edzzio

Nowy projekt 250x80x70

Recommended Posts

edzzio

:d  No na to czekałem, wiesz myślę jakiś duży moduł kamienia zrobić i wstawić tam pomiędzy jakoś może po środku  taki wysoki aby był z 30 cm~~ ale to w wolnej chwili bo teraz w robocie zapierdziel na 3 fajery a trzeba odpowiedni kamień znaleźć 😜 

edzzio

Mam pytanie dotyczące stałej podmiany wody, jak wiecie mam zrobiony przelot w dnie rura jest na odpowiedniej wysokości i ładnie spływa.

Teraz sprawa zasilenia jak ustawić przepływ? Ile L/h będzie ok ? lub na dobę? jak najlepiej to sprawdzić? 

Woda będzie zasilana przez filtr RO bez membrany 2x sznurek 1x węgiel. 

IMG-0305.jpg

IMG-0297.jpg

Edited by edzzio

Sarar
18 godzin temu, edzzio napisał:

Woda będzie zasilana przez filtr RO bez membrany 2x sznurek 1x węgiel. 

Bałbym się zrobić stałą podmianę na tych wężykach i zaciskach od RO. Auto podmiana jeszcze by uszła ale nie stała, jak dla mnie za duże ryzyko, że coś puści.

W tym tygodniu robię instalacje pod stałą/auto podmianę wody i wszystkie łączenia gdzie jest gwint to pakuły a reszta to zaciskamy Kan Therm, do tego filtr narurowy, precyzyjny zaworek i mam nadzieję spać spokojnie :) Podeślę zdjęcie jak już będzie gotowe.

Będzie jeszcze kilka rzeczy jak elektrozawór, czujniki poziomu wody w sumpie i akwa. Protestuje auto podmianę, potem stałą i wybiorę co wygodniejsze.

edzzio

:) Nie muszę mieć czujnika poziomu wody bo to rura reguluje ale też myślę o innych zaworkach niż te z filtra RO na chwilę obecną obserwuje dziwne zjawisko mianowicie dolewam wodę do wzmocnień wracam z pracy i brakuje poniżej rury spustowej z cm razem ok 2cm poziomu wody. Nie możliwe że to paruje chyba aż tyle szkło jest przykryte nie szczelnie szybami, przecieku nie ma. Zadziwiające zjawisko..

Bartek_De

W Twoim baniaku 1cm poziomu wody to 20 litrów, nie ma bata żeby tyle wyparowało za kilka godzin. Faktycznie dziwna sprawa Może jednak gdzieś jest przeciek? Ale z drugiej strony gdyby miało wykapać kilkadziesiąt litrów na dobę to już byś pływał

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

edzzio

No właśnie .. patrzeć obserwować

• Like 1

Waclaw

Czy rura  przelewowa ustalająca poziom jest wklejona na „sztywno” w przepust przez szkło, czy może tam masz jakąś nieszczelność powodującą ubytek wody ? 

Bartek_De
Czy rura  przelewowa ustalająca poziom jest wklejona na „sztywno” w przepust przez szkło, czy może tam masz jakąś nieszczelność powodującą ubytek wody ? 

Gdyby tu był przeciek to byłoby go widać na zewnątrz, ponieważ w ten typ przelotu wkłada się całą rurę i uszczelnia dokręcając nakrętkę (w środku jest uszczelka)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Waclaw

Są tez takie przepusty, gdzie nie ma uszczelki a wkleja się rurę. Mało prawdopodobne, ale  jeśli  tam jest nieszczelność , to mogłoby iść wprost do odpływu. Bez wycieku na zewnątrz. 

• Like 1

edzzio

Rura spustowa jest włożona dopiero poza szkłem do kanalizacji nic nie widać. Zrobiłem automatyczną podmianę ok 2L/h i jest ok jak na chwilę obecną jedyny ubytek wody widoczny podczas karmienia jak chlapie po podłodze :PP