Skocz do zawartości

Dziwny coś? w wodzie


guziguzowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nigdy nie miałem czegoś takiego z wodą lub w wodzie. Wpuszczone rybki po 1miesiacu akwarium 240l,  testów teraz jeszcze nie robiłem wcześniejsze testy KH - 16
GH - 21 do 23
NO3 - 2.       
PO4 -   1.0
NO2 - 0. 

 Woda sądzę że nie jest zła, ale w toni lekkie takie jak by paprochy, jak kurz, na pewno nie jest to nic z bakterii jakiś osad, wyłączyłem teraz cyrkulator 2500 L/h żeby stwierdzić czy to nie rozbite pęcherzyki wody czy powietrza zobaczę ocenie. Filtry dwa kubełku jeden 1400L/h drugi 780L/h  piasek KREISEL 098 z innego akwarium więc to nie piasek pyli itd.. Ale do sedna co mnie zmartwiło wyczyściłem dziś kubły gąbki, watę i po wypłukaniu woda była jak bym to zrobił ją z białym gipsem, to nie piasek co to może być? Czy to tak pyli czy wata wyłapała kamień osad.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wypłukane tym bardziej mam ceramikę AZOO BIO-GLASS 1L i Eheim Substrat przeniesione z 112L i tam było OK myślałem że wszystko w wodzie widać bo czarna folia na tyle przyklejona, ale po wypłukaniu filtrów był szok, woda mleczna a to co osiadło na dnie w misce,  to jak osad z gipsu po budowie 

Edytowane przez guziguzowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2020 o 21:20, guziguzowski napisał:

Czy ktoś doradzi ustawiałem filtry chyba w różny sposób by cyrkulacja była ok i nic to nie daje, w toni i tak pływają drobinki jak pył kurz. Może za mocny przepływ choć patrząc po filmach zdjęciach to sądzę że chyba dużego nie mam. Filtry Ikola 600max mechanik i drugi kubeł fluval 206 biolog, ustawiane w różnych miejscach wloty wyloty itd. i nic nie daje  rady czyścić, kupiłem Głowice Aquaela 2000 z prefiltrem echeima dałem watę i też nie dał rady, piasek płukany już nie mam pomysłu może każdy syf będzie widać bo czarne tło, ktoś coś poradzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu jesteś przewrażliwiony? W wodzie zawsze coś pływa. Wrzuć jakieś fotki, albo najlepiej filmik, na którym będzie widać to coś oraz rozmieszczenie wlotów, wylotów i falownika.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już wszystko wykluczysz ( przewrażliwienie, pylenie waty, zakwit pierwotniaków, nie najlepszą cyrkulację itd.) to masz co najmniej dwa wyjścia ;). A poważnie to albo chemia, od której się nie odżegnuję, ale nie za bardzo lubię, albo metoda bardziej naturalna.

W pierwszym przypadku możesz zastosować jeden z preparatów klarujących wodę np. BRIGHTWELL AQUATICS CLARIFI-FW. To rozwiązanie doraźne.

W drugim wykorzystałbym, przy podmianie wody, Easy-Life FILTER MEDIUM oraz jakieś dobre bakterie np. BRIGHTWELL AQUATICS MicroBacter7 ( tak, lubię preparaty tej firmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniam wkłady w filtrach bez  waty włożę, zobaczę, ale watę miałem w filtrze w akwarium 112l ale inne tło z kamieniami miałem. Może to tak widać jak się ma czarne tło ale byłem po rybki u jednego klubowicza nie chce podawać kogo, i jego woda kryształ a coś tam w  wodzie też pływało ale nie tak jak u mnie, u mnie   tak jak  był by to  kurz lub pyłek. Jeśli by to była wata to by wreszcie po jakimś czasie wyfiltrowało  nawet mechanik Aquael 2000 nic nie wskurał. Układ wlotów i wylotów był różny tak jak na forum jest zalecane.  Teraz mam patrząc na akwarium po lewej mocniejszy mam kubeł 1400 l/h wlot i wylot po długości szyby tylnej a biolog 780 l/h  z prawej  wlot i wylot leki pod łukiem na przednią szybę a filmu nie wiem jak wstawiać 

IMG_20200913_190129.

Edytowane przez guziguzowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, guziguzowski napisał:

Teraz mam patrząc na akwarium po lewej mocniejszy mam kubeł 1400 l/h wlot i wylot po długości szyby tylnej a biolog 780 l/h  z prawej  wlot i wylot leki pod łukiem na przednią szybę a filmu nie wiem jak wstawiać 

Proponuję tam gdzie masz wlot i wylot mocniejszego filtra dołożyć ( o ile się zmieści) wlot filtra słabszego. Czyli na początku czerwonej strzałki dwa wloty i silniejszy wylot. W ten sposób paprochy nie będą omijały wlotów, tylko w nie wpadały. Zasadą powinno być, że wloty znajdują się w miejscu najsłabszej cyrkulacji wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.