kriskris

Oświetlenie

Recommended Posts

kriskris

Chciałybm uzyskać mniej więcej taki efekt:

Znalazłem takie moduły:https://www.perfektmarket.com.pl/Modul-LED-Eco-Lens-Samsung-3-SMD-2835-zimny-9500K?gclid=CjwKCAjw95D0BRBFEiwAcO1KDJT1C5SJpgLUh1GzNO7bSmk4OR-xy9MHNqgnTV4JZCeOrS4rMbS94hoCPosQAvD_Bw. Gość pisze, że światło to moduły led samsunga 9000k, ale nie moge ich znależć. I teraz pytanie, czy te moduły 9500k będą ok i ile modułów mam kupić(akwarium 120 x 50 x 50)

kriskris

https://skori.pl/modul-led-3-diodowy-smd5630-1w-odlewany-soczewka-9000k-872?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=7641722141&gclid=CjwKCAjw95D0BRBFEiwAcO1KDLywRcmaZMaPMF5G2ku21-rO9PwzRQu9RaXyIGh9xLjjk8nrKI9qIhoCkOEQAvD_BwE jeszcze takie znalazłem. Dodam, że jestem zielony w tym temacie i jeśli możecie to podlinkujcie mi wszystkie rzeczy, żebym się nie musiał tym bawić.

Edited by poddebniakk

Mróz

Przy zakupie zwracaj uwagę na stopień ochrony, celuj w te z IP68. Te moduły z posta nr 1 będą jak najbardziej dobre. 9500k to fajne światło, też mam takie. Pytasz ile tych modułów.. zależy jak chcesz je zamontować ( ile masz miejsca pod nie przeznaczone) no i najważniejsze ile chcesz mocy dać na to akwarium - pamiętaj glon lubi światło😉 

Będziesz potrzebował jeszcze:

•zasilacz np: 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-do-led-stabilizowany-montazowy-12v-100w-5332258401?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

(pamiętasz żeby dać go z zapasem mocy- nie na styk) 

• kilka metrów przewodu zasilającego i wtyczkę

• koszulki termokurczliwe i taśmę izolacyjną

• opcjonalnie sterownik np:

https://allegro.pl/oferta/sterownik-led-akwarystyczny-czasowy-usb-tc421-wifi-9102955099?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edited by Mróz
  • Like 1

kriskris
8 minut temu, Mróz napisał:

zależy jak chcesz je zamontować ( ile masz miejsca pod nie przeznaczone)

Chcę je zamontować wszystkie z przodu, tak jak na filmiku. Bede zamawiał pokrywe ze spienionego pcv więc miejsca tam jest dużo, bo jest płaska. 

9 minut temu, Mróz napisał:

no i najważniejsze ile chcesz mocy dać na to akwarium - pamiętaj glon lubi światło😉

Nie mam pojęcia. Tak jak mówiłem nigdy w kwestii oświetlenia specem nie byłem.

Mróz
15 minut temu, poddebniakk napisał:

Chcę je zamontować wszystkie z przodu, tak jak na filmiku. Bede zamawiał pokrywe ze spienionego pcv więc miejsca tam jest dużo, bo jest płaska. 

Tak tak powierzchnia pvc jest płaska i duża, ale pewnie jakieś wieka do otwierania tam dasz 😉 stąd moje pytanie czy prosto do pvc czy też na jakimś radiatorze aluminiowym - tu już byś miał ograniczoną powierzchnię i byś musiał wyliczyć ile tam wejdzie modułów.

• Like 1

kriskris
2 minuty temu, Mróz napisał:

stąd moje pytanie czy prosto do pvc czy też na jakimś radiatorze aluminiowym

Raczej prosto na pvc

kriskris
12 minut temu, Mróz napisał:

Tak tak powierzchnia pvc jest płaska i duża, ale pewnie jakieś wieka do otwierania tam dasz

Pokrywa będzie się cała otwierała więc o miejsce się nie muszę martwić

• Like 1

Mróz

W takim razie spoko. Zobacz, u mnie w 120x60x60 mam 12x9500k wspomagane 4x11000k. Oceń jak to wydląda. U Ciebie jest miejsca full jak masz całą powierzchnię pokrywy do dyspozycji, możesz dać ich naprawdę sporo i później ewentualnie sterować sterownikiem..

• Like 3

kriskris
26 minut temu, Mróz napisał:

Oceń jak to wydląda. U Ciebie jest miejsca full jak masz całą powierzchnię pokrywy do dyspozycji, możesz dać ich naprawdę sporo i później ewentualnie sterować sterownikiem..

Jeśli chodzi o kolory to super. Ale myślę, że mogę je zamontować wzdłuż przedniej krawędzi akwarium , wtedy tylna część akwarium będzie zacieniona, a o to cały czas mi chodzi😁 A tak btw jak się nazywa ta najciemniejsza rybka? Po lewej stronie. Pyszczak acei ngara?

Edited by poddebniakk
  • Like 1

Mróz

Mogę też tak zrobić, mam lampę suwaną na prowadnicach, na filmiku jest na środku dlatego oświetla tło 😉 Powiem Ci że to duża zaleta bo w każdym momencie jednym ruchem zmieniasz całe postrzeganie akwarium, montując moduły prosto do pokrywy, pozbawiasz się tej opcji.

Zobacz w poście nr 84 jak to zrobiłem, a nóż może Cię natchnę 😋

Edited by Mróz
  • Like 2