Jump to content

Gdzie kupić moją obsadę?

Recommended Posts

Daniel00
37 minut temu, Tom74 napisał:

Z  tej drugiej hodowli z Żor kiedyś wysylam mi ryby pocztą. 

to źle ?

Daniel00
8 minut temu, Tom74 napisał:

To są dwie różne hodowle

Wiem. To raczej nie za duże miasto ,a dwie hodowle. Zazdroszczę akwarystą  co mieszkają w tym mieście.

darkon
To miejsce co podałeś jest na ul. Kolejowa ,a ten z olx na ul. Żytniej 6. Może ze sobą   jakoś  współpracują.
Możesz brać śmiało z jednego i drugiego miejsca. Byłem i u Darka na Kolejowej i u Jacka na Żytniej, mam ryby z obydwu miejsc. Darek to hodowca z zamiłowania, Jacek tylko kilka gatunków ma swoich, ale pozostałe ryby pochodzą z dobrych hodowli.
A tak na marginesie, to jeszcze kilka lat wstecz w Żorach były cztery hodowle .

Wy-Tapatalkowane

• Like 1
  • Dziękuję 1
Daniel00
11 minut temu, darkon napisał:

Możesz brać śmiało z jednego i drugiego miejsca. Byłem i u Darka na Kolejowej i u Jacka na Żytniej, mam ryby z obydwu miejsc. Darek to hodowca z zamiłowania, Jacek tylko kilka gatunków ma swoich, ale pozostałe ryby pochodzą z dobrych hodowli.
A tak na marginesie, to jeszcze kilka lat wstecz w Żorach były cztery hodowle emoji16.png.

Ok dziękuje już nie mam wątpliwości :)

egon44
17 godzin temu, tuptas napisał:

Tu niestety trzeba przyjechać.

16 godzin temu, tuptas napisał:

Trzy miesiące temu nie wysyłał. Teraz być może bo sporo się zmieniło.

Z tego co wiem to Pan Darek od niedawna również wysyła ryby. Jeśli się nie mylę to przy zakupie ryb powyżej 150zł, ale mogę się w tej sprawie dowiedzieć więcej szczegółów,bo nie chcę wprowadzać w błąd. 

15 godzin temu, Daniel00 napisał:

ten hodowca czy może handlarz napisał ,że ryby są przygotowane na 48h ,a wysyłka trwa około 15 h. To bezpieczne jest na pewno ?

Znam osobiście obydwu właścicieli tych hodowli, i powiem Tobie, że nie masz się co martwić o wysyłkę. Ryby są bardzo dobrej jakości, bardzo dobrze zabezpieczone w workach z tlenem.Dotrą do Ciebie całe i zdrowe  :)

W Tanganika Malawi czyli u Pana Darka Gaży kupowałem moje Chindongo saulosi, i inne ryby z Tanganiki. Osobiście polecam. 

• Like 4
  • Dziękuję 1
Koral1989

Cześć, w sprawie obsady nic ci nie doradzę bo sam zaczynam i szukam czegoś do mojego akwarium, w poprzednich komentarzach wspominałeś o jakieś hodowli w Łodzi? Możesz dać jakiś namiar bo kiedyś na olx mi wyskoczyło coś z Łodzi a teraz nie mogę znaleźć 😅

