KUBSON

Nowe, większe, ładniejsze

Recommended Posts

KUBSON

Jako że przyszedł czas na przeprowadzkę, wynegocjowałem zmianę ze 150x50x60 na 180x70x65. Wszystko robię od nowa poza tym że część narurowca wykorzystam ze starego zbiornika w nowym i sterownik z oświetleniem też zostaje (ograniczenie kosztów) . Cała reszta nówka funkiel 😏 Jedyne czego już żałuję, to nic nie zrobię samodzielnie poza zamontowaniem gotowego tła itp. (brak czasu). Zbiornik jeszcze nie zamówiony bo walczę o długość 2 metry ( jest szansa powodzenia 😁) Wysłałem 3 zapytania ofertowe 2 tygodnie temu i tylko e-rybka przysłała wycenę , co mnie bardzo zdziwiło gdyż to renomowani producenci, no trudno (może wina epidemi) nie wiem nie wnikam. W tym wątku chciałbym zawrzeć wszelkie tematy które będą mnie trapiły, doświadczenie co prawda jakieś jest ale nie wszystko się wie a człowiek ciągle się uczy. 

I mam pierwsze zagwozdki. Czy zbiornik 200/180x70x65 można zrobić ze szkła 12mm? Czy przy tej grubości nie pójść we front z opti? 

Myślę jeszcze nad zrobieniem kaseciaka napędzanego pompą c.o. Tylko wtedy nie będzie on zbytnio zamaskowany gdyż tło będzie gotowcem 3d.

Wydaje mi się że rurkę od narurowca będzie łatwiej zakamuflować za większym głazem, ale liczę na wasze sugestie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndrzejGłuszyca

@KUBSON Przeniosłem temat do PODSTAW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
iquitos68
Godzinę temu, KUBSON napisał:

Czy przy tej grubości nie pójść we front z opti? 

Przy 12 mm warto iść w szkło opti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bartek_De
Godzinę temu, KUBSON napisał:

Wysłałem 3 zapytania ofertowe 2 tygodnie temu i tylko e-rybka przysłała wycenę

Koledzy @Sarar i @mazilo z tego co pamiętam, mieli problemy z akwariami z E-rybki. Może wywołani, wypowiedzą się w Twoim temacie. Myślę, że warto się dwa razy zastanowić zanim zamówisz. Są jeszcze nasi klubowi koledzy i partnerzy @przemek wieczorek i @AKWARIA.PRO

A tu tematy kolegów, którzy mieli problemy:

Post #11

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
mazilo

Dzisiaj przemyślałbym akwarium z e-rybka czuba x 10000. 
Owszem, cena Ok, ładnie sklejone . 
Cóż z tego , reklamacja tragedia ( nieszczelne akwarium ) .

Czytałem dużo pozytywnych opinie na temat @akwaria.pro i prawdopodobnie jak nie ruszę z morszczyzną za max 2 lata to właśnie tam zamówię zbiornik conajmniej 900l .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
KUBSON

Dzięki Andrzeju. 

Pisałem do akwaria pro i jeszcze do Mycioka. Ale niestety się nie odezwali. Z E-rybki i od Marka Raniewicz odebrał bym sam ale widzę że odpada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
KUBSON

Zabudowa stelaża w trakcie, pokrywa też już czeka. Mam zapytanie, idzie zrobić zbiornik 180x75x70 ze szkła 12mm? Czy to ryzykowne posunięcie? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
KUBSON

Po krótkim przestoju czas coś skrobnąć. Nie jestem mistrzem opisów merytorycznych ale postaram się jakoś to wszystko opisać. Stelaż już jest, profil zamknięty 40x40 ścianka 3mm :

IMG_20200516_133223.thumb.jpg.694b83f9034956b1eb870f2c3eddb8bb.jpg 

Płyty meblowe też już zamówione (czarny mat) za tydzień będą kręcone do stelaża i pozimowanie, trochę będzie czasochłonne gdyż nośność stopu wymusiła brak nóżek i trzeba całą powieszchnią stelaża obciążać strop. 

Pokrywa aluminiowa też już czeka. Postanowiłem zakup gotowca w kolorze czarny mat gdyż brak czasu i zdolności nie pozwolił na wykonanie jej samodzielnie. 

IMG_20200516_133119.thumb.jpg.304ee3f54df64ace4e3c44675833b7f1.jpg

Z pozostałych tematów, zbiornik za radami kilku osób klei   Marcin akwaria.pro . Po rozmowie z Przemkiem zdecydowałem się na moduł filtracyjny wypełniony pociętymi gabkami na całej prawej stronie, na całej tylniej szybie będzie tło slim. Zarówno moduł jak i tło już Karol rzeźbi. Z reszty gratów wszystko co było w poprzednim zbiorniku przenoszę, jedynie trzeba dokupić pompę do modułu. Nie wiem jeszcze co z podłożem, w sensie jaki piasek. Kamienie na 100% otoczaki z pola bo mam w czym wybrać. 

15937798746712213619187444763857.thumb.jpg.6513cd0203c4e7246b96893c9cc6cbaf.jpg

Jest oczywiście kilka zagwozdek. Mam zamiar poziomować stelaż docinanymi paskami z blachy nierdzewnej sukcesywnie podkładając pod profil. Nie jestem pewien czy to dobry pomysł. I jeszcze jakby ktoś podpowiedział jaki odchył od poziomu docelowo może ostatecznie mieć gotowa szafka? Mam zamiar kupić piankę poliuretanową grubości 10mm choć nie wiem czy twardszy styropian nie byłby leprzy. 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
AndrzejGłuszyca

Super. Ten okrągły uchwyt w pokrywie można rozdzielić i będziesz miał uchwyt z przelotem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bartek_De

Stelaż stoi we właściwej pozycji? Pytam, bo niepokoi mnie to, że blat będzie miał podparcie tylko na skrajnych profilach (zaznaczone na czerwono) przydało by się podeprzeć go jeszcze na poprzeczkach (żółte) a te są nieco niżej. Nie obawiasz się ugięcia blatu, 70cm to spora szerokość i duuużo wody, a takie ugięcie może mieć opłakane skutki. Jeśli obrócisz stelaż "do góry nogami" będzie ok.

20200703_190139.thumb.jpg.f072e39afe9108fcc02299d237f25e0b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.