Skocz do zawartości

tomekTOja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem Tomek. Dorosły chłop, żona, dwójka dzieci, mieszkanie w bloku.... 7 litrowe krewetkarium i 240 litrowe... od pewnego czasu Malawi.

Szczerze: nie polubiłem zabawy w pielęgnowanie roślin, nie polubiłem wielogatunkowego akwarium. Przekonują mnie proste rozwiązania i usprawnienia z długofalowym rezultatem :)

Aktualnie w baniaczku żyje sobie ~ 7 dużych i ze 4 młode pyszczaki żółte (Labidochromis caeruleus), ~ 4 duże i ze 3 młode pyszczaki złotopłetwe (Pseudotropheus acei),  ~ 15 helmetów i pewnie nie zliczę ile świderków.

Poniżej dwa zdjęcia, moje akwa z kiedyś tam i moje akwa obecnie. Choć obecnie zachodzą zmiany. Głowicę i kubełek zastąpi jeden narurowiec. Zmieni się też aranżacja wewnątrz -innaczej będą poukładane kamienie. Aktualizacja wkrótce.

10632603_346543072189973_5019832853082193617_n.jpg

43524501_1245748415602763_1966911454665768960_o.jpg

90485537_1655938054583795_8145167484136194048_o.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Forum obserwowałem już od jakiegoś czasu. Już znalazłem sporo informacji... teraz liczę na konstruktywną wymianę zdań, spojrzenie doświadczonych osób na to co robię. Wiem, że nie ma złotego środka bo każdy ma swoje upodobania, swój biotop... ale frajda jest zawsze ta sama: odlotowa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, Daniel00 napisał:

W przyszłości będą raczej problemy z 3 gatunkami.

Czyli nie spotka mnie nic, coby mnie nie zaczęło spotykać odkąd jestem aktywny na tym forum!

Dawno, dawno temu rozmawiałem z doświadczonym człowiekiem w uznanym sklepie zoologicznym w mojej okolicy. Chciałem pooglądać rybki, w sklepie nie było dużo ludzi, wywiązała się między nami rozmowa. Bardzo, ale to bardzo chciał dowiedzieć się wszystkiego. Na początku jeszcze próbował przekazywać mi swoje doświadczenie. Ja że mam tak i tak, a on że powinienem mieć tak i siak. Po czasie przestał. Gdy wysłuchał mnie do końca stwierdził, że moje akwarium nie ma prawa dobrze funkcjonować. Ja na to, że tak właśnie funkcjonuje i ja tak go obsługuje. On, dalej swoje. Wyszedłem i co jakiś czas wspominam sobie tamte spotkanie. 

Jego słowa to były sugestie, którym wtedy kompletnie nie dałem się ponieść. Moje akwarium żyło jak chciałem, robiłem przy nim to co i kiedy chciałem. Akwarium cieszyło oko gości, a mnie cieszyło że nie jest jak kuweta mojego kota (to nie ja decyduje kiedy trzeba posprzątać). Niestety z bólem przyznaję, że co jakiś czas daje się ponieść sugestiom. Niestety często kończącym się niezadowoleniem, nerwówką i stratą pieniędzy.

Każdy potrzebuje informacji, komentarzy, sugestii, podpowiadajek... ja też. I za obecną również dziękuję. Kłopot w tym, że za bardzo bierzemy je do serca i niekiedy niepotrzebnie wprowadzamy w czyn.

Redy to ładne, proste ryby. Przy Yellowkach wyglądają super. Patrzę jak pływają, skubią okrzemki... żyją i oko cieszą. Czasy złotej rybki czy bojownika już dawno za mną. Akwarium moje ma żyć. A nadmiar.... natura znajdzie sposób, w końcu przecież tam nikt nie stoi z kalkulatorem i nie przelicza ;) 

Bądźmy optymistami. Obecnie mam kolorowo jak chciałem, okrzemek coraz coraz mniej i z tego się cieszę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.