Jump to content

Gdzie kupić moją obsadę?

Recommended Posts

• 7 months later...
WojtekW
W dniu 11.05.2020 o 21:34, Daniel00 napisał:

To jakaś amatorska hodowla ,ale trochę gatunków jest

https://www.olx.pl/oferta/pyszczaki-malawi-CID103-IDdRNQ3.html#ffc3f42269;promoted

Cześć. Brałem ryby od tego hodowcy. Pojechałem osobiście. I pan Maciej i jego żona to przemili ludzi, sympatycznie zakręceni na swojej pasji. W mieszkaniu naliczyłem 10 dużych zbiorników, a nie byłem we wszystkich pomieszczeniach. Są zwolennikami kontrolowanego przerybienia, więc w zbiornikach kolorowy zawrót głowy. (Wiem, wiem, nie wszystkim się to podoba). Spędziłem i u nich dobrą godzinę na rozmowie o rybach. Co do jakości ryb to niewiele mogę powiedzieć z powodu zbyt małego doświadczenia. Jak na razie rybki pływają i są OK. Brałem 10 szt Cynotilapii zebroides red top Likoma i 5 szt Chindongo saulosi.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Tomasz78
      Tak, to chindongo flavus. Też flavusy, prawdopodobnie zdominowane samce. Samice, ciężko stwierdzić z jakiego gatunku. Wyglądają na non-mbunę, może to samice lub młode aulonocary... To chindongo saulosi, chyba sztucznie wyhodowana odmiana "coral". Ta żółta to chyba samica saulosi albo metriaclimy sp. msobo magungi... To jest Metriaclima sp. 'elongatus goldbar'. To też Metriaclima sp. 'elongatus goldbar', zdominowany, pogryziony samiec lub samica. Podejrzewam że to samica flavusa lub m. sp. elongatus goldbar. To samice flavusa lub elongatusa goldbar, chociaż bardziej obstawiam samice flavusa. A ta podłużna ze spiczastym pyskiem to nie wiem,  podobna do samicy sciaenochromis fryeri...
    • przemo-h
      Podajesz 50:50 i sam widzisz, że chipokae i crabro dają radę. Dawały i dają obecne radę tak samo i u mnie. Bardzo lubią się przepychać przy jedzeniu, więc nawet kawałek krewetki chętnie capną z ręki w razie potrzeby.  Z własnych doświadczeń widzę, że najlepiej jest dobierać do nich ryby, które nie są stricte terytorialne, więc duża, silna non-mbuna, lub małe Labidochromisy są dobrym wyborem. Na pewno zauważyłeś, że lubią pływać i buszować po całym zbiorniku. Tego nie lubią terytorialne gatunki i dla tego też Melanochromisy nie lubią tych terytorialistów. 
    • przemo-h
      Co to za mięsożerca z tego chipokae? Jeśli jakikolwiek gatunek z grupy mbuna można nazwać wszystkożernym, to właśnie te duże Melanochromisy pasują do tej definicji. Nie zmienia to jednak faktu, że polują w warunkach naturalnych. Mięsisty kąsek jest bardzo mile widziany w jadłospisie, ale te ryby spokojnie dają radę na diecie mieszanej. Prawdziwie wszystkożerny jest w tej obsadzie również Crabro, ale jest też saulosi, który od nich trochę odbiega, jak wszyscy dobrze wiemy. Mimo to nawet taki saulosi nie raz polecany był do mixu, więc dla czego nie. Tak czy inaczej padło na Protomelasa, który jest bliski saulosi. 
    • Bezprym
      Myślę że czy dasz Copadichromisa czy Protomelasa to spokojnie dadzą radę. 
    • bojack
      Blisko rok czasu już mam ten skład i nie zauważam, żeby działo się coś niepokojącego u żadnego z gatunków. No nic, będzie szkło, to po przenosinach obecnej obsady będę dalej dumał. Dzięki 
    • Joy
      Hej, w sobotę odkupiłam akwarium i przychodzę z prośbą o pomoc w zidentyfikowaniu ryb, które w nim pływają. Poprzedni właściciel niestety nie był w stanie mi udzielić takiej informacji, a na podstawie zdjęć z internetu ciężko mi zidentyfikować każdą z ryb. Chciałabym wiedzieć, co to i jakiej jest płci, żeby za jakiś czas uzupełnić obsadę o nowe osobniki (ale to jeszcze będę chciała skonsultować na forum w odpowiednim dziale). W każdym razie, to moje ryby: 1. To samiec Chindongo Flavus, jeśli się nie mylę? 2. Takie są dwa. Też Chindongo Flavus, ale niewybarwione? Ten mocno wybarwiony rozstawił tę dwójkę po kątach. To też samce? 3. Takie pływają 3. Samice, ale jaki to gatunek? 4.  Taka jest jedna, samiec, ale nie jestem pewna gatunku - Pseudotropheus Demasoni? Czy Saulosi? 5. Taka też jest jedna, nie wiem co to. 6. Taki jeden, w większości żółto-czarny, ale miejscami niebieski, nie wiem co to.   7.  Dwa ujęcia tej samej rybki, też nie wiem co to. Przy okazji - ma pogryzioną tylną płetwę, czy mi się wydaje? 8. To jest inkubująca samica, ale nie wiem którego gatunku. 9. Takie 2-3 pływają, nie mam pojęcia co to.   Będę wdzięczna za pomoc w identyfikacji lub potwierdzenie moich przypuszczeń, jeśli są prawidłowe. I przepraszam za brudną szybę 😅
    • Bezprym
      A to jak saulosi daje radę to Protek też bo praktycznie dieta podobna. 
    • bojack
      To też racja, oba gatunki pasują mi kolorystycznie. Protomelas większy (fajnie) i powinien sobie dobrze radzić z Chipokae i Crabro, ale faktycznie dieta średnio trafiona. Znowu Copadichromis z dietą ok, pytanie jak się odnajdzie w składzie z Chipokae i Crabro, czy nie będzie na okrągło gnębiony przez tych rozbójnikow Mam też w obsadzie Saulosi więc pokarm staram się podawać 50:50 roślinny i lekki mięsny.
    • Sajmon41
      Z czasem na pewno tak zrobię.
    • Sajmon41
      No tak masz rację, ale patrząc na to z innej strony to przypuszczam że w 90% akwariach zawsze pewne zmiany w parametrach wody się pojawiają, dlatego jak na razie będę obserwować sytuację, i mam nadzieję że wszystko wróci do normy.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.