• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Mynio Akwa
      Pora na aktualizację zbiornika po wyłowieniu Hary.  Odłowienie Cynotilapii  wcale nie było takie proste i zostałem przez to zmuszony do wyciagnięcia prawie wszystkich kamieni. Pomimo  takiego zabiegu ostały się dwie sztuki narybku ( najprawdopodobniej  samica musiała wypuścić narybek pod wpływem stresu). Przy okazji odłowiłem jednego samca Joanjohnsona  i teraz Labidochromis Joanjohnsonae mam w układzie 1+3. Niestety taka demolka w akwarium odbiła się negatywnie na mieszkańcach ( szczególnie Aulonocara), którzy zaczęli się częściej ocierać, a jedna z samic Aulonocary straciła apetyt, ale szybka kuracja Herbataną zastosowaną przez żonę przyniosła pożądane efekty i teraz wszystko jest ok. Moja niepewność została rozwiana co do Synodontisów i już jestem pewny, że to na pewno nie są Petricole. Najprawdopodobniej są to Poli, ponieważ tylko te dwa rodzaje miał w swojej ofercie sprzedawca. Copadichromisów Chrysonotus zaskoczył mnie najbardziej po przyjeździe do domu na urlop, a dlatego, że samiec alfa pięknie się wybarwił, największy przyrost widać po tym gatunku. Jedyny minus jaki zaobserwowałem to taki, że na 90% jest trzeci samiec, ale jak to mówią nie można mieć wszystkiego. Co do Aulonocalar,to samiec według mnie miażdży system. Jego turkus na płetwie grzbietowej na górze i dole ogonowej zwala według mnie z nóg, a samiec ma dopiero około siedmiu centymetrów. Poza tym miałem przyjemność obserwować chyba pierwsze tarło w wykonaniu tych ryb, które w naszym zbiorniku odbyło się na tle z PCV czyli na ścianie pionowej. Minus takiego doboru miejsca do tarła był taki, że połowa ikry padła łupem Caeruleusa, ale i bez tego samica po niecałych trzech dniach zjadła ikrę. Poniżej kilka zdjęć:
    • darianus
      Ja bym dał dwugatunkowo: 1.Placidochromis Phenochilus Mdoka White Lips. 2. Labidochromis caeruleus.
    • Aqua-Dreams
      TC-423 napina 220V nie podłączysz tam power led
    • pozner
      Przy dużej mbunie może być nie najlepszy. Co innego, gdy młodziaki od początku się chowają wśród dorosłych. Są po prostu swojakami, ale nowe to już co innego. Nie ma reguły, ale jest to spore ryzyko. 
    • Tom74
      Ryby w układzie 1/2. Zakupione w tanganikamalawi.
    • Bezprym
      Właśnie planowałem dać takie 5-6cm, zły pomysł? 
    • pozner
      Nie powinno być problemu. Pytanie jak młode Protomelasy dadzą radę dopóki nie dorosną. Chyba, że wprowadzisz duże Protki. Połączenie może być problemem. 
    • Bezprym
      Podłączam się do tematu, również planuję dokupić Protka red empress do mojej mbuny. Obecnie definitywnie u mnie króluje hara, żadnemu gatunkowo nie da podskoczyć, mam cichą nadzieję że z protkiem też sobie poradzi. Znam przypadek że maingano sobie go podporządkował, więc hara chyba gorszą nie będzie. 
    • pozner
      Miałem Protomelasa, co prawda steveni Taiwan Reef, ale to jeden diabeł. Miałem go z mdokami i nie było spokojnie. Protomelasy to nie są aniołki. To silna i terytorialna ryba. 
    • Grosso91
      Witam Klubowiczów, niebawem wybieram się na zjazd członków Klubu Malawi do Pokrzywnej i zapewnie nie obejdzie się bez odwiedzin w Czeskich hodowlach. Planuję zakupić 3 gatunki Non-Mbuna do mojego akwarium. Gatunki jakie wpadły mi w oko to : 1.Placidochromis Phenochilus Mdoka White Lips. 2. Aulonocara Jacobfreibergi Mamelela 3. Protomelas Taeniolatusu Boadzulu Red-Empress.  Proszę o wasza opinie odnośnie powyższych gatunków. Obsadę chciałbym mieć w kolorze żółtym, niebieskim oraz czerwonym i usposobieniu łagodnym aby spokojnie mogły się zadomowić w standardowej 450-tce. Z góry dziękuję za wasze opinie oraz pomoc w doborze obsady
  • Topics

• Images