Bartek_De

576L (160x60x60) Non-mbuna u Bartka

Recommended Posts

Ptakug

Jakiś tu spokój  😉Dajesz coś fajnego 😁

Bartek_De
9 minut temu, Ptakug napisał:

Jakiś tu spokój  😉Dajesz coś fajnego 😁

Spokój, bo FaberTec delikatnie mówiąc spieprzył mi cztery kluczowe elementy korony (w obecnej sytuacji, nie wiem czy to odpowiednie słowo🤣) Zamienili wymiary i w konsekwencji mam dwa elementy za długie o 3cm i dwa elementy za krótkie o 3cm😡. Te za długie olewam, bo sobie je dotnę, ale z tymi krótkimi nic nie zrobię no i stoję z robotą. Czekam na dostawę. Generalnie wszystkie elementy są za długie o 2mm, nie wiem czy miałem pecha czy jednak FaberTec nie jest aż tak dokładny, jakie ma opinie.🤔 W międzyczasie spuściłem wodę i ułożyłem sobie aranżację, jutro chyba pojadę po piasek i powoli będzie można zalewać.

Degadaista

Czy ja dobrze widzę ze masz gniazdo TV przygotowane dla Pysków:)

Swoja droga jak się patrzy na ceny dobrego tła to taniej TV za akwa wsadzić i filmiki z Malawi puszczać:)

• Haha 2

aurban6

A co to pyśki gorsze też chcą wiedzieć co się na świecie dzieje

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

• Haha 1

Bartek_De
26 minut temu, Degadaista napisał:

Czy ja dobrze widzę ze masz gniazdo TV przygotowane dla Pysków:)

A jak:lol: Im też się należy. Jest i obok gniazdo z internetem🤣

• Like 1
  • Haha 1

Degadaista
42 minuty temu, Bartek_De napisał:

A jak:lol: Im też się należy. Jest i obok gniazdo z internetem🤣

No no  zobaczymy czy się będziesz tak śmiał jak zakupy przez neta ogarną:)

• Haha 2

Mróz

Świetny klimacik dla non mbuny Bartek!! 👌 Podoba mi się!! 😉👍

• Dziękuję 1

Limak86

Przeleciałem raz jeszcze temat pobieżnie, ale nie znalazłem info o obsadzie planowanej. Co tu będzie pływać?

Wystrój faktycznie prosty i klimatyczny, moje klimaty ewidentnie :)  Nie wiem pod jaką to obsadę, ale bym chyba dołożył coś po prawej stronie, by dać możliwość wizualnego zasłonięcia, schronienia się tam jakiejś zestresowanej sztuce - u siebie widzę, że warto mieć po obu stronach akwarium miejsce odpoczynku i spokoju.

• Like 1

Bartek_De
2 godziny temu, Limak86 napisał:

Przeleciałem raz jeszcze temat pobieżnie, ale nie znalazłem info o obsadzie planowanej. Co tu będzie pływać?

To było omawiane w oddzielnym temacie i została wybrana taka obsada:

Placidochromis phenochilus Mdoka white lips
Protomelas Johnstoni Solo
Aulonocara Steveni Usisya
Sciaenochromis Fryeri

Na prawą stronę mam inny pomysł. planuję tam posadzić Valisnerię. Jeśli to mi nie wypali to może dorzucę tam jakiś głaz (sporo mi zostało po mbunie) ale na razie zostaje tak jak jest plus trawa.

• Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• SlavekG
      Ja bym dorzucił jeszcze jakiś pokarm  typowo roślinny, np Naturefood Premium Cichlid Plant - rozmiar s.
    • Bezprym
      Pyszczak niebieski to Chidongo socolofi 😉
    • eljot
      Są rożne zdania na ten temat, ja twierdzę że warto podawać rybom jeden pokarm jako podstawowy i ze dwa uzupełniające. 
    • eljot
      Nie wiem co to za pyszczak niebieski i co to za kotna rybka ale  praktycznie każda większa ryba zje narybek jeśli nie będzie miał się gdzie schować.
    • mazilo
      Dzięki , super . Widzę, że jest to pokarm dla małych ryb . Czy ten który posiadam warto urozmaicić o inny ,czy jest wystarczająco dobry ?
    • eljot
      Naturefood Premium Cichlid - S i ew. jakaś spirulina w płatkach np. Tropical Super Spirulina Forte 36%
    • eljot
      Jak przez tą rurkę ma być zasys to obawiam się że ta siatka jest za mało gęsta i matrix trafi do akwa. Osobiście bym zamontował korpus odwrotnie aby wylot wody był górą i zrobił coś na zasadzie fbf. Górę w razie "w" zabezpiecz gąbką. Całość zamontuj na bypasie z regulacją przepływu zaworem. Możesz też zrobić całość w puszce zasypowej, wtedy gąbkę z zestawu zostawiasz tylko górną i zaworem regulujesz tak aby matrix krążył jak w fbf. Miałem tak zrobione i działa bardzo dobrze. 
    • pavlofico
      Takie małe update... Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka
    • tomekTOja
      Witam wszystkich. Postanowiłem zmierzyć się z filtracją narurową. Po lekturze i konsultacjach zasiadłem do planu.... który zmieniałem kilka razy dziennie. To niesamowite ile jest opcji wyboru części, z których można to zbudować. Wiem, że robię przerost formy (ustaliłem to w połowie projektu, ale już się nie cofam). Nie musicie pisać, że połowa z mojego planu jest nie potrzebna - wiem to! Niestety budowa zaczęła pokrywać bardziej moje ego i skłonności konstrukcyjne aniżeli potrzeby filtracji akwa.  Więc. Pewnego dnia się budzimy i mamy: 4 korpusy, kolanka PP, strasznie ciasną szafkę i sporą dawkę energii Wymyśliłem tak: wlot, dwa mechaniki, pompa, rozgałezienie i 1-wylot do akwa z większym ciśnieniem, 2-zaworek na którym zredukuje przepływ do 2xbiolog (ceramika i matrix), wylot do akwa. Ustawienie wylotów i zasysu podam w kolejnym poście -mam już wymoślony W międzyczasie przygotowałem sobie korpus do zasypania matrixem. Siatka z filtra sznurkowego przycięta aby nie dochodziła do samej "góry -umieszczona w korpusie będzie zasypana matrixem. Rurka z węża skrócona, aby zasys był "od dołu". Sprawdzi się? Czekam na zawory i zacznę zabawę. Pytanie: czy ktoś ma narurowca z wersją rozgałęzienia za pompą i dwoma wylotami do akwa? Czy odnoga do biologa nie zatrzyma całkowicie przepływu w tym miejscu (gdy będzie zbyt mocny to go zredukuję na zaworku, ale zbyt słaby/zerowy nie napędzę)?
    • BARTEK KLESZCZYK
      Witam. Padł mi mój fx5 w akwarium 375 litrow. Potrzebuje szybko kupić cos dobrego. 
  • Topics

• Images