Jump to content

Szafka z drzewa

Recommended Posts

20200927_134837.thumb.jpg.a8036d6cc9071407026d52574f887db0.jpgwitam zrobiłem konstrukcję z drzewa przeznaczonego na dach jest trochę mokre,Czy jak wyschnie nie powykreca mi szafki .na zdjęciu konstrukcja nie dokończona będą pelne plecy i boki wymiary. 130x50x75

20200928_054557.jpg

Falcowski

Wygląda solidnie, nawet bez pleców.

Rozbijałem kiedyś takie skrzynie, to wcale nie było to łatwe.

Jak są długie gwoździe, to spokojnie wytrzyma, a chyba są, bo jeden po prawej dalej przechodzi prawie na wylot.

Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że w trakcie wysychania drewna szafka zacznie się wichrować, więźba dachowa potrafi się zwichrować nawet po kilkunastu miesiącach jak "fachowcy" zrobią ją z wilgotnego drewna.

Czyli odpuści sobie i zbudować z innego materiału akwarium bedzie dopiero za 3 tyg. Dodaje zdjecia z bliska

20200928_152950.jpg

20200928_152946.jpg

20200928_152939.jpg

Edited by Craze121
Zdjecia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• bojack
      Mała aktualizacja  Dla przypomnienia, woda prosto z kranu zalana 15.07, od 19 do 23 dokładane pojedyncze rybcie, w trakcie płukanie gąbki ze starego zbiornika, 25.07 przełożona cała obsada i stary filtr kubełkowy - razem 17 dorosłych ryb + około 20-30 podrostków. Dzisiaj wykonałem testy nh3/4,no2,no3,po4 - wszystko na 0, no3 < 1ppm (po kilku próbach kranówy okazuje się, że tam też mam 0,5-1ppm). Zakładam, że taki stan rzeczy spowodowany jest namnażaniem się bakterii w nowym systemie filtrującym + wzroście glonów + dużej ilości wody względem ilości ryb, dlatego parametry od blisko 2 tygodni od wpuszczenia całej obsady są stabilne. Oczywiście największą robotę zrobiło tutaj płukanie gąbki + stary filtr. Miałem w jakiś sposób wyciszać filtr ciśnieniowy w którym mam 25L pływającego K1, ale okazuje się, że po dwóch tygodniach dźwięk stał się do przyjęcia, póki co tego nie ruszam, w razie czego mam patent do wdrożenia w kilka godzin.  Woda przez ten czas stała się czysta, ale jeszcze nie krystaliczna... w sensie takim, że przez boczną szybę 2,5m daje jakiś tam pyłek, ale jestem pewien, że za 2 miesiące będzie kryształowo. Od kilku dni mam ostry atak glonów, zakładam, że to okrzemki i zielenice. Bardzo mnie cieszy taki stan rzeczy. Zapewne glonsony też pomagają w utrzymaniu parametrów w okolicach 0ppm. Pytanie co wygra tą walkę, ale mam teraz bardzo dużo światła i świecę ponad 12h więc zielenice powinny po pewnym czasie być górą. Poniżej załączam aktualne zdjęcia jak to wygląda. Najbardziej zadowolony jestem z tego, co widzę w obsadzie po przeniesieniu do większego zbiornika. Zmiana jest diametralna. Samiec Chipokae stał się spokojny, obrał rewir i interesuje się tylko samicami własnego gatunku, które w końcu mogą pływać po całym zbiorniku, a nie chować się po kątach. Dodatkowo przeganiane samice świetnie wykorzystują puste moduły jako kryjówki, co cieszy, bo takie było założenie. Crabro w końcu stał się bardziej agresywny, pewnie to trochę Was zdziwi, ale cieszę się tym faktem, bo w 300L ta ryba była nijaka. Teraz ewidentnie wybarwił się jeden samiec Crabro i zaczyna zalecać się do samic - to