wojtek2287

Mentor do wystartowania pierwszego Malawi

Recommended Posts

wojtek2287

Wydaje mi się że nic takiego nie wkładałem. Zwykły piasek płukany, skałki filitowe ( możliwe że źle napisałem), gąbki i ceramika zwykła i aquael.

Niestety niecierpliwość bierze górę i ciekawi mnie ile to może potrwać?

TOMEKSIEDLCE
19 minut temu, wojtek2287 napisał:

Niestety niecierpliwość bierze górę i ciekawi mnie ile to może potrwać?

Widzisz cierpliwość jest cnotą akwarysty . 

• Like 1

wojtek2287

Myślę że dam sobie jakoś radę a dziecku tłumaczę że też nie chciała pływać po wakacjach w basenie bo woda była delikatnie mówiąc niezdatna.

pozdrawiam i po niedzieli następne testy

wojtek2287

Witam wszystkich.

Wykonałem dzisiaj testy i zbaraniałem, nie wiem czy coś źle zrobiłem? Powtarzałęm dwa razy i tak samo wychodziło.

nh4 -   <0,05

no2 - poza skalą na pewno powyżej 1

no3 -  IMG_20200629_081942.thumb.jpg.32b7a0881fd79507dc60d4283eeee30d.jpgIMG_20200629_081948.thumb.jpg.d59a0ca4ebeb55febc781b5efb461bc9.jpgIMG_20200629_081958.thumb.jpg.e872d78297e3c5bc8ee2fa886adde523.jpg

mój typ to 15 lub 30

Może coś mam dodać do akwarium ?

Może dodać bakterie polecane na forum? Bo póki co to stosowałem stability.

SlavekG

Teraz już nic nie dodaj, cykl idzie dobrze swoim torem. Zrób testy no2 i no3 za 2-3 dni i wtedy zobaczymy co dalej. 

wojtek2287

Ale możliwe żeby NO2 wychodziło poza skalę?

SlavekG

Tak i jeśli za 3 nie spadnie poniżej 1 to trzeba będzie mała podmiane zrobić 

wojtek2287

Witam

Zrobiłem testy:

NO2 dużo poza skalą 1>

NO3 30

NH4 <0,05

po podmianie około 20%

NO2 poza skalą ale mniej niż przed podmianą

NO3 15

Zamówiłem:

BIODIGEST PRODIBIO BAKTERIE NITRYFIKACYJNE

SEACHEM PURIGEN 100ML

Jeśli nie użyję teraz to będzie sobie leżeć i czekać na lepsze czasy.

SlavekG

Na obecną chwilę nic nie dawaj do zbiornika. Zrób testy jutro. Jeśli no3 cały czas rośnie to czekaj,  no2 będzie spadać.

• Like 1

wojtek2287

Witam wszystkich forumowiczów.

Minęło 10 dni od mojego ostatniego wpisu i u mnie też chyba wiele się zmieniło.

Zacznę od początku. Ze względu na kosmiczne parametry zrobiłem podmiankę wody około 40% i dodałem bakterie BIODIGEST PRODIBIO. Okazało się też że mam sąsiada akwarystę, co prawda nie malawi ale zwykłe akwarium towarzyskie. Poratował mnie ceramiką ze swojego akwarium  (około 0,5l nie wiele ale zawsze coś). Od 8 dni nic nie robiłem w zbiorniku. Dziś rano zrobiłem testy:

NO2  0,01-0,25 nie jestem w stanie określić dokładnie. Trochę nie dowierzałem więc zrobiłem jeszcze raz i wyszło tak samo.

NO3  1

NH4   <0,05

PH   8

Między czasie musiałem odebrać moje rybki. Jeden z forumowiczów doradził mi żebym na wszelki wypadek zaopatrzył się w KORDON AMQUEL PLUS gdybym jednak musiał wpuścić pyszczaki do niedojrzałego akwarium (nie dodawałem ale mam). Miałem już zarybiać akwarium pomimo złych parametrów ale sąsiad mnie poratował kawałkiem swojego zbiornika. I puku co pomimo innych parametrów niż w malawi to pływają u Niego.

