Degadaista

Jaki cyrkulator do akwarium 200cm

Recommended Posts

Degadaista

Witajcie pytań ciąg dalszy:)

Jaki cyrkulator dobrać dł197cm szer 83cm wys 80 cm

Znalazłem kilka oceńcie moc i jakość i przydatność

https://allegro.pl/oferta/aqua-nova-cyrkulator-falownik-nwm-13000-8712812836

https://allegro.pl/oferta/aquael-reef-circulator-8000-pompa-falownik-7220954181

https://allegro.pl/oferta/zetlight-pompa-cyrkulacyjna-13000l-h-sterowana-wif-8396811995

https://allegro.pl/oferta/sobo-wp-400m-10000l-h-8270177597

Wiem że spory rozstrzał cenowy ale nigdy nie montowałem takiego ustrojstwa inie bardzo wiem na co zwrócić uwagę.

pavlofico

Ja mam sobo 400 i świetnie daje radę.485b3b79aab96a09db04f7852f1b137b.jpg

Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Degadaista

Podrzućcie jeszcze jakieś propozycję bo czas zamawiać a ja defakto nie wiem jaki przepływ dobrać przy tym zbiorniku😑

przemo-h

Tunze 6085 do 200cm jest również bardzo dobry, ale to zależy czym się kierujesz przy wyborze falownika.

• Like 2

Bartek_De
4 godziny temu, przemo-h napisał:

Tunze 6085 do 200cm jest również bardzo dobry, ale to zależy czym się kierujesz przy wyborze falownika.

Aranżacja również ma tu znaczenie. Dla non mbuny wystarczy słabszy. U kolegi @aurban6 Tunze 6055 z powodzeniem obrabia zbiornik 200cm. U mnie ten sam pracuje w 160cm na 40% i jest ok.

• Like 2

Degadaista

Na 70% Mbuna (ale jeszcze myślę) dlatego tez skłaniałem w 13000l/h .

Największe gruzowisko będzie pod cyrkulatorem.

Filtracja to dwa narurowce na pompach IBO 25-60.

przemo-h
19 godzin temu, Degadaista napisał:

Na 70% Mbuna (ale jeszcze myślę) dlatego tez skłaniałem w 13000l/h .

Największe gruzowisko będzie pod cyrkulatorem.

Filtracja to dwa narurowce na pompach IBO 25-60.

Pod cyrkularorem zbierają się odchody. Nie jest to dobre miejsce na największe gruzowisko, za to na zasys filtra tak. Taka moc falownika to już trochę za dużo do 200cm. 

Degadaista

@przemo-hczyli szukać czegoś w okolicy 8000-10000 l/h?

Kamole będę dopiero układał zobaczę co jak będzie wyglądać ale ściana z cyrkulatorem jest niewidoczna i jakoś tak mi wizualnie gruzowisko tam pasuje

przemo-h
11 godzin temu, Degadaista napisał:

@przemo-hczyli szukać czegoś w okolicy 8000-10000 l/h?

Kamole będę dopiero układał zobaczę co jak będzie wyglądać ale ściana z cyrkulatorem jest niewidoczna i jakoś tak mi wizualnie gruzowisko tam pasuje

8500 l/h pracował u mnie w 200x70x60, gdzie dno po całości było kamieniste. Jeśli planujesz gruzowisko tylko w jednym miejscu, to nie ma sensu nic powyżej tego kupować,a nawet może być słabszy. Pralka w akwarium też nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zasys filtra nie nadąży ze zbieraniem odchodów i będzie wszystko wirować razem z piaskiem. 

Reszta wyjdzie w praktyce. Pod najmocniejszym źródłem cyrkulacji będą zbierać się odchody. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• BARTEK KLESZCZYK
      Witam. Padł mi mój fx5 w akwarium 375 litrow. Potrzebuje szybko kupić cos dobrego. 
    • Tomasz78
      Tak, zwłaszcza ten spiczasty pysk. Na tej stronie co podałem w poście 31 pisze że to ryba spokojna i że żywi się bezkręgowcami i małymi mbunami. To dobrze, niema się co zastanawiać tylko brać. Byłbym tylko ostrożny i dobrze się zorientował czy to aby na pewno placidochromis a nie protomelas, bo te ryby są bardzo często mylone lub w ogóle nie rozróżniane i sprzedawane jako to samo.
    • mazilo
      Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?
    • cinekjo112
      Witam  Mam w akwarium 60l 7 szt. tygodniowych pyszczaków niebieskich, mam drugą rybke kotną właśnie dzisiaj ją przetransportowałem z 216l do 60l do tych małych, pytanko brzmi czy ta rybka kotna nie zje mi tych małych pyszczaków niebieskich
    • Bartek_De
      Znam te filmy, wyoglądałem chyba wszystko z youtuba Rownież zwróciłem uwagę że bardzo przypomina drapieżnika. Jest dostępny w TanMalu. Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    • Ugar
      Zrobiłem tak jak mi poradziliście. Wywaliłem deszczownicę i strumień skierowałem lekko do góry aby uzyskać taki efekt jak na powyższych filmach. Teraz to wygląda tak:   Z cyrkulacją też nie ma problemu. Widać że ryby lekko walczą z prądem przy dnie zbiornika.  
    • Meteoriusz
      Jeśli chodzi o obsadę do takiego zbiornika propozycji no forum jest mnóstwo , wystarczy użyć "wyszukiwarki" tak jak @Tomasz78 Ci proponował 2 max 3 gatunki , jeśli ta druga opcja wybierz 3 gatunki z tzw małej mbuny które będą pasowały do siebie dieta i temperamentem , choć wiadomo że zawsze któryś z gatunków będzie najniżej w hierarchii , jeśli chodzi o mnie osobiście , chidongo socolofi piękna ryba , ale jak na takie akwa i przy nawet 2 gatunkach za duża . Jeśli chodzi o twoją propozycje to Iodotropheus sprengerae+ cyaneorhabdos+ labido powinny dać radę. Jeśli chodzi o radę że 50 szt można trzymac w takim zbiorniku to owszem można ale równie dobrze możesz włożyć lwa w klatkę 5x5m ... Forum ma na celu pokazanie ludziom by traktować te piękne ryby z szacunkiem, próbować odwzorować zbliżone naturalne warunki jakie są w jeziorze Malawi, by móc obserwować ciekawe zachowanie pielęgnic , piękne ubarwienia , i zdrowe ryby.     
    • Tomasz78
      Młodych tak , ale dorosłych to nie. Brałbym takie: Cztery gatunki to za dużo, zwłaszcza że socolofi może osiągnąć 14, 15 cm. Osobiście polecam taką obsadę: pseudotropheus interruptus + cynotilapia zebroides jalo reef - masz dwa gatunki a trzy kolory.
    • Damian27
      A np obsada  Chindongo Socolofi  Rdzawe  Labidochromis caeruleus  Maingano 
    • Tomasz78
      Mi też się bardziej podoba, ja bym go brał, bo niby dlaczego nie można go wziąć zamiast protomelasa. Chyba mało jest osób które mają ten gatunek o ile w ogóle ktoś go ma. Czy on w ogóle jest dostępny w sprzedaży? Z tego co tu pisze to taki trochę drapieżnik  http://malawi.si/Malawi/Haplochromises/Placidochromis/Placidochromis johnstoni/slides/Placidochromis johnstoni (Ad Konings‎).html Ryba ma kształt i kolory normalnie odlot spójrz na to :   Podobny do tetrastigmy otopharynxa  
  • Topics

• Images