Jump to content

Przymiarka do 405l

Rafał80

Recommended Posts

Rafał80

Mam mały problem z fitrem Aquael Ultramasx 2000. Po uruchomieniu pracował bezgłośnie (zalałem go wodą, wycisnąłem gąbki, zasys ustami ;], nie uzywałem pompki). Po tygodniu zajrzałem do środka. Po złożeniu i uruchomieniu z pompką słychać go nawet z zamkniętej szafki. Ktoś miał podobny problem?

Jeszcze jedno po gąbką prefiltra było trochę piasku, czy może on zaszkodzić np. wirnikowi?

aro600
51 minut temu, Rafał80 napisał:

Jeszcze jedno po gąbką prefiltra było trochę piasku, czy może on zaszkodzić np. wirnikowi?

Raczej nie powinno zaszkodzić.

Filtr może się zapowietrzać spróbuj,, pokiwać,, filtrem na boki dość energicznie u mnie podczas takiego kiwania głośność filtra rosła na skutek uwalaniania się powietrza później to powietrze zostanie wypchane przez filtr do wody co powinieneś oczywiście widzieć w postaci bąbelków (jeśli wylot filtra masz pod wodą) jezlieli wylot jest nad wodą można obserwować rurki filtra czy nie idą nim bąbelki. 

Inna przyczyną może być np: rezonowanie filtra w szafce sprawdź czy obudowa filtra nie dotyka jakichś rzeczy które mogły by przenosić drgania na szafkę. Dodatkowo możesz pod filtr podłożyć mate tłumiąca drgania. 

Rafał80

Zakupiłem walizkę combo z testami, ale jest tam NO2, NO3, NH4 ale nie ma NH3. Trzeba sobie zorganizować NH3 czy wystarczy pomiar NH4?

Bezprym
1 godzinę temu, Rafał80 napisał:

Zakupiłem walizkę combo z testami, ale jest tam NO2, NO3, NH4 ale nie ma NH3. Trzeba sobie zorganizować NH3 czy wystarczy pomiar NH4?

Wystarczy NH4

Falcowski

NH3 i NH4 t ten sam parametr, tylko jeden jest w postaci jonowej chyba i tylko jeden z nich da się zmierzyć, ale handlowo używane jest zamiennie, a chodzi po prostu o amoniak.

Edited by Falcowski