KickinFish

4in1 czy jest sens ?

Recommended Posts

KickinFish

Witam serdecznie,

W skrócie aby nie przedłużać :) Obecnie akwarium 350l, flitracja: aquael circulator 2000 + EHEIM PROFESSIONEL 4+ 2275 (biolog) + filtr czysto mechaniczny składający się z 6 gąbek różnej gradacji . Krótka historia tego zbiornika. Przed Malawi miałem w nim rośliniaka + niewielką obsadę ryb. Zbiornik działał bez aquaela. Przyszedł moment na zmiany i powstało Malawi z 40 małymi pyszczkami. Pyszczki podrosły i zmieniam zbiornik na większy (180x50x50) oraz redukuję obsadę o około 10 ryb. Zastanawiam się nad filtracją już długi czas i nie wiem czy nie powinienem zainwestować w coś mocniejszego. Po przeczytaniu wielu wątków w różnych źródłach zacząłem się zastanawiać nad stworzeniem 4v1. Po kolei:

1. Prefiltr kubełkowy z watą akwarystyczną.

2. Prefiltr kubełkowy z zeoiltem.

3. Prefiltr kubełkowy (Seachem Matrix).

4. I serce systemu filtr o większej wydajności np. FX6.

Pytanie brzmi czy idę w dobrym kierunku i czy aby na pewno jest to wszystko potrzebne bo może okazać się, że sam FX6 + aquael circulator 2000 wystarczą w zupełności. Dodatkowo posiadam falownik AquaNova 4000 (prezent). Poradzicie jak zrobić mądrze ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
przemala

A może narurowiec, jak nie masz jeszcze kubła. A jak już masz fx6 to FX ogarnie ci i biologię i mechanikę to duży kubeł z dużym przepływem. Dołóż ceramiki do filtra a przed nim daj dwa korpusy równolegle jako prefiltry. Przez to do filtra będziesz zaglądał raz na pół roku albo i dłużej. Wkłady w korpusach wymieniaj lub plucz raz w tyg. przy podmianie wody. Ja stosuję gąbkę 45pp. Ja taki układ mam u siebie w 600l i jest ok. Do tego cyrkulator i będzie pan zadowolony. Pamiętaj by zasys i powrót z filtra dać z tej samej strony i cyrkulator też. Ja na początku dałem wlot i wylot po obu stronach akwa co się nie sprawdziło. Woda była nie klarowna z dużą ilością pyłu i syfu, próbowałem wielu rzeczy bez efektu. Dopiero umieszczone po jednej stronie wlot i wylot załatwiły sprawę. To cenna rada kolegi Bombel któremu jeszcze raz dziękuję. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.