Filip

Spokojna non-mbuna 260x55x60 czy to możliwe ?

Recommended Posts

pozner

Trochę może zamieszam, ale niech tam:

1) P. mdoka

C. chryzonotus 

L. marginatus red fin

L. yellow

Prot. sp. johnstoni solo

2) P. mdoka

O. tetrastigma 

A. kandeense

L. yellow

Prot. sp. johnstoni solo

3) P. mdoka

A. caliptera

A. baenschi benga

C. trewavasae 

Prot. sp. johnstoni solo 

Wszystkie ryby są chyba osiągalne w kilku hodowlach/pośrednikach: Malawian, Fisch Magic, Tan Mal. 

Daj sobie spokój z frejkiem ice berg. Sztuczna ryba.

Merlot

Krzysiu w pierwszym modelu ryba 2 odpada, 70 cm wysoki baniak to minimum dla nich. Oczywiście jest to moje zdanie 

pozner
8 godzin temu, Merlot napisał:

Krzysiu w pierwszym modelu ryba 2 odpada, 70 cm wysoki baniak to minimum dla nich. Oczywiście jest to moje zdanie 

Zdaję sobie sprawę, że to toniowiec (czytałem Twój temat opisujący ten gatunek), ale uznałem że 60cm. wystarczy. Wiesz lepiej, więc nie dyskutuję. To może zamiast niego trewavasae. 

Merlot
2 godziny temu, pozner napisał:

Zdaję sobie sprawę, że to toniowiec (czytałem Twój temat opisujący ten gatunek), ale uznałem że 60cm. wystarczy. Wiesz lepiej, więc nie dyskutuję. To może zamiast niego trewavasae. 

Chrystek to tak na prawdę pierdoła, jedynie w trakcie tarła pojawia się mała agresja, jednak np u mnie dopiero przy wysokości 70cm podszedł do tarła 

eljot
1 godzinę temu, Merlot napisał:

Chrystek to tak na prawdę pierdoła, jedynie w trakcie tarła pojawia się mała agresja, jednak np u mnie dopiero przy wysokości 70cm podszedł do tarła 

No pierdoła to bym nie powiedział u mnie jako jedyny potrafi się postawić Yellowkowi :) a wczasie tarła gania wszystko ;) . Co do wysokości to im większa tym lepsza ale przy moich 65 cm tarło za tarłem.

• Like 1

pozner
Godzinę temu, eljot napisał:
3 godziny temu, Merlot napisał:

No pierdoła to bym nie powiedział u mnie jako jedyny potrafi się postawić Yellowkowi :) a wczasie tarła gania wszystko ;) . Co do wysokości to im większa tym lepsza ale przy moich 65 cm tarło za tarłem.

Czyli potwierdza się stara prawda, u każdego to może inaczej wyglądać. Miałem tak z Mdokami. U mnie były agresywne i terytorialne, u innych wręcz przeciwnie. 

eljot
20 minut temu, pozner napisał:

Czyli potwierdza się stara prawda, u każdego to może inaczej wyglądać.

Dokładnie tak, wiele osób twierdzi że Protomelas taeniolatus 'Namalenje to agresor a u mnie to on właśnie był dupa ;) .

tom77
8 godzin temu, Merlot napisał:

Mojemu Copadichromis cyaneus (który jest większy od Copadichromis chrysonotus) wystarcza do tarła na tle strukturalnym 60cm wysokości akwarium. Ryby są różne, ale osobiście nie odrzucałbym kandydatury C.chrysonotus do obsady zbiorników o wysokości 60cm (przynajmniej z powodu tych 60-ciu centymetrów). Ryby są różne osobniczo, ale przede wszystkim różne są warunki na tych 60-ciu centymetrach (powierzchnia i wyrzeźbienie "ściany tarliskowej", aranżacja całego akwarium, pozycja samca w obsadzie, itd itp). Oczywiście jest to tylko moje zdanie.🙂