Skocz do zawartości

Pomoc w starcie akwarium 200l


Koral1989

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie musisz robić na obecna chwilę. Rozpoczęła się druga faza cyklu o czym świadczy rosnące no3. Jak No2 spadnie do poziomu poniżej 0.1ppm, możesz wpuszczać ryby. Wcześniej jednak warto zrobić podmiankę i skorygować PH jeśli będzie taka potrzeba.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SlavekG napisał:

Nic nie musisz robić na obecna chwilę. Rozpoczęła się druga faza cyklu o czym świadczy rosnące no3. Jak No2 spadnie do poziomu poniżej 0.1ppm, możesz wpuszczać ryby. Wcześniej jednak warto zrobić podmiankę i skorygować PH jeśli będzie taka potrzeba.

Jeżeli chodzi o ph to mam kilka kamieni dolomitowych które niby stabilizują parametry wody, chciałem przy podmiance wody je dodać do akwarium to coś pomoże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak miałem rację @Bartek_De, że NO2 się podwyższy ;)

Tak czy inaczej jak będzie na praktyczne niewykrywalnym poziomie to możesz wpuszczać obsadę. 

Przed wpuszczeniem ryb zrób małą 5% podmianę wody w celu jej odświeżenia. 

 

Edytowane przez egon44
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak miałem rację [mention=7984]Bartek_De[/mention], że NO2 się podwyższy 
Tak czy inaczej jak będzie na praktyczne niewykrywalnym poziomie to możesz wpuszczać obsadę. 
Przed wpuszczeniem ryb zrób małą 5% podmianę wody w celu jej odświeżenia. 
 
Miałeś racje Widać biologia biologii nie równa. Być może wpływ na to miała zbyt mała ilość dojrzałej ceramiki. Ja u siebie użyłem 1 litra i nie obserwowałem skoku NO2.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z racji tego że pływaja gupiki które srają na potęgę taki skok nastąpił, zrobiłem dziś podmiane około 10% i wstawiłem dwa kamienie dolomitowe które niby stabilizują parametry wody, z wpuszczaniem właściwej obsady mi się nie spieszy i tak muszę czekać do 10-tego na wypłatę 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jutro mija 2 tygodnie od startu akwarium a poziom NO2 wynosi 0.6 ppi przy NO3 na poziomie 30-40 ppi. Rozumiem że baniak potrzebuje jeszcze chwili aby dojrzeć może wywalić gupiki a może czekać jeszcze na spokojnie? Na jutro byłem umówiony w sklepie po rybki ale w takim wypadku przesunę wyjazd o tydzień, mogę coś zrobić jeszcze aby pomóc w dojrzewaniu zbiornika? 

Edytowane przez Koral1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podmiankę około 40% i wywaliłem połowę gupików, karmie je rano wieczorem a co 4 dni robię głodówkę ale żona podkarmia w ciągu dnia jeszcze😅 w poniedziałek pojadę do zoologicznego, może otworzyć kubełek i dodać trochę ceramiki jeszcze i wtedy ta ampułkę dać do środka prosto? Mam w innym akwarium świderki może wpuszczę z 4-5 szt przerobią resztki w akwarium? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.