darekplo

Żywienie mbuna

Recommended Posts

darekplo

Witam stworzyłem sobie plan tygodniowy  dla moich pyszczaków czy taki może być czy coś zmienić i na jaki  ??

- Metriaclima callainos pearl white 

- Pseudotropheus demasoni

- Pseudotropheus elegans itungi 

- Pseudotropheus johani gome 

• poniedziałek -rano- VITALIS RIFT LAKE CICHLID PELLETS GREEN  wieczorem TROPICAL SUPER SPIRULINA FORTE 36% FLAKES 
  • wtorek rano-NORTHFIN CICHLID  wieczorem-NORTHFIN VEGGIE 
  • sroda rano- TROPICAL  D-ALLIO PLUS wieczorem--TROPICAL SUPER SPIRULINA FORTE 36% FLAKES 
  • czwartek rano-VITALIS RIFT LAKE CICHLID PELLETS GREEN wieczorem-TROPICAL SOFT LINE AFRICA HERBIVORE CHIPS 
  • piatek rano-TROPICAL SOFT LINE AFRICA HERBIVORE GRANULAT wieczorem-NORTHFIN VEGGIE 
  • sobota rano-O.S.I. HS Aqua VIVID COLOR FLAKES  wieczorem-NATUREFOOD PREMIUM PLANT 
  • niedziela rano-NORTHFIN CICHLID  wieczorem- dieta

DZIEKUJE.

Edited by darekplo

AndrzejGłuszyca

Takie plany nie mają sensu. A co zrobisz jak coś się omsknie ? Plan się zachwieje? Oczywiście napisałem to żartobliwie. Masz chyba osiem różnych pokarmów. Spójrz na ich daty przydatności do spożycia i zastanów się czy pokarm nie ulegnie przeterminowaniu zanim ryby go zjedzą. Ja mając np. 4-5 różnych pokarmów  mieszam je w dwóch pudełkach i podaję naprzemiennie rano bo wieczorem podaję mrożonki. 

Edited by AndrzejGłuszyca
  • Like 1

Bartek_De

Pokarmy Vitalis nie są najlepszej jakości i spokojnie możesz z nich zrezygnować. Kiedyś, tu na forum, ktoś miał problem z pokarmem tej firmy, ryby się zapchały czego konsekwencją był bloat i zgony.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

• Like 1

darekplo

Ok to zrezygnuje z vitalisa , stworze mixa z tcyh pokarmow i tak bede podawał.

matejk

Witam , z całej obsady w zasadzie prócz Ps. Johanni (wszystkożerne) masz gatunki typowo roślinożerne i na nich głównie powinieneś skupić dietę , od czasu do czasu podawać jakieś "mięso" , a z tym żeby kluczowo trzymać się podawanie określonego pokarmu to nie ma sensu , w naturze ryby też tak nie mają więc jedzą co jest dostępne. Pozdrówki