Skocz do zawartości

„Projekt 700l- aranżacja; moduły; tło BTN”


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanki i kolegów. Prośba- jak w tytule. Ponieważ jest to pierwsza przymiarka, wiec i tysiące wątpliwości. Przede wszystkim czy to w ogóle ma „ ręce i nogi”? Kolejne pytanie- będzie Mbuna, wiec i gruzowisko. Czy to co widzicie można za takie  uznać i jest wystarczające? W tej chwili to kamienie, ale w kolejnym etapie powstaną z nich moduły.  Ponadto tło częściowo będzie czarne, ale w znaczącej większości- moduł skalny. 

1C720F40-E964-46A5-BE75-E97E38490F43.jpeg

D0A80D5B-3079-4B84-BCAE-6DDFA465314D.jpeg

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Waclaw napisał:

Czy to co widzicie można za takie  uznać i jest wystarczające?

Całkiem niedawno miałem podobne wątpliwości. Skała po lewej stronie " robi robotę". Już widzę jak ryby odrzucają piach żeby wykopać sobie schronienie na przykład pod tym wystającym nawisem. Co do gruzowiska to dorzuciłbym kilka kamieni po prawej, co uczyni faktyczne gruzowisko - korytarze z możliwością wypłynięcia po przeciwnej stronie. Nie zmienia to postaci rzeczy, że całość, moim zdaniem, wygląda lepiej niż dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za mało, a właściwie brak przepływów i grot. Zasugeruję coś innego. Może postaw ten największy kamień centralnie i na wprost. Po lewej i po prawej możesz tworzyć oddzielne konstrukcje. Może to wyglądać ciekawie. Kamień jest piękny i warto go tak wyeksponować. Tym bardziej, że ma taki kształt, że do takiego ustawienia się nadaje. 

Na razie postawiłeś po prostu kilka kamieni, ale to za mało. Brak poziomych kamieni tworzących groty i przepływy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i uwagi. Prawa strona jest dla mnie wciąż nie taka, jak bym to sobie wyobrażał. Za mało gruzu. I grot, na co zwraca uwagę Pozner. Trochę brak kamieni- już i tak co nieco uszczupliłem skalniak żony 😀 . Ale pewnie jeszcze coś się znajdzie. Co do mniejszych kamieni- zdecydowanie je dołożę, ale to już na etapie zasypywania piaskiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możesz z prawej strony kamień 1wszy i 3ci (te leżące poziomo) oprzeć poprzecznie o kamienie stojące, będą groty przepływowe a na późniejszym etapie dorzucisz kilka mniejszych zeby nie było ze są jakos sztucznie ułożone. Moim zdaniem już wygląda bardzo fajnie. Tobie ma się podobać przede wszystkim. Pozdro

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Waclaw napisał:

Po korekcie aranżacji, ponowna prośba o ocenę. Czy tym razem gruzowisko będzie wystarczające dla naszego biotopu?  Czy, Waszym zdaniem wyglada naturalnie? 

E3F79E12-1897-4DB3-A431-DCFD12EB15D7.jpeg

2AE4C01C-C6A1-463C-B437-92127C13A9F5.jpeg

Jak dla mnie wygląda ciekawie, jak dojdzie piasek i jakieś drobniejsze kamienie w celu uzupełnienia gradacji i wielorodności będzie ok. Jedynie przeszkadza mi ułożenie 1 kamienia tego po środku, co lezy na samej górze, jakoś tak nienaturalnie. Reszta OK...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.