Olegan

Biały osad na wężyku od kamienia napowietrzajacego

Recommended Posts

Olegan

Cześć, dzisiaj podczas nakładania dodatkowych przyssawek do wężyka od kamienia napowietrzajacego, zauważyłem osad na przyssawkach i wężyku. Osad jest glutowaty w dotyku i schodzi za pomocą szczoteczki. Parametrów wody nie znam, poza pH (7,6). Dziwne jest to że na filtrze wewnętrznym ani na szybach tego osadu nie ma. Czy to jakaś reakcja wody z plastikowym wężykiem? Wężyk jest firmy Aqua nova. 

Bartek_De

To normalne zjawisko, nie masz się czym martwić.

Olegan

Dzięki, już się bałem że to pleśń. A tak z czystej ciekawości, wie ktoś co to? 

AndrzejGłuszyca

To są śluzowce. Często występują w świeżym akwa np. na korzeniach. Z czasem same znikają lub są usuwane przez inne ryby lub podczas podmian wody możesz odsysać je wężem  jak spuszczasz wodę.

Olegan

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Proszę o zamknięcie tematu. 

AndrzejGłuszyca
11 minut temu, Olegan napisał:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Proszę o zamknięcie tematu. 

W takim razie zamykam.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Bartek_De
      Jeszcze trochę podmień, niech spadnie chociaż do 0,5 piszemy o No2 tak? Nie No3! Dodaj bakterie i za dwa dni znow zmierz No2, jeśli urosło to podmieniaj. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    • Turin
      Hej, czy akwarium nadal działa? 
    • Adriand
      Akwarium to 300L Wczoraj wymieniłem wode 50procent Dziś no3 to 1 czyli kolor pomarańczowy Podmienić wode jeszcze raz ? Przy podmianie wyglada na to ze spadlo z 5 do 1
    • Morganelo
      A szczerze to nawet nie mam na to wpływu - o ile stabilność parametrów czystości wody sprawdzam na bieżąco, to sam parametr wydajności / przepływu wody już nie reguluję i nie sprawdzam... Dla mnie akwarystyka to hobby i przyjemność, nie laboratorium... Sprawdzałem na samym początku kilku krotnie i na tym poprzestałem, bo wyniki były w dość dużym stopniu powtarzalne (wahania na poziomie błędu pomiarowego stopera i oka ) ...  Dla potomności sprawdzę jak to się ma w obecnej sytuacji, tak by rozwiać wszelkie niepewności po okresie 5 miesięcy użytkowania i określenia spadku wydajności... A najważniejsze nie posiadam warszawskiej wody - ufff, choć nie jest zła a jej jakość to przepaść w porównaniu z okresem jeszcze kilku lat do tyłu... Mieszkam w Wesołej, a tutaj mamy jako miasto kilka własnych ujęć i woda nie podlega aż takim zabiegom jak warszawska...
    • Waclaw
      👍😀 @Morganelo- raz jeszcze dzięki za  rozwinięcie i dokładniejsze wyjaśnienia- dało mi to możliwość spojrzenia na temat z innej perspektywy. Czasami człowiek to jak koń z „klapkami” na oczach 😀 I ostatnie , krótkie pytanie: Na ile udaje Ci się zachować stabilność parametrów  /wachania bardziej lub mniej gwałtowne/,  mając na uwadze  ilość dolewanej /podmienianej/  wody w jednostce czasu?     1,5 l /min to ponad 40 razy szybciej niż u mnie / 0,035 l/min/. Jak to się sprawdza przy warszawskiej, uzdatnionej  naszymi filtrami  kranówie ?
    • egon44
      Mam na sprzedaż muszlowce Lamprologus multifaciatus. Tutaj link do aukcji. https://www.olx.pl/oferta/lamprologus-multifasciatus-10-szt-muszlowiec-wielopregi-tanganika-CID103-IDDcIo3.html Więcej informacji na priv.   
    • Heniu
      Dzięki za info, karmię raczej małymi porcjami, dwa razy dziennie rano i popołudniu tak że po minucie wszystko znika. Ale zmniejszę troszkę porcje, zobaczymy co wtedy. Przy następnych zakupach zainteresuję się Tropical Pro Defence  
    • Bartek_De
      Włącz od 3 minuty  
    • egon44
      Jesteś pewny na 100 %? 
    • egon44
      No to się myliłem.  Pokarmy masz dobrej jakości, więc widocznie za dużo nimi karmisz ryb. Dokładnie chodzi mi o dawkowanie. Podawaj go o połowę mniej niż dotychczas.  Ja obecnie swoje ryb karmię -  Northfin Veggie  Tropical Pro Defence (polecam ten pokarm wprowadzić do diety ryb).  New Live spektrum cichlid formula 
  • Topics

• Images