Skocz do zawartości

Hydraulika - klejenie śrubunków


Sarar

Rekomendowane odpowiedzi

Hydraulikę do sumpa i auto/stałej podmiany ogarnąłem, pokaże w innym wątku może komuś się przyda.

Mam jednak zagwozdkę jak kleić śrubunki. Śrubunki to klasyczne VDL na klej.

W przypadku kiedy śrubunki dam gwintem do zewnątrz akwa jak to zazwyczaj jest robione to wkładam je od góry, potem na dole kleję i od tego momentu taki śrubunek jest już niedemontowalny bez użycia jakiejś piłki.

Inna opcja to dokręcić śrubunki od strony komina i wszystkie przyłącza łącznie z powrotem wody dać na teflon. Wtedy łatwo da się wszystko zdemontować. Ale:

1. Czy gwint od wewnątrz komina to dobry pomysł?

2. Czy mocowanie powrotu wody na teflon to dobry pomysł?

3. Może jednak olać to demontowanie śrubunków i zrobić to klasycznie czyli spusty na teflon, powrót na klej i dwuzłączkę a od dołu wszystko po prostu skleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłbym klasycznie czyli przelot wkładasz od góry z uszczelką, a pod spodem skręcasz nakrętką z tym, że dodatkowo wklej sobie zaraz za przelotem (pod kominem) śrubunki dzięki którym będziesz mógł łatwo odłączyć resztę instalacji od zbiornika. Na zdjęciu co prawda początek instalacji narurowca, ale zasada ta sama. Otwór w blacie mam na tyle duży, że bez problemu mieści się w nim śrubunek dzięki czemu, w razie czego, po rozkręceniu można zdjąć akwa z szafki bez cięcia rur. Nie wiem czy akurat to miałeś na myśli?🤔

20200302_173019.thumb.jpg.7a6ea05ddf6baa4a70962222b4af59be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartek_De napisał:

Ja robiłbym klasycznie czyli przelot wkładasz od góry z uszczelką, a pod spodem skręcasz nakrętką z tym, że dodatkowo wklej sobie zaraz za przelotem (pod kominem) śrubunki dzięki którym będziesz mógł łatwo odłączyć resztę instalacji od zbiornika. Na zdjęciu co prawda początek instalacji narurowca, ale zasada ta sama. Otwór w blacie mam na tyle duży, że bez problemu mieści się w nim śrubunek dzięki czemu, w razie czego, po rozkręceniu można zdjąć akwa z szafki bez cięcia rur. Nie wiem czy akurat to miałeś na myśli?🤔

20200302_173019.thumb.jpg.7a6ea05ddf6baa4a70962222b4af59be.jpg

Sprawdzone rozwiązania podobno są najlepsze. Ale z drugiej strony gdybyśmy sztywno trzymali się starych rozwiązań to nadal byśmy byli w epoce kamienia łupanego 🙂

Chyba też tak to rozwiąże. Za każdym srubunkiem mam już dwuzłączkę albo zawór więc łatwo będzie można to rozpiąć. Jedyny minus taki, że bez użycia nożyc/piłki nie da się np wymienić uszczelki śrubunku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.