Co Wy na taki stan rzeczy? Kiedy będzie można przenieść je do mnie?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Heniu
      Dzięki za info, karmię raczej małymi porcjami, dwa razy dziennie rano i popołudniu tak że po minucie wszystko znika. Ale zmniejszę troszkę porcje, zobaczymy co wtedy. Przy następnych zakupach zainteresuję się Tropical Pro Defence  
    • Bartek_De
      Włącz od 3 minuty  
    • egon44
      Jesteś pewny na 100 %? 
    • egon44
      No to się myliłem.  Pokarmy masz dobrej jakości, więc widocznie za dużo nimi karmisz ryb. Dokładnie chodzi mi o dawkowanie. Podawaj go o połowę mniej niż dotychczas.  Ja obecnie swoje ryb karmię -  Northfin Veggie  Tropical Pro Defence (polecam ten pokarm wprowadzić do diety ryb).  New Live spektrum cichlid formula 
    • Bartek_De
      Można regulować. Mocujesz go za pomocą dwuch magnesów (jeden na zewnątrz zbiornika, drugi wewnątrz) ten wewnętrzny wkłada się w taki gumowy pierścień, który ma sferyczny kształt i w nim można obracać falownikiem w każdą stronę. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    • Heniu
      Obecnie karmię: - NATUREFOOD Premium Cichlid M - NATUREFOOD PREMIUM COLOR PLUS M Głodówka będzie, jak pojadę na urlop Dzięki za uwagę dotyczącą pokarmów może propozycja czym Ty karmisz.  
    • egon44
      Witaj  Nie wiem czym karmisz ryby(sądząc po długich odchodach pokarmem z niższej półki) , ale są bardzo przekarmione.  Zrób im kilkudniową głodówkę.  Ps. Jak się spisują hamburgi? 
    • Heniu
      Teraz kilka zdjęć obsady oraz film.   Malawi2020.mp4 Zdjęcia obsady
    • Heniu
      Witam Akwarystyką zajmuję się kilkanaście lat. Poważnie zaczęło,się od muszlowców Tanganiki i były to Lamprologus melagrisy , similis. Potem apetyt rósł i pojawiły się Tropheusy Bemba, Lufubu z odłowu, aż nawet piękna Frontoza zawsze królowała u mnie Tanganika. Jednak ostatnio postanowiłem zmienić swoją obsadę na Non Mbuna.  Tak też się stało i udało się wynegocjować zbiornik 200x45x40. Pierwszy zakup ryb to lekko chybiony ale cóż tak bywa : - Aulonocara Jacobfreibergi Eureka - Aulonocara Hansbaenschi Red Flush - Aulonocara sp. Fire fish Uwaga robią to wszystkie ze wszystkimi więc trzeba uważać. Obecnie dokupiłem jeszcze obsadę docelową i teraz czekam aż urosną. - Placidochromis mdoka white lips  - Labidochromis caeruleus yellow Kakusa  - Copadichromis borleyi Kadango    To było by tyle co do obsady i moich doświadczeniach. Teraz może troszkę o sprzęcie: -  akwarium 200x45x40 na zamówienie w AkwaPlas - polecam jestem zadowolony z realizacji i dostawy pod drzwi - Filtracja to dwa Hamburgi  - jedna pompa 1200 l/h - druga pompa 2400l/h   Jak widać na zdjęciach wklejony szkielet PCV na klej do akwarium,  jednak po 3 tygodniach oderwało się więc wykonałem obudowę ze spienionego PCV.   no i teraz jest ok, już szykuję materiał na drugi gdy też na pewno odpadnie. No i teraz oświetlenie, belka z 20szt. moduł LED 9500K zimne + 6 szt. niebieskie zamontowane na kątowniku i położone na wzmocnieniach.   Jeszcze do zrobienia sterownik na Androidzie ale to już troszkę potrwa, obecnie wyłączniki i ściemniacz ręczny.    No i oczywiście obudowa z PCV spienionego i oklejone pod kolor formatki zamawiałem w http://plyty.fabertec.pl/ polecam szybko i wymiarowo.     To co dotyczy samego osprzętu i obsady. W następnym poście troszkę zdjęć akwarium i obsady.    
    • egon44
      Dla mnie osobiście nie wart uwagi,szczególnie do Malawi.
  • Topics

• Images