Skocz do zawartości

Turin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów, 

 Spróbowałem zaszaleć z roślinami w zbiorniku 120x60x50, i oto efekty, oceńcie sami:

2026590876_IMG_20200827_033549104770.thumb.jpg.d5df9fa0bdf0b2c0bb8e2d1d35048789.jpg

Póki co jestem zadowolony z efektów, obecnie mija drugi miesiąc z roślinami więc za dużo nie będę pisał, od tygodnia stosuje 4 płyny po 30ml dziennie każdy:

1340052944_IMG_20200818_171934107271.thumb.jpg.81d1fed549c8f47baca8be45ab09afc3.jpg

Postaram się co jakiś czas informować co i jak. 

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Turin napisał:

4 płyny po 30ml dziennie

Skąd takie dawkowanie? I po co? Po co to najważniejsze pytanie. Walczysz z glonami i sinicami? Wiesz, że Carbo rozwali Ci biologię w zbiorniku ( nie mówiąc o tym, że lejesz go 2 do 3 razy za dużo - w stosunku do ilości roślin i pojemności zbiornika)? Profito to skoncentrowany nawóz, dzienne stosowanie to 1,5 ml na 100 l wody. Czyli, przyjmując że masz 350 litrów wody netto ( masz mniej) to powinieneś lać tego około 5 ml - skąd 30? 

Anubiasom, za nawożenie, zupełnie wystarczy to co oddają do zbiornika ryby. 

Zamiast lać niepotrzebną chemię, może dorzuć rybom trochę kamieni. Będą Ci za to wdzięczne.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze Malawi zaczyna się robić rosliniakem, tak jak kolega pisał wyżej dołuż trochę kamieni lepiej to wygląda niż te rośliny. Te dodatki do roślin nie używaj wcale bo namieszasz w biologi i parametrach wody.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się to nawet podoba. Gustownie ułożone. Ryby będą rosły, to sam zobaczysz, czego im więcej lub mniej potrzeba.

Jedynie z tymi płynami bym się zastanowił, czy naprawdę potrzebne. Węgiel na przykład obniża Ph, co w Malawi nie jest korzystne.

Pozostałe mogą też być zbędne, zwłaszcza jak ryby podrosną i będą dawać dużo nawozu od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Falcowski napisał:

Węgiel na przykład obniża Ph,

Carbo ( kolega ma Carbo Easy ) zawiera w swoim składzie aldehyd glutarowy ,  który jest silną trucizną. Przy takiej nikłej ilości roślin i takim dawkowaniu możesz z czasem uśmiercić swoje ryby. Gdzieś niedawno ktoś miał taki problem na forum i własnie węgiel w płynie plus przedawkowanie było przyczyną padnięcia ryb. On chyba na tym węglu chciał "podgonić" zielone glony. Sprawdź skład  jaki ma Carbo Easy. Czy też ma aldehyd.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady!

Przestałem wlewać cokolwiek, dołożyłem skał, lampę dałem wyżej, żeby słabiej swieciła na glony (mam nadzieję), rośliny i malawi to chyba nie jest taka prosta sprawa, ale próbuje dalej! :)

718429013_IMG_20200830_223425117582.thumb.jpg.383c959a7b1cce6665132edcfe7910f2.jpg

Jeżeli ktoś może mi polecić co wlewać i ile to był bym wdzięczny.

Pozdrawiam. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.