Skocz do zawartości

Filtr typu "hamburg" do akwa narożnego.


Wojtasny

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz ac2000 to do jednego boku w srodku wklej  kawalek szkła.  Wtedy przymocujesz pompę, dodatkowo obciazy Tobie filtr. 

Jakiej szerokości są  te kawałki trzymające gąbkę, wygladają trochę szeroko, tak samo ten dolny. Szkoda zabierać te parę cm roboczych dla gąbki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ac2000 to do jednego boku w srodku wklej  kawalek szkła.  Wtedy przymocujesz pompę, dodatkowo obciazy Tobie filtr. 
Jakiej szerokości są  te kawałki trzymające gąbkę, wygladają trochę szeroko, tak samo ten dolny. Szkoda zabierać te parę cm roboczych dla gąbki
Boczne kawałki to 5cm przy mniejszych bokach gąbka nie bardzo chciała się trzymać a dół 7cm żeby piasek się nie dostawał bo mam to ok 5-6cm. A na czym przykleić ten kawałek szkła?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć cicho to nie przyczepiaj pompy do obudowy filtra , będą się przenosiły drgania. U mnie w kilku akwariach pompy wiszą na kablu. Trudno znaleźć gotowe rozwiązanie na odległość. Jaką gąbkę zamówiłeś 30 ppi ?

Edytowane przez suricade
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć cicho to nie przyczepiaj pompy do obudowy filtra , będą się przenosiły drgania. U mnie w kilku akwariach pompy wiszą na kablu. Trudno znaleźć gotowe rozwiązanie na odległość. Jaką gąbkę zamówiłeś 30 ppi ?
Jeszcze nie zamówiłem bo chce podjechać jutro do zoologicznego i zobaczyć czy nie mają stacjonarnie ale myślę o 30ppi lub 45ppi. Na jakiej wysokości ustawić pompę i zrobić wyloty i z czego najlepiej zrobić te wyloty przy AC2000?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Szybę możesz przykleic silikonem.  Oryginalne przyssawki powinny wyciszyć pompę.  Obudowa będzie również na przyssawkach? 

Druga opcja to wkladasz w środek gąbkę ktora wypełni środek (taka kostka - prostokąt) w nią pompę. Jak bedzie wisieć na kablu  to kabel będzie przenosił drgania  jezeli bedzie dotykał obudowy. 

Gąbka 20 - 30 ppi. Wysokość pompy to 2/3 wysokości.  Wyloty kup w hydraulicznym - trójnik i rurki. 

Żeby zmniejszyć grubość prowadnic bocznych możesz pokleić gąbkę do boków. U mnie gąbka jest u dołu przysypana piaskiem. 

Edytowane przez Tom74
,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przykleic silikonem.  Oryginalne przyssawki powinny wyciszyć pompę.  Obudowa będzie również na przyssawkach? 
Druga opcja to wkladasz w środek gąbkę ktora wypełni środek (taka kostka) w nią pompę. Jak bedzie wisieć na kablu  to kabel będzie przenosił drgania  jezeli bedzie dotykał obudowy. 
Gąbka 20 - 30 ppi. Wysokość pompy to 2/3 wysokości.  Wyloty kup w hydraulicznym  trójnik i rurki. 
A silikon musi być akwarystyczny czy jakiś inny może być? Dół obudowy będzie trzymał piasek a góra na przyssawkach. W środek chciałem włożyć ceramikę i purigen to co mam w kubełku

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tom74 napisał:

 Żeby zmniejszyć grubość prowadnic bocznych możesz pokleić gąbkę do boków. U mnie gąbka jest u dołu przysypana piaskiem. 

Niezbyt trafiony pomysł. Gąbka nie może być na stałe. Poza tym silikon zamknie pory więc, to żaden zysk. Na jedno wyjdzie czy będzie szersza prowadnica czy zaklejona gąbka.

Co do kabla i tak będzie dotykał obudowy, musi być w jakiś sposób wyprowadzony poza akwarium.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, suricade napisał:

Niezbyt trafiony pomysł. Gąbka nie może być na stałe. Poza tym silikon zamknie pory więc, to żaden zysk. Na jedno wyjdzie czy będzie szersza prowadnica czy zaklejona gąbka.

Co do kabla i tak będzie dotykał obudowy, musi być w jakiś sposób wyprowadzony poza akwarium.

Nie napisałem, że gąbka ma być przyklejona do prowadnic, tylko do boków. Mozna przykleic punktowo. Raz na rok przy czyszczeniu gąbki mozna  to ogarnąć.  Każdy ma inne doswiadczenia. 

2 godziny temu, Wojtasny napisał:

A silikon musi być akwarystyczny czy jakiś inny może być? Dół obudowy będzie trzymał piasek a góra na przyssawkach. W środek chciałem włożyć ceramikę i purigen to co mam w kubełku

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Silikon akwarystyczny. Mozesz na dno położyć ceramikę, następnie gąbkę z pompą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Silikon akwarystyczny. Mozesz na dno położyć ceramikę, następnie gąbkę z pompą. 

 

Silikon nie nadaje się do klejenia spienionego pcv, prędzej czy później się odklei. Nie wiem czemu tak uparłeś się na mocowanie pompy? Zrób jak napisała Agnieszka i będzie dobrze.

 

Rurki pvc-u szare lub białe, jakie Ci pasują, ważne aby dopasować je do wylotu AC2000 jego średnica zewnętrzna to jak dobrze pamiętam 20mm. Będziesz potrzebował kawałek rurki, trójnik i dwa kolana 45 stopni. Rurki i kształtki kup 20mm, a z pompą połącz kawałkiem węża.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.