Jump to content

Film bakteryjny

przemala

Recommended Posts

przemala

Zasys 2 cm nad piaskiem. Filtr otwierałem i niczego dziwnego nie zauważyłem. Jak teraz siedzę i obserwuje to może i faktycznie coś z filtra. A może prefiltry mają tu jakieś znaczenie. Jeszcze jedno co nie zostało sprawdzone to podpięcie drugiego filtra a wył fx. Sam już nie wiem. W tamtym tygodniu był u mnie koleś po ryby to powiedział że dziwne jest to i nie ładnie wygląda. Zamiast cieszyć oko to ja prawie rok kombinuje i nic. 

Piotr775

Kolego a może po prostu przestaw skimer w inne miejsce. Tak aby falująca woda była pchana w stronę zasysu skimera,nie omijając go.

Bartek_De

Moim zdaniem zasys trochę za nisko. Podnieś go, jeśli Fx ma taką możliwość, jakieś 10cm nad piaskiem. Jak pod zasysem będą zbierać się kupy to go wtedy nieco obniżysz. Może to coś pomoże

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

przemala

Wyjąłem media z prefiltrow zobaczę co będzie. Jak załączyłem filtr to z wylotu wyleciało tyle białych paprochów pewnie  z węży. Ale dlaczego skimer nie ogarnia filmu to już nie wiem. Wyłączyłem też cyrkulator. Obserwując wylot wygląda jak by ten pył wylatywał z niego , albo wylot rozbija film i ma się takie wrażenie.

Cudow nie ma musi być gdzieś przyczyną.

AndrzejGłuszyca
14 minut temu, przemala napisał:

Ale dlaczego skimer nie ogarnia filmu to już nie wiem

Jesteś pewny , że po załączeniu  skimmera woda jest przez niego zasysania w ten sposób , że jak patrzysz z góry to widać  różnicę około 2 cm  w poziomie wody wpadającej do skimmera a krawędzią pływaka?  Czasami jest tak ,że zbyt szybko ta gąbeczka się zapycha.  A zapycha się szybko wtedy kiedy np. zgarnia pokarm z powierzchni. Często używam mrożonek i pokarmu w granulacie dosyć szybko tonącego i o średnicy 1-2mm. Wtedy mój skimmer wytrzymuje od piątku do piątku bez czyszczenia gąbki. Lustro czyste. Ale ostatnio kupiłem pokarm o gradacji 0.5 - 1.3 mm . Niestety ale teraz muszę czyścić dodatkowo w środku tygodnia bo gąbka się szybko zapycha i powstaje film. Może tutaj poszukaj przyczyny? 

14 minut temu, przemala napisał:

Jak załączyłem filtr to z wylotu wyleciało tyle białych paprochów pewnie  z węży.

Przy załączeniu warto na chwilę założyć skarpetę na wylot i unikniesz wpadania tych paprochów.

• Like 2
przemala

Skimer pracuje prawidłowo, do karmienia wyłączam . Gąbkę myje często. Dałem wylot z fx nad taflę wody, zobaczę co za kilka dni będzie. Białe drobinki wylatują z filtra tylko co to i dla czego. Jeszcze jedno, po podmianie wody i umyciu szyb ,po trzech dniach są znowu śliskie i mleczne. Czy to normalne czy z biologia coś nie tak. Parametry wody ok. 

Piotr775

Kolego proponuje ci zmień położenie skimera i wyciągnij na probę z niego gąbkę. Dodatkowo zwiększ mu siłę ssania. Wtedy bedziesz wiedział czy skimer ci działa czy też nie. Jeżeli bedzie działał,a zapewne bedzie,wtedy gąbkę wsadź powtòrnie.