skalniakiem będzie Hara a Cynotilapia Aurifrons Nkhata Bay to opcja rezerwowa. A tak na marginesie jakbym chciał mieć obydwa gatunki (w sumie 5 gatunków) to chyba już za dużo ?
    • Tomasz78
      Dlatego zapytałem w poście 67 czemu taki rozrzut kolorystyczny a w odpowiedzi niejasny wpis sugerujący że chce oba gatunki. Rozumiesz @Bezprym ?
    • Bezprym
      Toc wyraźnie napisał, że aurifrons w razie gdyby nie dostał Hary,ale to popularny ostatnio gatunek więc raczej dostanie. 😉 
    • Tomasz78
      Czyli chcesz mieć oba gatunki i harę i aurifrons, tak rozumiem Twoją wypowiedź.
    • rabczanin
    • Sarar
      Też mi się wydaje, że PA202 powinno działać w sumpie bo przecież woda będzie bardzo wolno przepływać przez polimer. W moim przypadku nominalny przepływ  to 4000l/h na powierzchni 400cm2 (komora 10x40cm) czyli 10l/h na 1 cm2. Przy bloku o średnicy 8cm (pole przepływu 25 cm2) gdzie polecana jest pompa 250l/h wychodzi identycznie czyli 10l/h na 1cm2. Jedyna różnica taka, że przy 1l PA202 w sumpie będzie warstwa 5 cm a w bloku 40cm oraz w ciągu jednej godziny kilkunastokrotnie więcej wody przeleje się przez polimer w sumpie względem bloku. Co zadziała lepiej? To już musiałby się wypowiedzieć specjalista od tego typu preparatów. Wydaje mi się że efekt absorbowania NO3 powinien być podobny . Trzeba będzie to sprawdzić w przyszłości. Na tą chwilę od dwóch tygodni w sumpie leży 1l TMTB, 150ml Phose Out 4, siatka rogatka, podmianki to 4% wody dziennie, ryby karmię też rzadziej bo 2 a nie 3 razy dziennie. Efekt jest taki że PO4 (JBL) jest na poziomie 0,05ppm a NO3 (Salifert) 15ppm. Woda jakby zniknęła z akwarium, takiej klarowności nie miałem jeszcze w mojej 'karierze' akwarystycznej  Dzisiaj wyłączam auto podmianę, wkładam Purigen bo znalazłem jakieś 200ml w szafce i zobaczymy czy uda się utrzymać tak niskie PO4 oraz zbić NO3. Jeśli nie to dorzucę jakiś litr albo dwa PA202. Podzielę się z Wami jeszcze jednym przemyśleniem odnośnie sumpa - jak dla mnie rewelacyjny sposób filtracji. Po pierwsze stabilność biologii ze względu na liczbę mediów, a dalej łatwość serwisu bo wystarczy odkryć pleksi i wymienić watę w pierwszej komorze, wszelkie modfyikacje jak dodanie kolejnego medium to po prostu wrzucenie go w odpowiednią komorę i przełożenie gąbką, calutki sprzęt poza głównym szkłem więc w akwa rąk nie moczyłem praktycznie od jego założenia (4 miesiące), bardzo prosta konstrukcja auto/stałej podmiany wody, żadnych uszczelek czyli nic nie cieknie, nic nie trzeba rozkręcać/skręcać itd. Minusem natomiast jest problem z zamiataniem dna bo naprawdę ciężko ustawić cyrkulację aby kupsko zostało odprowadzone przez komin - jak narazie to jedyny minus.
    • Tomasz78
      A czemu taki rozrzut kolorystyczny bo jedna jest biała a druga czarna/ciemna (aurifrons)? A może cynotilapie o pośrednich kolorach nie za jasne (hara) i nie za ciemne (aurifrons) np: cynotilapia zebroides jalo reef lub  cynotilapia zebroides red top likoma lub inne cynotilapie zebroides a jest ich sporo, większość bardzo podobna do siebie .
    • matejk
      Ciekawa obsada , będę obserwował jak Acei sobie będzie radził pod względem diety i rozwoju . 
    • przemo-h
      Jak najbardziej zrozumiałe. Z wymienionym łososiem w karmach się spotkałem. Osobiście karmię krewetkami jako dodatkiem do diety, ale to tyczy się dużych Melanochromisów, które z roślinożerną mbuną niewiele mają wspólnego. Jest to oczywiście dobry balast również dla tej roślinożernej mbuny.  Tak czy inaczej, bardzo ważny argument podałeś... To "mięso" czasem niewiele ma wspólnego z tym, co jest w naszych karmach. 
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.