InvictiS

Prosze o pomoc dziwne zachowanie pysi

Recommended Posts

InvictiS

Witam mam akwa 112l.  Filtr fluval u3, do tego dwie kulki napowietrzajace i oczywiście grzalke itp.  Temp wody 26 stopni, amoniaku 0- mierzone dokladnie strzykawka, reszta parametrow jak na moje wporzadku jak widac na zdjeciu. Karmie ryby spirulina w malych kulkach z gornej polki z niemiec nie pamietam firmy i platkami malawi tropicala. Wodę podmienialem ostatnio w niedziele jakieś 30-40% Jesli zapomnialem dopisax jakis parametrow przepraszam uzupelnie jak bedzie trzeba. Obsada to jak na foto widac red red 5szt i blue 4szt.  Od wczoraj zaczynaja mi lapac powietrze z tafli,  chowaja się za filtr,  plywaja w rogu od dolu do gory na przeciw filtra, widac ze otwieraja pysie mocno jakby się dusily nie wiem. Do tego plywaja wszystkie razem.  Na red red widac jakby mialy skrzela czerwone.  Mysle ze to moze byc ospa rybia jesli się myle prosze o inne info.  I jeszcze dodam ze ryby maja apetytIMG_20200318_160036.thumb.jpg.f9c9bd4eedb31d3c7559a16d0c385acd.jpgIMG_20200318_170744.thumb.jpg.1c5fd7e5785f3be234e8dd908028d10f.jpg

Edited by InvictiS

TOMEKSIEDLCE

Brak tlenu wodzie dlatego taki objawy u ryb ,ustaw wylot z filtra żeby poruszał tafle wody.

Jak masz falownik to ustaw żeby tez poruszał taflą wody.

9 minut temu, InvictiS napisał:

Na red red widac jakby mialy skrzela czerwone. 

Może być zatrucie amoniakiem masz świeży zbiornik.

InvictiS

Mam i tafla jest poruszana właśnie a amoniak równy 0

Tomasz78

Nagraj film i wstaw go tutaj, będzie łatwiej ocenić co ewentualnie dolega rybom. Na zdjęciu nic nie widać, wygląda że ryby są zdrowe, prawidłowo nakarmione i wybarwione, nie widać żeby się dusiły.

InvictiS

Nagrane wczoraj ale nie widać jak mocno otwierają pysie akurat chyba no i dzis dorzucilem druga kulkę właśnie do napowietrzacz bo do wczoraj 1 byla.  Boje się zeby wszystko bylo ok z nimi 😕 duzo czytałem tu zanim się zdecydował em na pysie i nie żałuje maja swój urok 😊

Mynio Akwa

Chyba w tym przypadku chodzi o obsadę i wielkość zbiornika.

InvictiS

Tzn rozmawiał em z doświadczonym akwarysta i pasionatem od pysi i dopóki sa male mogą być tak tylko oczywiście pozniej zmiana zbiornika. Czyli za malo powietrza a nie ospa? Bo to zachowanie pasuje tylko plamek nie maja ale już lekkie białe otarcia.  I do tego ale tylko redy czerwone skrzela a blue wydać jak szeroko co jakiś czas otwierają buzie

Edited by InvictiS

kado

Ryby wyglądają na zupełnie zdrowe tylko są jakby spanikowane. Może coś z temperaturą wody. ?

• Like 2

InvictiS

Ni to super cieszy mnie ta odpowiedz tylko martwi mnie ten czerwony kolor na skrzelach no temp caly czas stala

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• BARTEK KLESZCZYK
      Witam. Padł mi mój fx5 w akwarium 375 litrow. Potrzebuje szybko kupić cos dobrego. 
    • Tomasz78
      Tak, zwłaszcza ten spiczasty pysk. Na tej stronie co podałem w poście 31 pisze że to ryba spokojna i że żywi się bezkręgowcami i małymi mbunami. To dobrze, niema się co zastanawiać tylko brać. Byłbym tylko ostrożny i dobrze się zorientował czy to aby na pewno placidochromis a nie protomelas, bo te ryby są bardzo często mylone lub w ogóle nie rozróżniane i sprzedawane jako to samo.
    • mazilo
      Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?
    • cinekjo112
      Witam  Mam w akwarium 60l 7 szt. tygodniowych pyszczaków niebieskich, mam drugą rybke kotną właśnie dzisiaj ją przetransportowałem z 216l do 60l do tych małych, pytanko brzmi czy ta rybka kotna nie zje mi tych małych pyszczaków niebieskich
    • Bartek_De
      Znam te filmy, wyoglądałem chyba wszystko z youtuba Rownież zwróciłem uwagę że bardzo przypomina drapieżnika. Jest dostępny w TanMalu. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    • Ugar
      Zrobiłem tak jak mi poradziliście. Wywaliłem deszczownicę i strumień skierowałem lekko do góry aby uzyskać taki efekt jak na powyższych filmach. Teraz to wygląda tak:   Z cyrkulacją też nie ma problemu. Widać że ryby lekko walczą z prądem przy dnie zbiornika.  
    • Meteoriusz
      Jeśli chodzi o obsadę do takiego zbiornika propozycji no forum jest mnóstwo , wystarczy użyć "wyszukiwarki" tak jak @Tomasz78 Ci proponował 2 max 3 gatunki , jeśli ta druga opcja wybierz 3 gatunki z tzw małej mbuny które będą pasowały do siebie dieta i temperamentem , choć wiadomo że zawsze któryś z gatunków będzie najniżej w hierarchii , jeśli chodzi o mnie osobiście , chidongo socolofi piękna ryba , ale jak na takie akwa i przy nawet 2 gatunkach za duża . Jeśli chodzi o twoją propozycje to Iodotropheus sprengerae+ cyaneorhabdos+ labido powinny dać radę. Jeśli chodzi o radę że 50 szt można trzymac w takim zbiorniku to owszem można ale równie dobrze możesz włożyć lwa w klatkę 5x5m ... Forum ma na celu pokazanie ludziom by traktować te piękne ryby z szacunkiem, próbować odwzorować zbliżone naturalne warunki jakie są w jeziorze Malawi, by móc obserwować ciekawe zachowanie pielęgnic , piękne ubarwienia , i zdrowe ryby.     
    • Tomasz78
      Młodych tak , ale dorosłych to nie. Brałbym takie: Cztery gatunki to za dużo, zwłaszcza że socolofi może osiągnąć 14, 15 cm. Osobiście polecam taką obsadę: pseudotropheus interruptus + cynotilapia zebroides jalo reef - masz dwa gatunki a trzy kolory.
    • Damian27
      A np obsada  Chindongo Socolofi  Rdzawe  Labidochromis caeruleus  Maingano 
    • Tomasz78
      Mi też się bardziej podoba, ja bym go brał, bo niby dlaczego nie można go wziąć zamiast protomelasa. Chyba mało jest osób które mają ten gatunek o ile w ogóle ktoś go ma. Czy on w ogóle jest dostępny w sprzedaży? Z tego co tu pisze to taki trochę drapieżnik  http://malawi.si/Malawi/Haplochromises/Placidochromis/Placidochromis johnstoni/slides/Placidochromis johnstoni (Ad Konings‎).html Ryba ma kształt i kolory normalnie odlot spójrz na to :   Podobny do tetrastigmy otopharynxa  
  • Topics

• Images