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Kuba1771
    • Kuba1771
      Dodam coś od siebie do tego ciekawego tematu. Bardzo się zaciekawiłem owym arkuszem kalkulacyjnym i uważam tego typu opracowania za cenne. Z mojego doświadczenia (nie mam malawi od 20 ale od 2 lat, ale uważam, iż w temacie filtracji metodą prób i błędów osiągnołem dużo) wynika, że arkusze kalkulacyjne zacierają się w rutynie dnia i pozostaje wypracowane wyczucie - łatwiejsze w praktyce niż tabelki. Zakładając akwarium postawiłem na nadfiltrację i do ultramaxa 1500l/h wrzuciłem 4 litry matrixa na 240 litrowe akwarium, który zapchał się na maxa wg mnie po pół roku bo wydajność spadła do 500l/h. Filtr mechaniczny aquael 2000l/h wymieniłem na hamburski home made a potem na kamień filtracyjny z pociętą gąbką z hamburga czyli jakieś 7,5 litra gąbki. Filtrów nie czyszczę. Woda klarowna a parametry bez zmian - na zero wszystko, nawet przy czasowym przerybieniu. Czyli wskazania producenta pomnożyć razy cztery plus jeszcze gąbka i powinno być aż zanadto dobrze. Poza tym chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na jakość wody. Według mnie nie w każdej bakterie nitryfikacyjne rozwijają się dobrze. Nie mówię tu o chlorze  bo pewnie każdy ma ustrojstwo albo odstaną wodę. Chodzi o jakość wodociągu i co on do wody wydziela - różne metale i inne substancje. Prowadzę akwarium ekstrawagancko na wodzie ro i uzdatniam ją preparatami z seachema. Wcześniej prowadziłem akwarium na kranówce odstanej i filtrowanej i to nie było to samo. Wahania parametrów itd. Przeskok był ogromny. Filtr RO wszystkiego z wody nie usuwa ale chyba ma to duży wpływ na bakterie. 
    • Bartek_De
      Powinieneś również wiedzieć, że rośliny pochłaniają NO3. Poza tym jeśli nie masz jeszcze ryb, to NO3 nie ma z czego przyrastać.
    • Michał_K
      Witam. Mam akwarium 200 l. Zalane miesiąc temu. Jakieś 1,5 tyg. temu No2 ostylowało w granicach 1 - 1,5.  Wrzuciłem ampułkę probido. Teraz wyniki testów są następujące: NH3 - 0 N02 - 0 N03 - 3 Czy jeśli NO3 nie powinno by wyższe. Z tego co wiem to bakterie przerabiają NO2 właśnie w NO3. W akwarium mam trzy rośliny anubiasy. Podmianek póki co nie robiłem.   dzięki i pozdrawiam
    • ziemniak
      Malawi dopiero będzie. Zlałem dzisiaj część wody oraz wyjąłem i wyczyściłem z roślin korzenie. Trochę tego się uzbierało. Zastanawiam się czy wykorzystać część z nich.   Poniżej główny powód powrotu - moje saulosi sprzed 15 lat. Chciałbym je mieć w nowym zbiorniku, ale widzę, że aktualnie ciężko znaleźć wartościowe sztuki.  
    • Tomasz78
      Ładne, ale nie wygląda na malawi...
    • calderaro
      Witajcie,  sprzedam roczny filtr Eheim Professionel 3 2080 1200XL w stanie idealnym, jeśli ktoś będzie zainteresowany, to odbiór osobisty w Gdańsku lub wysyłka kurierem. Cena 800 zł 
    • Bartek_De
      A nie myślałeś żeby za pompą dać trójnik z zaworem czerpalnym? Przyda się do podmian, jak i do odpowietrzania pompy.
    • triamond
      1. W ramach eksperymentu  miałem kiedyś w sumpie na wlocie pompy powrotnej (1700l/h realne) gąbkę 15x10x10 45ppi. Zapychała się w kilka tygodni ograniczając przepływ. 10 ppi może się nie zapchać przez miesiące... 10 ppi to 10 porów na cal... czyli pory niewiele mniejsze niż 2,5 mm.... Jeśli się nie mylę... to nacięcia w sitku mają 2mm. Zapycha się ? Duży przepływ tutaj akurat może odrywać biofilm. Za kilka miesięcy będę wiedział 2. Gąbka 10x10x15 to 1,5 litra. W korpusie trzeba zapewnić jeszcze miejsce na przepływ... Wejdzie max połowa jeśli nie mniej... więc przy tej samej porowatości korpus będzie trzeba częściej otwierać.... Ja wolę gąbkę za kamieniami niż korpus. Jak będą problemy - to wymienię na sitko... 3. Coraz bardziej mi się podoba ostatni wariant orurowania. Czy ma jakieś wady ?
    • triamond
      1. Mogą ograniczać metabolizm, jak mają za mało pokarmu… ale jeśli karmienie bakterii jest zjawiskiem przypadkowym (jak przepływ przez filtr), to niektóre zgromadzą energię do podziału. Czyli kolonia cały czas rośnie, tylko coraz wolniej, coraz więcej uśpionych. Ograniczeniem jest czas i dostępna powierzchnia. Ale odpowiednio stary filtr będzie mógł szybko wystartować z dużą wydajnością… o ile ktoś nie wyczyści „brudu” czyli nie usunie biofilmu…. 2. Dokładnie! https://aquariumscience.org/index.php/2-8-bacteria-in-a-bottle/ Te cuda nie działają… (ale trochę kompostu tak) - bo albo w butelce jest dużo bakterii, i wtedy szybko umrą bo się szybko tlen skończy, albo tyle co nic… i wtedy takiż efekt :) No i jak osiadłe bakterie trzymać w płynie... Przetrwalników nie tworzą...
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.