Jump to content

Akwarium osprzet do oceny

raffaello1987@o2.pl

Recommended Posts

raffaello1987@o2.pl

Ze zwykłej soli kuchennej? Nie zrobi nic uszczelkom w filtrze? Znajomy mi polecał chloraminę z tropicala ale tez nie wiem czy to na uszczelki wpłynie.

2 godziny temu, raffaello1987@o2.pl napisał:

Ze zwykłej soli kuchennej? Nie zrobi nic uszczelkom w filtrze? Znajomy mi polecał chloraminę z tropicala ale tez nie wiem czy to na uszczelki wpłynie.

tak, zwykła sól kuchenna; uszczelkom nic nie będzie, wypłucz i przesmaruj j.w.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• triamond
      Dzięki za zwrócenie uwagi! Tutaj lepiej nie popełniać błędów... trzeba to wiele razy przemyśleć... Koncepcja pchania wody do filtra by @miron.dmt i dalej @Bartek_De. Dzięki! Zresztą filtr ciśnieniowy jest zaprojektowany do takiej pracy... Przy pompie przed filtracją muszę na krótszym wewnętrznym łuku zmieścić pompę ze śrubunkami, tak aby przejście przez ścianę znalazło się na wysokości ok. 50 cm – na wysokości wlotu do filtra ciśnieniowego. Niestety, pompa pracująca do góry - przy wykorzystaniu łuków się nie zmieści, a 2 kolanka 90 stopni ograniczą mi trochę przepływ maksymalny i zwiększą zużycie energii (może nie ma się o co bić … pytanie czy nie wzrośnie hałas?) i już bym nie podłożył miski pod instalację do wymiany pompy:/ Mogę natomiast dać zawór za pompą – i wtedy raz zalana pompa się nie zapowietrzy jeśli otworzę zawór po włączeniu pompy ? (pompa odesłana – miarka robi za substytut; ostre kolanka przytrzymują łuki które dalej przechodzą przez ścianę):   Zostaje 19 cm na nóżki, stelaż i sklejkę (i miskę ;).   Z drugiej strony…. 1. Filtr ciśnieniowy ma na wysokości wlotu (przejścia przez ścianę) wskaźnik ciśnienie, który robi za odpowietrznik. Jeśli będzie otwarty, to ciśnienie słupa wody z akwarium wypełni wodą ten cały łuk z pompą ( powrotny pewnie też), która powinna być w pełni zalana…. o ile na wirniku nie powstanie poduszka powietrzna. MDC 5000 miała sporo przestrzeni wokół wirnika. Popatrzę jak przyjdzie nowa obiegowa… ale 1 dodatkowy zawór dla świętego spokoju chyba warto… 2. Otwarcie zalanego filtra w łazience nie zapowietrzy tego odcinka instalacji z pompą - woda zostanie w tej U-rurce do poziomu filtra/odpowietrznika - 50cm po lewej stronie (przy zamkniętym dodatkowym zaworze dole łatwo to sobie wyobrazić;  bez zaworu trudniej - ciśnienie atmosferyczne (z łazienki) naciska na ten słup wody po lewej (przy zamkniętym zaworze pod akwarium- po prawej stronie U-rurki - nie ma ciśnienia atmosferycznego - więc woda zostanie); dla pewności nalałem wody do węża i zatkałem z jednej strony... i można podnieść zatkany koniec o ile otwarty jest skierowany do góry - czyli teoria potwierdza praktykę... ;).) 3. Czyli zalewanie  z ptk 1 będzie tylko raz na starcie, a potem tylko przy wymianie pompy. Pompa będzie zawsze zalana. 4. No i jak wszystko się uda… to zamierzam częściej wymieniać pompy obiegowe, niż otwierać filtr… ;) Przy pompie na powrocie z filtra, instalacja hydrauliczna jest mniejsza...   {tylko dodatkowe rurki, by do ściany wchodziło w odpowiednich miejscach}. W tym wariancie pompa mogłaby się zapowietrzać powietrzem z filtra (?) ... chociaż z drugiej strony jest ciśnienie słupa wody na powrocie z pompy zalewające U - rurkę... pewnie by i pompa wymieliła całe powietrze ? Jak sądzicie...?    
    • sabotage
      Cześć, W zbiorniku za filtrację mechaniczna i biologiczna ma odpowiadać 350 litrowy sump. Dołożyć chce falownik z obawy przed osiadającymi na dnie nieczystościami. Wystrój to wyłącznie tło na tylnej i prawej bocznej ścianie (zabudowany komin w tym rogu). Falownik ustawić obok wylotu sumpa, czy zupelnie z drugiej strony? Wiem, że to sprawa dość indywidualna ze względu na układ wystroju, ale u mnie, srodek będzie raczej pusty (nonmbuna/drapieżniki) a jedyna przeszkodą dla wody bedą nierówności tła 3d. Mam więc zagwozdkę, tło bedzie robione na zamówienie i musze w miarę precyzyjnie określić miejsca sprzętu (w zamyśle, wszystko ma być skrzętnie ukryte w strukturach tła). Dorabiać moduł pod falownik z lewej strony, czy, podobnie jak komin, umieścić do po prawej? Pozdrawiam
    • _Darek_
      Parametry wody ustabilizowały się. NO2 = 0 Woda się wyklarowała, a okrzemek odpuścił. Dziękuję wszystkim za rady oraz pomoc! Poniżej kilka zdjęć akwarium:
    • Merlot
      Panowie, po co zbędne komentarze ?  Temat z automatu do usunięcia, nie widzę potrzeby kontynuowania i trzymania go tutaj  
    • Bartek_De
      Zgoda, można kogoś skarcić, robiąc to w cywilizowany i kulturalny sposób. Ty obrzuciłeś kolegę błotem i teraz nie masz odwagi przyznać się do tego i pochylić czoła, bo jednak użyłeś słów przyjętych za obraźliwe.  
    • darkon
      Dokładnie, popełniłem ten błąd i zanim nie nauczyłem się czyścić korpusów bez zapowietrzania pompy szlag mnie trafiał kiedy słyszałem to mielenie wody z powietrzem. Wy-Tapatalkowane
    • Bezprym
      Gdzie te czasy, kiedy człowiek zanim zadał pytanie przestudiował całe forum by poznać ten biotop. Teraz każdy chce mieć podane wszystko na tacy. Krytyki też już nie każdy potrafi przyjąć na klatę tylko najlepiej się obrazić, zabrać zabawki i wyjść z piaskownicy. 
    • Marek L
      Koledzy proszę o fachową poradę na temat cyrkulatorów. Dwa baniaczki 240 i 350 litrów, jakie ustrojstwa dobrać żeby człowiek i ryby byli zadowoleni.  
    • mareckee
      W sumie to bardzo przepraszam Wszystkich których uraziłem. I to tak szczerze. Jednak mimo wszystko, proszę o usunięcie mojego konta. Żegnam
    • anutemix
      Najlepiej sam się usuń i nie pisz więcej swoich wypocin. Temat powinien być zamknięty. 
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.