Skocz do zawartości

Biologiczny start 800l prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

proszę o pomoc dnia 27.06 zalałem zbiornik przez ustrojstwo dodałem bactroActive plus 3 fiołki probido po 3 dniach. Przez pierwsze 3 dni dawałem po szczypcie pokarmu.

 

Nie miałem skoku nh4 jednak no2 rośnie. Proszę o podpowiedz czy wszytko jest ok i idzie swoim torem.

Zbiornik to 800l + 250l sump (4l matrixa + ceramiki ok 15 kg + gąbki).

Testy kropelkowe jbl.

Poniżej dokładne pomiary wraz z temperaturą.

 

Z góry dziękuje za pomoc. 

8DF143CA-7EC7-4439-9049-22FCF6740C4E.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SlavekG napisał:

No2 rośnie bez skoku NH3/4 bo bakterie na bieżąco je przerabiają na no2. Obserwuj dalej. Mierz tylko no2 i no3, reszta Ci nie potrzebna teraz.

Dziękuję, czytam i czytam są różne teorie dlatego wolę się upewnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 8twardy8 napisał:

Dziękuję, czytam i czytam są różne teorie dlatego wolę się upewnić.

Czasem skok jest, a czasem nie. Gdybyś startował na wodę amoniakalną to pewnie zauważyłbyś Nh4. Kilka szczypt pokarmu nie spowoduje dużego wzrostu Nh4 dlatego jest jak jest. Dodałeś sporą ilość bakterii, ceramiki masz na 4 takie baniaki jak Twój, wszystko idzie w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bartek_De napisał:

Czasem skok jest, a czasem nie. Gdybyś startował na wodę amoniakalną to pewnie zauważyłbyś Nh4. Kilka szczypt pokarmu nie spowoduje dużego wzrostu Nh4 dlatego jest jak jest. Dodałeś sporą ilość bakterii, ceramiki masz na 4 takie baniaki jak Twój, wszystko idzie w dobrym kierunku.

Jakoś trzeba było wypełnić jakoś te 250l🤷‍♂️. Jest wata, są gąbki i ceramika:)

mam nadzieję, że nadmiar ceramiki to nie błąd.

Edytowane przez 8twardy8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy naświetlać zbiornik podczas dojrzewania? Stoi w zacienionym miejscu od 8-16 mam zaciągnięte rolety wiec światło nie dociera. Jesli tak to czy włączać światło mocne dzienne i czy dołączać oświetlenie plant?

z góry dzięki za pomoc  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 8twardy8 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie czy naświetlać zbiornik podczas dojrzewania?

 

Witaj,

Na samo dojrzewanie zbiornika czyli rozwój bakterii nitryfikacyjnych światło nie ma wpływu. Nie wykorzystują one światła do fotosyntezy więc można nie świecić.

Inaczej spraw się ma jeśli chodzi o glony. W sumie to też biologia. Jeśli chce się mieć fajne glony trzeba sztucznie oświetlać zbiornik, codziennie z taką samą intensywnością. Więc im szybciej się zacznie tym lepiej. Często na np krasnorosty trzeba czekać wiele miesięcy.

Jeśli nie lubisz glonów to faktycznie oświetlenie trzeba redukować do minimum.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od zalania mija 3 tygodnie, no2 dalej na poziomie 0,4 mg/l. 
Pozostaje tylko cierpliwość czy jest jakiś sposób na przyspieszenie cyklu?

Dodatkowo mam pytanie o zdjęcia czy to okrzemki?

z góry dziękuję za pomoc:)
96DB2906-E962-418D-A0EC-1F67010A1A9D.thumb.jpeg.606470bd012326d2d26a87b0c46b8735.jpeg

FBA293F0-FAC2-4706-8611-DE0E3FDD7209.jpeg

Edytowane przez 8twardy8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.