Zapraszamy do licytacji:

Kalendarz 2021

Jump to content

Film bakteryjny

przemala

Recommended Posts

Miron a jakich wkładów używasz? Problem nadal jest pył w wodzie i film na tafli. Po karmieniu wszystko się potęguje. Wszystkiego już próbowałem, ale bez zmian, jedynie nic nie robiłem w kierunku tych fosforanów. Myślisz że to może być przyczyna tego pyłu a akwa.

Najpierw zrób pomiary a potem pogadamy o tym co zrobić możesz.

Napisz coś o swojej filtracji.

Poza wkładem biologicznym mam jeszcze filtr z PA202 i PO4x4 

Moja filtracja w tym układzie działa prawie dwa lata.

Pomiary zrobię po weekendzie bo nie mam testu na po4. Filtracja w moim akwarium to fx6 z dwoma prefiltrami. Media w filtrze to siporex i ceramika plus orginalne gąbki. W prefiltrach sznurek 100 ppi. Skimer eheim 350 i cyrkulator jebao sow4 . Myślę że za dużo mam ryb bo w 600l 30 szt nom mbuna taka ok 10 cm. Sporo jedzą i dużo wydalają i  to może być przyczyna w jakimś stopniu.

• Like 1

Przy tym litrażu nie masz za dużo ryb. Może za często i za dużo karmisz.

Ja karmię raz dziennie po 14 i to tak by wszystko zjadły. Czasami stosuję głodówkę jeden dzień.

Interesowały mnie Twoje media filtracyjne. To co masz to tylko biologia utrzymująca azotany na jakimś sensownym poziomie.

Ja już dawno zrezygnowałem z samej biologii.

Myślę, że fosforany masz w granicach 5 ppm. Rybom nie szkodzą, ale glony mają świetna pożywkę.

W dniu 5.12.2020 o 16:23, przemala napisał:

Media w filtrze to siporex i ceramika plus orginalne gąbki.

O takie media właśnie.

W skimerze musiałby być gęsty filtr, który przy dużej ilości bakterii szybko zatykałby się. To jest i tak syzyfowa praca. Glony i bakterie mając dobra pożywkę będą zawsze szybsze niż Ty.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Tomasz78
      To jest Chindongo socolofi, możliwe że samiec ale pewności nie mam.
    • RudaAgucha
      Moi drodzy 😊 czy ktoś może mi napisać jak się ten pyszczak nazywa i jakiej jest płci? 
    • suricade
      Co do przytoczonego wątku Henryka-Deccorativo. To temat został zarzucony. Dlatego z ciekawością obserwuję Twoje poczynania i trzymam kciuki.
    • Derfi
    • Barszczyk
      Właśnie zacząłem.. Dziękuję @Bezprym
    • Bezprym
      A rozważałeś dać Copadichromisa borleyi Mbenji?   
    • Barszczyk
      Chyba się nie zdecyduję na mix. Niech to będzie biotop czysty gatunkowo NMB. Świadomie rezygnuję z obserwacji zachowań ryb MB, ze względu na ich terytorializm i zwiększoną agresję wewnątrz i zewnątrz gatunkową. A tak po krótce, Cynotilapia Zebroides Cobue po prostu mi się nie podoba.. Kuleczki się zdarzają, myśl krąży o starym znajomym.. tylko z innym umaszczeniem: Copadichromis chrysonotus “White Blaze” LUB Copadichromis Mloto White Top Grafiki zapożyczone z internetu, nie są moją własnością.
    • jesiotr
      Witam po dość długim czasie w końcu znalazłem chwile na zrobienie zdjęcia. Akwarium skończone w wakacje 240x70x70 1176l Filtracja oparta o 2 układy narurowe + ciągła podmiana wody Oświetlenie  moduły LED RGB plus białe sterownik LED Dimmer Pro Obsada : Labeotropheus trewavasae chilumba 2/4 obecnie 1/4                 Labeotropheus fuelleborni katale 2/4 obecnie 1/0 (muszę dokupić samice, walki samców zniszczyły stadko)                 Tropheops chilumba 14 szt (narazie żaden samiec się nie wybarwił)                 Metriaclima fainzilberi Luwino Reef 6 szt (Napewno 1 samiec i 1 samica)                 Melanochromis chipokae 2/4 (obecnie 1/4) Cała obsada Tan Mal. Muszę dokupić samice Labeotropheus fuelleborni katale i zastanawiam się nad dołożeniem Cynotilapia aurifrons chilumba tylko się zastanawiam czy to nie będzie już przesada. Poniżej zdjęcie całości. Muszę dokupić zdalny wyzwalacz do lampy i wtedy pocykać ryby
    • Barszczyk
      @darianus Twoje posty są nieocenionym źródłem wiedzy dla konkretnie mojej osoby, od początku wypowiadasz się w moim temacie bardzo rzeczowo i merytorycznie. Właśnie dzięki uprzejmości dzielenia się taką wiedzą młodzi adepci sztuki biotopu Malawi, do których się zaliczam, mają o wiele łatwiej i szybciej mogą dojrzeć w temacie. Kolego @darianus czapki z głów. Przedstawiłeś w poście kilka bardzo ciekawych prawd, które w konsekwenci zmieniają moje podejście a tym samym moją pierwszą obsadę. Akcje Aulonocar spadają.. ..tak posiadam ofertę od Pani Moniki, wynika z niej fakt iż sam Copadichromis sp. „virginalis gold” zje budżet na zarybienie całego z zbiornika.
    • triamond
      Zgadam się z Tobą, że filtracja w słodkowodnym jest prosta, ale, proszę, przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, co napisałem. Odniosłeś się do wyrwanego z kontekstu cytatu o znaczeniu odmiennym od całości i dalej popłynąłeś obalając (nie moje stanowisko - bo przecież nie skupiam się tylko na związkach azotowych) przez sprowadzenie do absurdu (akwarium w piwnicy). To trik retoryczny - chochoł (https://pl.wikipedia.org/wiki/Sofizmat_rozszerzenia). A to wszystko, bo masz przekonanie, które uznajesz za oczywiste (moim zdaniem błędnie), że "Filtry biologiczne jakie by nie były zapewnią tylko warunki do życia rybom. O resztę trzeba zadbać w inny sposób". 1. Napisz precyzyjnie, o jaką _resztę_ Twoim zdaniem chodzi i w jaki _inny_ sposób trzeba o to zadbać. 2. Podaj jakieś argumenty na poparcie tej tezy. 3. Będę też wdzięczny za _bezpośrednie_ krytyczne uwagi dot. mojego pomysłu. Pozdrawiam  
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.