guziguzowski

Dziwny coś? w wodzie

Recommended Posts

guziguzowski

Mam jeszcze falownik 2500 L/h może go trzeba wyłączyć, choć w 240L niektórzy zalecają od 3000 do 5000 L/h więc gdy byędą same kubły i  dajmy jak by był realny przepływ bez mediów itd. to 1kubeł, 1400+ 2kubeł, 780= 2180 L/h może to wystarczy na cyrkulację choć falownik ładnie taflą ruszał. No udało się wstawić filmik tak to w toni wygląda, pomyślałem że może zamało też kamieni mam chociaż jest 40kg

IMG_20200912_164744.jpg

Edited by guziguzowski

tuptas
18 godzin temu, guziguzowski napisał:

Mam jeszcze falownik 2500 L/h może go trzeba wyłączyć

Falownik, w tym przypadku tylko potęguje ruch paprochów, których większość przelatuje koło zasysów, zamiast w nie wpadać. Spróbuj tak to ustawić, żeby zasysy - oba - były w miejscu najmniejszego ruchu wody.

Możesz na przykład dwa wyloty umieścić na początku strzałki błękitnej ( będą skierowane po skosie na przednią szybę), a zasysy na początku strzałki czerwonej, Nad zasysami falownik skierowany wzdłuż dłuższego boku - zgodnie ze strzałką czerwoną. 

Sam ruch wody spowoduje oderwanie śmieci od podłoża. Rzecz w tym, żeby skierował je we właściwe miejsce.

guziguzowski

Ok zobaczę tylko czerwona strzałka to tył akwarium, a gdybym wyloty umieścił na początku niebieskiej strzałki to były by gdzieś na przedniej szybie 1/3, ale już tyle opcji robiłem z filtrami że ręce opadają nawet mechanik 2000 wymiękł a wszystko płukane parzone itd...

Edited by guziguzowski