Skocz do zawartości

Pomoc w starcie akwarium 200l


Koral1989

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, SlavekG napisał:

Rozumie że są to parametry wody w zbiorniku po zalaniu? Są OK. Teraz pora na start? Jak będziesz startował?

Tak zbiornik zalany i takie ma parametry po jednym dniu, w filtrze kubełkowym 0.5 litra matrixa, 0.2 litra zwykłej ceramiki i około 0.3 litra ceramiki z filtra z innego akwarium gdzie była ponad pół roku, a że mam w tamtym akwarium gupiki to jutro albo pojutrze wpuszczę kilka max tak z 10-15 na start mam nadzieję że to starczy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koral1989 napisał:

Tak zbiornik zalany i takie ma parametry po jednym dniu, w filtrze kubełkowym 0.5 litra matrixa, 0.2 litra zwykłej ceramiki i około 0.3 litra ceramiki z filtra z innego akwarium gdzie była ponad pół roku, a że mam w tamtym akwarium gupiki to jutro albo pojutrze wpuszczę kilka max tak z 10-15 na start mam nadzieję że to starczy 😁

Spokojnie wystarczy - działaj 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2020 o 00:29, Koral1989 napisał:

Tak zbiornik zalany i takie ma parametry po jednym dniu, w filtrze kubełkowym 0.5 litra matrixa, 0.2 litra zwykłej ceramiki i około 0.3 litra ceramiki z filtra z innego akwarium gdzie była ponad pół roku, a że mam w tamtym akwarium gupiki to jutro albo pojutrze wpuszczę kilka max tak z 10-15 na start mam nadzieję że to starczy 😁

Zamiast wpuszczać jakiekolwiek życie do niedojrzałego biologiczne zbiornika, lepiej dodaj syfek z zabrudzonej gąbki z działającego akwarium. W ten sposób dodasz pożywki dla bakterii w nowym zbiorniku. Start przebiegnie szybciej. 

Trzy dni po dodaniu syfku z zabrudzonej gąbki już powinieneś zauważyć wzrost NO2. 

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, egon44 napisał:

Trzy dni po dodaniu syfku z zabrudzonej gąbki już powinieneś zauważyć wzrost NO2. 

Andrzeju, nie będzie żadnego skoku NO2, ponieważ kolega wykorzysta ceramikę z działającego akwarium. Ja podobnie startowałem obecny baniak. Użyłem starej ceramiki i syfu z gąbki. Na drugi dzień NO2 miałem między 0,01 a 0,025 za to od razu był zauważalny skok NO3 także biologia zadziałała wzorowo, od razu można wpuszczać ryby. No chyba, że Tobie chodziło o NO3;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to wyjdzie, ceramika jest z filtra gdzie mam gupiki i obecnie z 14 sztuk małych około 2 miesięcznych gupików tam pływa jutro planuje zrobić kontrolne testy wody aby zobaczyć jak wygląda sytuacja testy po zalaniu zrobiłem więc będę miał porównanie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2020 o 16:03, Bartek_De napisał:

Andrzeju, nie będzie żadnego skoku NO2, ponieważ kolega wykorzysta ceramikę z działającego akwarium. Ja podobnie startowałem obecny baniak. Użyłem starej ceramiki i syfu z gąbki. Na drugi dzień NO2 miałem między 0,01 a 0,025 za to od razu był zauważalny skok NO3 także biologia zadziałała wzorowo, od razu można wpuszczać ryby. No chyba, że Tobie chodziło o NO3;)

Cały czas piszę o wzroście NO2  .

Nie będzie to duży wzrost,ale jednak będzie,co w  tym przypadku nie  powinno zaszkodzić wpuszczonej obsadzie ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończonym cyklu jeśli no3 jest wyższe niż 25ppm to zrób małą podmianę 20%. Później musisz zobaczyć sam jak no3 będzie przyrastać w ciągu tygodnia i zależnie od tego dostosować podmiany. Jednak nawet jeśli po tygodniu no3 będzie niskie to podmianę 10-15 i tak można zrobić. Ogólnie staramy się by no3 nie przekraczało 30ppm.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija tydzień od zalania akwarium, na start parametry były takie :

Ph - 7.8

No2 - 0.025 ppm

No3 - 1 ppm

Kh - 21

Dziaisiaj wyglądają tak:

Ph - 8.1
NO2 - 0.4 ppm
No3 - 15 ppm
NH4 - 0.1 ppm

Nie robiłem testu Kh bo nie widziałem takiej potrzeby za to zrobiłem NH4, proszę doradzić czy z akwarium na starcie po tym tygodniu dzieje się coś złego i muszę jakoś interweniować robić podmianę wody czy zaczekać tydzień sprawdzić parametry i wtedy coś działać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.