jedyny gatunek, który nie miał jeszcze narybku. Najciekawiej jest w dwu-samcowym układzie Saulosi. W 300L jeden samiec był mocno blady i zachowywał się jak samice Chipokae - chował się po kątach, żeby nie spotkać dominującego samca. Po przeniesieniu ryb taka sytuacja miała miejsce jeszcze 2-3dni. Jak samiec beta zorientował się, że ma trochę miejsca, to obrał rewir i teraz oba samce są pięknie wybarwione i nie wchodzą sobie w drogę, czasami spotykają się na środku zbiornika i walczą o dominację przez kilka minut po czym grzecznie wracają na swoje rewiry. Niespełna 2tyg. po przeniesieniu 3 samice Saulosi i 2 samice Chipokae noszą ikrę, czekamy już tylko na Crabro  Najbardziej rozśmieszyła mnie jedna z samic Saulosi. Odbyła tarło z jednym samcem i po kilku godzinach z drugim samcem. Czyli generalnie nosi ikrę z dwóch różnych źródeł, dobra pani  Muszę jak najszybciej dokupić killera, bo już i tak mam dobre przedszkole Ogólnie jest teraz za********e jeżeli chodzi o agresję ryb, każdy ma swój kąt, nie ma nękania pojedynczych osobników - bajka. Zdecydowałem się zmienić decyzję w temacie dodatkowej obsady. Rezygnuję z Kadango ze względu na ich spokojną naturę, nie chcę do tego bojowego mixu rybek, które będą ganiane z kąta w kąt. Na to konto będę próbował utrzymać parę lub harem Compresów. Jeżeli po roku będzie to funkcjonować jak należy, to spróbuję dodać Livingstonii. Jak uporządkuję dno, pozbędę rur o starego filtra i złapię w ręce lustrzankę, to dodam do galerii fotki lepszej jakości. Te są poglądowe robione na szybko smartofonem.
    • ziemniak
      Szykuje się niezłe akwarium i to w Częstochowie
    • bojack
      Tylko, że w naszym pięknym kraju jadę te 100km 2h pomijając wyjazd z Warszawy Musiałbym to wieźć w boxie żeby na pewno zachować ujemną temperaturę. Przemyślę temat, dzięki za info.
    • Bartek_De
      Jakiś mały styrobox, do środka worek z lodem i powinno być ok.
    • michalzgierz1989
      Jak bywasz w Warszawie, to spokojnie sobie dowieziesz do domu nie rozmrożone to będzie w opakowaniu zbiorczym, też przywoziłem osobiście ze sklepów w Warszawie i nigdy mi się nie rozmroziły   
    • bojack
      Na pewno dwa korpusy 10" zapychać się będą duuuuużo dłużej niż hw-603. Dodatkowo możesz łatwo zrobić bypass, żeby nie wyłączać filtracji biologicznej na czas czyszczenia/wymiany wkładów w korpusach.
    • bojack
      No właśnie o to mi chodziło  Ja bym chętnie to przetestował, ale mieszkam 100km od wwa i bywam często w stolicy, ale weź i to przywieź  W takim razie dla mnie odpada. Dzięki za info.
    • Err0r
      jeszcze nic nie zbudowałem, na razie zaciągam waszej opinii. Mogą być dwa narurowce. 
    • Bartek_De
      To normalne zachowanie pyszczaków, one w taki sposób walczą o dominację. Pytasz co robić? Jak najszybciej zmienić akwarium na większe, bo to które posiadasz nie nadaje się nawet dla najmniejszych gatunków pyszczaków.
    • Fl4m4ster
      Mam pytanie, dzisiaj zauważyłam, że w moim akwarium dwa pyszczaki saolusi zaczely się gryźć po pyskach, mam 58l, ale zamierzam kupić większe. Druga rybka ucieka, boi się od tamtej. Co robić? (mam 6 pyszczaków) 
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.